Komunikaty PR

ARGENTYŃSKIE RYTMY W INTERPRETACJI BEATY SZAŁWIŃSKIEJ W RADIU DLA CIEBIE

2020-01-03  |  14:00
Biuro prasowe

To będzie piękny, muzyczny początek roku! Już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godzinie 19:00 można posłuchać w Radiu dla Ciebie retransmisji koncertu pianistki Beaty Szałwińskiej, który odbył się jesienią w Studiu Lutosławskiego w Warszawie.

Ten fantastyczny koncert to prawdziwa uczta dla zmysłów w ramach ACONCAGUA PROJECT, w którym wraz z Beatą Szałwińską występuje akordeonista Anthony Millet oraz gość specjalny - ceniony na całym świecie rosyjski bas, Alexander Anisimov. Artyści zachwycają publiczność swoim wykonaniem utworów z repertuaru Astora Piazzolli – jednego z najbardziej znanych argentyńskich kompozytorów, twórcy tango nuevo i wirtuoza bandoneonu.  Celem koncertu jest rozpowszechnienie repertuaru Astora Piazzolli, łączącego muzykę klasyczną z innymi gatunkami i stylami muzycznymi.
Gra pianistki to prawdziwa wirtuozeria, niezwykle zróżnicowana dynamika i wyjątkowo osobiste podejście do muzyki. W każdym dźwięku słychać pasję argentyńskiego tanga i prawdziwe emocje  – smutek i radość, ból i miłość, żywioł i melancholię.
Warszawski występ pianistki odbył się 11 października 2019 r. w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, znanego z organizacji najlepszych koncertów muzyki klasycznej w Polsce.  Tym samym Beata Szałwińska wraz ze swoim zespołem dołączyła do grona najlepszych artystów, którzy wystąpili na tej szacownej scenie. Wydarzenie było bezpośrednio transmitowane na antenie Radia dla Ciebie. Teraz, dzięki retransmisji, można ponownie dać się ponieść fali uniesień dzięki tej wspaniałej muzyce.

Beata Szałwińska, uhonorowana w 2019 roku prestiżową statuetką Polish Businesswomen Awards za promocję polskiej kultury w świecie,  to niezwykle utalentowana i wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Na co dzień mieszka w Luxemburgu i od wielu lat odnosi sukcesy na międzynarodowych scenach. Jej twórczość charakteryzuje się  mieszaniem  różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Swoich fanów Beata Szałwińska znajduje również wśród pasjonatów jazzu i muzyki rozrywkowej, co idealnie wpisuje się w jej głębokie przekonanie, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi.   

Kontakt dla mediów:
Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. +48 601 369 597

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Biuro prasowe
2024-12-17 | 17:17

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Posłuchaj ich wersji „Rock 'N' Roll Star”! „Rock 'N' Roll Star” to trzeci singiel duetu BNDK, będący
Muzyka Święta cały rok - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
2024-12-09 | 11:00

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Na płycie pojawił się niesamowity gość - Czadoman! Artysta jest niezwykle popularny w świecie muzyki rozrywkowej, zwycięzca 13-tej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Razem z Ciocią
Muzyka Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
2024-12-06 | 13:00

Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut

„Poezja zjePana” to tytuł pierwszej płyty Wolnych Bałut, która ukazała się dziś nakładem wydawnictwa . To prawdziwy akustyczny folk-urban-punk, niestroniąca od ładnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń

Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.