25.07 Jazz & Wine | Natalia Lubrano
Kolejna odsłona cyklu Jazz & Wine to koncert zmysłowej Natalii Lubrano, artystki dobrze znanej z młodej, polskiej sceny jazzowej. Wokalista wystąpi z akompaniamentem Huberta Radoszko na gitarze.
Natalia Lubrano – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów związana z wrocławską sceną muzyczną. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zdobywczyni nagrody publiczności oraz nagrody jury ma na koncie także kilkadziesiąt koncertów na zagranicznych festiwalach. Występowała m.in. na: Sziget, United Islands czy Be2gether. Natalia Lubrano wydała kilka płyt, w tym debiutancki „R.E.S.P.E.C.T.” oraz album „Osiecka Jazzowo”, nagrany z kwartetem Krzysztofa Żesławskiego w hołdzie Agnieszce Osieckiej. Występowała z takimi artystami, jak Andrzej Smolik, Renata Przemyk, Novika, Maria Peszek czy Paulina Przybysz. Obecnie pracuje nad kolejnym autorskim albumem oraz koncertuje.
Dźwięki jazzu uzupełnione będą wyjątkową selekcją win przygotowaną specjalnie na lato przez head sommeliera Zoni Tarasa Liakhnovskyi'ego.
Z okazji trwającego Riesling Weeks w ramach współpracy z Niemieckim Instytutem Wina, sobotni wieczór goście Zoni będą mieli okazję spróbować różnorodności smaków "króla białych win" - niemieckiego Rieslinga.
4 kieliszki ze szczepu Riesling z 4 regionów winiarskich Niemiec, w 4 różnych perspektywach smakowych.
Markus Molitor Haus Klosterberg / Mosel
Rudolf May / Franken
Frank John Buntsandstein / Pfalz
Leitz Spätlese Magdalenekreutz / Rheinghau
// Set 4 kieliszki po 75ml - 95zł
Koncert odbędzie się w trzech muzycznych setach:
godz. 20.00 / 21.00 / 22.00
Restauracja Zoni
Centrum Praskie Koneser
plac Konesera 1, Warszawa
www.zoni.today
Zachęcamy do rezerwowania stolików
on-line: zoni.today/rezerwacja/,
telefonicznie: +48223553001
oraz mailowo: restauracja@zoni.today
Wstęp wolny!
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.