ALEKSANDER SICZEK „JESZCZE SIĘ NIE NAZYWA”?
Nazw jest mnóstwo! 2024 rok przyniesie ich kilka!
Na pokładzie tego roku wylądował utwór Aleksandra o tytule „jeszcze się nie nazywa”. Ale jak to? Twórczość Aleksandra ewoluuje co chwilę i to nie kwestia niezdecydowania, a jak sam mówi „chęci czerpania z nowego i w nowy sposób”. Najnowsza produkcja to hymn nowości, zmian i wiary w lepsze – czyli to czego nam potrzeba zawsze.
SŁUCHAJ W ULUBIONYM SERWISIE CYFROWYM: https://adm.ffm.to/jeszczesienienazywa
W nowym rozdziale muzycznym Alka słychać cięższe brzmienia i nutę nowoczesności, szczególnie w zestawieniu z jego poprzednimi utworami. „jeszcze się nie nazywa” zdecydowanie mocno brzmi! Całość dopełniają świetne dźwięki od Mike’a Johnson’a, tekst i linia melodyczna to robota Alka a obraz dopełnia podróż wizualna od Dominiki Orz! Lato trwaj, wiaro trwaj!
Zobacz klip:
https://youtu.be/zEyT_n98sx0
Aleksander Siczek w social mediach:
Instagram: https://www.instagram.com/aleksiczek/
TikTok: https://www.tiktok.com/@aleksiczek
Wcześniejsze teledyski Alka:
Rejs [z Grażyną Szapołowską]:
https://youtu.be/gGo_PDGmz-k
Kino, Muranów:
https://youtu.be/6PazZb78A54
Duchy Miasta:
https://youtu.be/sfPrfUaLNWA

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.