ALEKSANDER SICZEK „JESZCZE SIĘ NIE NAZYWA”?
Nazw jest mnóstwo! 2024 rok przyniesie ich kilka!
Na pokładzie tego roku wylądował utwór Aleksandra o tytule „jeszcze się nie nazywa”. Ale jak to? Twórczość Aleksandra ewoluuje co chwilę i to nie kwestia niezdecydowania, a jak sam mówi „chęci czerpania z nowego i w nowy sposób”. Najnowsza produkcja to hymn nowości, zmian i wiary w lepsze – czyli to czego nam potrzeba zawsze.
SŁUCHAJ W ULUBIONYM SERWISIE CYFROWYM: https://adm.ffm.to/jeszczesienienazywa
W nowym rozdziale muzycznym Alka słychać cięższe brzmienia i nutę nowoczesności, szczególnie w zestawieniu z jego poprzednimi utworami. „jeszcze się nie nazywa” zdecydowanie mocno brzmi! Całość dopełniają świetne dźwięki od Mike’a Johnson’a, tekst i linia melodyczna to robota Alka a obraz dopełnia podróż wizualna od Dominiki Orz! Lato trwaj, wiaro trwaj!
Zobacz klip:
https://youtu.be/zEyT_n98sx0
Aleksander Siczek w social mediach:
Instagram: https://www.instagram.com/aleksiczek/
TikTok: https://www.tiktok.com/@aleksiczek
Wcześniejsze teledyski Alka:
Rejs [z Grażyną Szapołowską]:
https://youtu.be/gGo_PDGmz-k
Kino, Muranów:
https://youtu.be/6PazZb78A54
Duchy Miasta:
https://youtu.be/sfPrfUaLNWA

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Bartłomiej Nowosielski: Kluczowe w leczeniu otyłości jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Otoczenie nie zawsze jest wyrozumiałe i empatyczne
Aktor przyznaje, że osoby otyłe z powodu swojego wyglądu często przez otoczenie są odrzucane, marginalizowane i hejtowane. Brak akceptacji i zrozumienia wynika między innymi z tego, że nie brakuje tych, którzy myślą stereotypami i ich zdaniem dodatkowe kilogramy są wynikiem złego odżywiania i lenistwa. Bartłomiej Nowosielski tłumaczy, że otyłość jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. By terapia była skuteczna, potrzeba silnej woli i wielu wyrzeczeń. Dla niego w chwilach zwątpienia niezwykle ważne jest również wsparcie ze strony bliskich.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Prawo
Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała

Brakuje usystematyzowanych danych na temat skali problemu, jakim jest kobietobójstwo – wskazuje organizacja Femicide in Poland. U źródeł problemu leży brak uspójnienia baz danych prowadzonych przez poszczególne organy państwowe. Organizacja pracuje nad narzędziami, które pozwolą je zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić w formie interaktywnej mapy. Jej przedstawicielka wskazuje również na inne fundamentalne obszary do poprawy. To w szczególności egzekwowanie istniejącego prawa i intensyfikacja działań na rzecz edukacji.