Komunikaty PR

ASTRA RUSZA NA PODBÓJ STREAMINGÓW

2023-12-20  |  13:00
Biuro prasowe

ASTRA RUSZA NA PODBÓJ STREAMINGÓW

Astra to odważna dziewczynka, która nie zawaha się wyruszyć w kosmos, by ratować siostrę. Równie śmiało po uznanie widzów ruszają twórcy animowanego filmu „Astra”, tym razem zachęcając do wysłuchania muzycznej strony animacji. Syntezatorowe dźwięki, które autor muzyki Piotr Kubiak, zaczerpnął z lat 70. XX w., stały się dodatkowym bohaterem w opowieści o sile siostrzanej miłości. Ścieżkę dźwiękową można znaleźć m.in. na Spotify, Amazon Music, Apple Music czy Tidal.

Nowy film Michała Łubińskiego, zrealizowany w technice lalkowej, jest uniwersalną historią o siostrzanej miłości, wielkich przygodach i nieuniknionych trudnościach życia. Główną bohaterką animacji jest 6-letnia Astra, która próbuje powstrzymać siostrę przed udziałem w niebezpiecznej misji. Kiedy jednak Anna potrzebuje pomocy, mała dziewczynka bez wahania sama wyruszy w kosmos.

Muzykę i dźwięk do opowieści o Astrze stworzył Piotr Kubiak – doświadczony kompozytor, muzyk i realizator dźwięku, który w swoim dorobku ma m.in. wielokrotnie nagradzaną animację „Praktyczny Pan” czy „Ucieczkę” Jarosława Konopki. Kubiak jest też współwłaścicielem domu produkcyjnego Playade.

– Muzycznym założeniem projektu była stylistyka nawiązująca do amerykańskich filmów sci-fi i przygodowych z lat 80. i 90., czyli kultowych filmów z mojego i jak się okazuje również z dzieciństwa reżysera Astry – Michała Łubińskiego. W trakcie pracy nad brzmieniem powędrowałem w stronę syntezatorowych lat 70. i tak powstała stylistyka muzyki do Astry – opowiada Piotr Kubiak i dopowiada, że kiedy po wielu dniach pracy nad muzyką, znalazł brzmienie pierwszej sceny, kolejne ujęcia komponowały się same.

Początkowo muzyka miała być jedynie uzupełnieniem opowieści. Jednak finalnie do 15-minutowej animacji trafiło ponad 13 minut muzyki, która z tła stała się dodatkowym bohaterem historii o Astrze. Atmosferę kosmicznej przygody głównej bohaterki oddaje syntezatorowa muzyka lat 70. ubiegłego stulecia, której poszczególne partie melodyczne nie zostały po nagraniu komputerowo wyrównane. Prace nad utworami trwały niemal do ostatniej chwili.

Ścieżkę dźwiękową można znaleźć m.in. na Spotify, Amazon Music, Deezer, Qobuz, Apple Music, Tidal, Youtube Music, Napster.

– Chcemy żeby, jak najwięcej osób poznało historię Astry i jej przygody. A muzyka Piotra Kubiaka jest świetną klamrą, która spina całość tej opowieści, buduje napięcie i komentuje obraz. I dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić ją na platformach streamingowych, żeby o Astrze usłyszeli także fani syntezatorowych brzmień – mówi Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, producent filmu.

 

TWÓRCY:

Tytuł albumu: Soundtrack From Animated Short „Astra”

Reżyser: Michał Łubiński

Kompozycja i wykonanie muzyki oryginalnej: Piotr Kubiak

Mix I mastering: Piotr Kubiak / Playade

©2022 CeTA, Polar Studio, EC1 Łódź, Michał Łubiński, Cinelight

 

Ścieżka dźwiękowa została wydana we współpracy z GAD Records.

 

Film „Astra” dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizacja zdjęć odbyła się w hali zdjęciowej Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, które jest producentem filmu. Koproducentami filmu są: Polar Studio, Cinelight oraz EC1 Łódź - Miasto Kultury. Producentem wykonawczym i polskim dystrybutorem filmu jest MOMAKIN. Międzynarodowym agentem sprzedaży jest Radiator IP Sales.

 

__

MOMAKIN łączy świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji. Specjalizuje się w zakresie projektów w stop motion. Wspiera animacje na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania po dystrybucję. Prowadzi agencję talentów, inicjuje i realizuje projekty filmowe w Polsce i na świecie. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej. Jest organizatorem ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia branżowego poświęconego animacji poklatkowej.

 

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu jest państwową instytucją kultury, podległą Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz sukcesorem Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. CeTA to miejsce umożliwiające realizację produkcji filmowych i telewizyjnych. Działalność instytucji obejmuje także edukację oraz profesjonalizację zawodową. 


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka „Częstochowa Summer Festival” po raz trzeci. Smolasty i PlanBe gwiazdami imprezy Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

„Częstochowa Summer Festival” po raz trzeci. Smolasty i PlanBe gwiazdami imprezy

„Częstochowa Summer Festival” zagra po raz trzeci tego lata! Już w najbliższą sobotę, 24 sierpnia, mieszkańców regionu czeka ostatni z zaplanowanych koncertów. Na
Muzyka Klasyka w szortach: Siła tria
2024-08-22 | 12:00

Klasyka w szortach: Siła tria

Muzykalność, elastyczność i chęć sprawdzania się w nowym repertuarze – wszystkie te określenia świetnie wpisują się w filozofię gry Flava Trio, tworzonego przez Zofię Dutkiewicz
Muzyka IL DIVO w Polsce: Wyjątkowy Jubileuszowy Koncert w Warszawie i Gliwicach
2024-08-19 | 10:00

IL DIVO w Polsce: Wyjątkowy Jubileuszowy Koncert w Warszawie i Gliwicach

Międzynarodowy kwartet wokalny IL DIVO, z okazji swojego 20-lecia, wystąpi na żywo w Polsce. Koncert odbędzie się 22 września w PreZero Arena Gliwice oraz 26 września w Arenie COS Torwar w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.