4. EDYCJA TYCHY LIGHT & SOUND FESTIVAL W BROWARZE OBYWATELSKIM W TYCHACH
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W sobotę 12 września do Browaru Obywatelskiego w Tychach zawita Light & Sound Festival, czyli wielkie święto muzyki i światła, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej. Jak co roku wydarzenie uświetni konkurs na najlepszy mapping 3D z prac nadesłanych z całego kraju. Jury wyłoni zwycięzcę, który odbierze nagrodą prezydenta miasta w wysokość 5,000 PLN, a finał nastąpi właśnie podczas festiwalu. Uczestnicy będą mogli napić się także oryginalnego piwa Tichauer, warzonego naturalnie na bazie 120-letnich receptur.
W tym roku głównym tematem Tychy Light & Sound Festival jest „Ziemia” i wokół tego hasła będą się kręcić wszelkie atrakcje. A jest ich niemało! Odbędą się wystawy WSTI oraz UJD Częstochowa (prac studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach), Izabeli Wądołowskiej „Kto tu tańczy” i Justyny Biskup-Naumienko „Nasze dziewczyny z osiedla”, koncerty z nurtu alternative i nie tylko. Wystąpi Karolina Czarnecka i zespół Cukier, a także zespół Chłodno i duet SIDOR x S-AGE. Podczas imprezy odbędzie się także finał konkursu na najlepszy mapping 3D, a wyselekcjonowane przez Jury prace zostaną zaprezentowane w nowo zrewitalizowanych przestrzeniach Starej Warzelni o powierzchni ponad 1000 m2 sztuki, gdzie mieści się Tichauer Art Gallery.
Festiwal rozpocznie się w sobotę 12 września o godz. 17.00 w Browarze Obywatelskim przy ul. Browarowej 21 w Tychach.
Plan festiwalu:
16.00-17.00 – koncert zespołu CHŁODNO
17.00-17.30 – wernisaż wystawy prac studentów Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach oraz UJD Częstochowa
17.30-18.30 – koncert zespołu SIDOR x S-AGE
18.30-19.00 – wernisaż wystawy Tyskiego Banku Kultury: Izabeli Wądołowskiej „Kto tu tańczy” i Justyny Biskup-Naumienko „Nasze dziewczyny z osiedla”
19.00-20.00 – koncert zespołu CUKIER
20.00-20.45 – konkurs mappingu
20.45-21.10 – koncert KAROLINY CZARNECKIEJ
22.10-22.30 – ogłoszenie wyników konkursu mappingów i pokaz prac laureatów
Data: sobota 12 września w godz. 17.00-22.30
Adres: Browar Obywatelski, ul. Browarowa 21, Tychy
Organizatorem 4. edycji Tychy Light & Sound Festival jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach, a współorganizatorem jest Browar Obywatelski w Tychach.
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.