Komunikaty PR

ZOSTAŁ JUŻ TYLKO TYDZIEŃ! OSTATNIE DNI NABORU DO ZŁOTEJ NITKI

2023-09-05  |  12:00
Biuro prasowe

ZOSTAŁ JUŻ TYLKO TYDZIEŃ! OSTATNIE DNI NABORU DO ZŁOTEJ NITKI

 

Widowiskowy profesjonalny pokaz to szansa, żeby zwrócić na siebie uwagę najważniejszych magazynów mody w Polsce, a 30 000 złotych nagrody głównej może wspomóc realizację marzeń o rozwinięciu własnej marki. Wszystko to jest dla młodych projektantów, którzy zdecydują się na udział w konkursie Złota Nitka, na wyciągnięcie ręki. Nabór trwa jeszcze przez tydzień, do 11 września.

Ten uchodzący za najważniejszy w Polsce konkurs dla debiutantów świata mody, organizowany w ramach Łódź Young Fashion przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu przy wsparciu Miasta Łódź, otworzył drogę do kariery wielu rozpoznawalnym dziś twórcom mody. Wśród laureatów poprzednich edycji są tak głośne nazwiska, jak Łukasz Jemioł, projektanci z duetu Paprocki & Brzozowski, Mikołaj Żurek, Adrian Krupa czy odkrycie zeszłorocznej edycji – Maurycy Zylber.

– Złota Nitka jest ważna dla uczestników nie tylko ze względu na wysokość nagrody, choć trzeba przyznać, że 30 tysięcy złotych jest sporym wsparciem dla młodego projektanta. Równie wartościowe są jednak spotkania z fachowcami, osobami z branży fashion, które są źródłem inspiracji dla aspirujących twórców i porad, jak osiągać sukces w tej bardzo trudnej branży – podkreśla Katarzyna Wróblewska, dyrektor artystyczna Łódź Young Fashion i dodaje, że w jury tegorocznej edycji konkursu zasiądą między innymi: Marcin Świderek, szef działu mody magazynu „Elle”; Agnieszka Ścibior, stylistka Viva Magazine; duet MMC; projektanci Tomasz Ossoliński, Dawid Tomaszewski czy Robert Kupisz.

Nabór do tegorocznej edycji konkursu trwa jeszcze przez tydzień. Projektanci do 35. roku życia, zarówno studenci, jak i absolwenci kierunków związanych z projektowaniem ubioru, jak i pasjonaci mody, mogą zgłaszać swoje kolekcje za pomocą formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.lodzyoungfashion.com. Na tym etapie wymagane jest dołączenie zdjęć czterech sylwetek wybranych spośród całej zgłaszanej kolekcji, jej opis, rysunki pozostałych zgłaszanych modeli oraz planszy inspiracyjnej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września.

– Naszym celem jest odkrywanie młodych ludzi, którzy zaskakują innowacyjnym podejściem i autorską wizją mody. Nowatorskie konstrukcje i realizacje z pewnością zwrócą uwagę jury, ale ważna jest też jakość wykonania i dbałość o detale, tak by w proponowanej sylwetce nic nie było przypadkowe – zapowiada Wróblewska.

Spośród zgłoszonych kolekcji, wybranych zostanie 12, które podziwiać będzie można 18 listopada podczas widowiskowej gali finałowej w Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP. Wtedy też dowiemy się, kto zwrócił uwagę jurorów i sięgnął po nagrody.

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu oraz jego regulamin znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej www.lodzyoungfashion.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace Biuro prasowe
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Moda TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace
2025-05-07 | 16:00

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

TATUUM, modowa marka z Łodzi, wzięła udział w Światowej Wystawie EXPO 2025 w Osace, prezentując specjalną kolekcję inspirowaną postacią Misia Uszatka. Udział w tym
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.