Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu
Choć istnieją już ponad dwadzieścia lat, postanowili uczcić inny jubileusz. W dziesięciolecie powstania największego hitu, czyli utworu „Kamień z napisem love”, ruszają w trasę koncertową po Polsce, aby przenieść się z powrotem w magiczny 2015 rok. Gdzie będzie można zatańczyć do największych przebojów grupy Enej?
Enej – muzyczni ulubieńcy publiczności
W 2002 roku bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie założyli zespół Enej. Początkowo poszukiwali brzmienia, które spodobałoby się zarówno samej grupie, jak i publiczności. Cztery lata później wystąpili w konkursie na festiwalu Union of Rock Węgorzewo, dzięki któremu zauważyła ich branża muzyczna. Ich debiutancki album ukazał się w 2008 roku pod tytułem Ulice. W kolejnych lata rozpoczęła się fala sukcesów Enej – koncert na Przystanku Woodstock, wygrana w Must Be the Music. Tylko muzyka oraz występ na Heineken Open’er Music Festival.
Z roku na rok zachwycali słuchaczy nowymi hitami takimi jak: Skrzydlate ręce, Tak smakuje życie, Lili, Symetryczno-lityczna czy Brać w kooperacji z Donatanem i Cleo. Na koncie mają takie albumy jak Folkrabel z 2010 roku, Folkhorod z 2012 roku, Paparanoja z 2015 roku, Kolędy pod wspólnym niebem z 2018 roku, A skiela wy? z 2020 roku, Kolędy z pierwszą gwiazdą z 2022 roku oraz Vesna z 2024 roku. Przełomowy dla ekipy Enej był rok 2015, kiedy to Paparanoja pokryła się platyną, a Kamień z napisem love podbił serca publiczności, listy przebojów i zapewnił zespołowi wiele nagród.
Trasa z napisem LOVE, czyli Enej rusza w tournée
Właśnie do tych czasów, czyli roku 2015, panowie z Enej chcą nas przenieść poprzez muzyczny wehikuł czasu. Jakie hity pojawią się na scenie? Z pewnością będzie to Kamień z napisem love oraz inne utwory z płyty Paparanoja. Nie zabraknie również kompozycji z ostatniego albumu, który premierę miał niecały rok temu. Do jakich miast bracia Sołoduchowie zabiorą zespół? Gdzie będzie można spodziewać się skocznych tańców i ogromnej energii ze sceny? Enej na pewno zagra w takich dniach i miejscowościach jak:
- 10 listopada – Wrocław, Stary Klasztor;
- 15 listopada – Toruń, Od Nowa;
- 16 listopada – Poznań, Tama;
- 21 listopada – Warszawa, Niebo;
- 22 listopada – Zabrze, Klub CK Wiatrak.
Bilety na wszystkie koncerty z trasy można kupić w Going. i Empik
Bilety: https://goingapp.pl/wydarzenie/enej-trasa-love.
Źródło informacji: Going.
Materiał promocyjny

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.