Modne drzwi dwuskrzydłowe
Nowa wersja bestsellerowych drzwi przejściowych Raumplus przeznaczona jest do wnętrz z szerokimi przejściami pomiędzy pomieszczeniami. Składa się z głównego skrzydła z klamką oraz dodatkowego, otwieranego w razie potrzeby. Maksymalny wymiar każdego z nich to 855 x 2478 mm, natomiast maksymalny wymiar całych drzwi to 1740 x 2500 mm.
Nowość Raumplus została zaprojektowana w uniwersalny sposób, dzięki temu doskonale sprawdza się w przestrzeniach mieszkalnych, jaki i komercyjnych. Od domowych salonów czy jadalni, po gabinety, sale konferencyjne, czy strefy SPA. Bez względu na przeznaczenie, Swing Door Slim Line gwarantują maksymalną elastyczność i wizualną lekkość.
Model ma ramę z anodyzowanego aluminium, która z wypełnieniem z przezroczystego lub przyciemnianego szkła, zapewnia duży dostęp światła do pomieszczenia. Alternatywą jest szkło barwione lub pełne panele pokryte różnego rodzaju laminatami imitującymi lakier lub fornir. To rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na prywatności. Innym sposobem na zindywidualizowanie wyglądu drzwi są dekoracyjne szprosy, których układ można samodzielnie wybrać. Szprosy nadają drzwiom modnego industrialnego charakteru i kojarzą się ze stylem Bauhausu. Dodatkowo model świetnie wkomponowuje się w aranżację każdego wnętrza dzięki niewidocznej ościeżnicy i parze niewielkich zawiasów typu pivot.
Dwuskrzydłowa wersja drzwi Swing Door Slim Line została doceniona przez złożone z ekspertów jury German Design Council. Modelowi przyznano nagrodę „German Design Award 2020” w kategorii „Doskonały design produktu”, wskazując, że jest on „źródłem twórczej inspiracji dla projektowania wnętrz z dużymi otworami drzwiowymi”. www.raumplus.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.