Komunikaty PR

BETFAN: Fryderyki dla sanah i Darii Zawiałow

2022-04-28  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Fryderyki to cenione w środowisku muzycznym nagrody. W najbliższy piątek, 29 kwietnia, rozstrzygnie się, kto otrzyma je w tym roku. Bukmacher BETFAN jednak już dziś dzieli się swoimi prognozami.

Zdaniem BETFAN Artystką roku zostanie Daria Zawiałow. Po piętach depcze jej jednak sanah. Obie wokalistki mają za sobą bardzo dobry rok. Płyta Zawiałow „Wojny i Noce” szybko zapracowała na status platynowej. W 2021 r. popularność artystki podbił też udział w singlu „I Ciebie też, bardzo”, promującym zeszłoroczną trasę Męskiego Grania, a jesienią Daria odebrała nagrodę MTV. Z kolei sanah, po nagrodzonej „Królowej dram”, wydała kolejną hitową płytę - „Irenka”. Ten album był najczęściej kupowaną płytą 2021 r. w Polsce, a sanah została najpopularniejszą polską artystką w serwisie Spotify. Zdaniem bukmachera minimalnie większe szanse ma w tym wyścigu Daria Zawiałow.

Jednak już w kategorii Utwór roku szanse Zawiałow i sanah odwracają się. Według BETFAN faworytką jest piosenka „kolońska i szlugi” sanah, a za nią plasuje się „Za krótki sen” Darii Zawiałow, występującej w duecie z Dawidem Podsiadło.

Fryderyka w kategorii Artysta roku, zdaniem bukmachera, odbierze Mata. Jego mocna pozycja to przede wszystkim zasługa sukcesu ubiegłorocznego albumu „Młody Matczak”. To płyta, która okazała się bestellerem i zapewniła mu 1. miejsce na liście najchętniej słuchanych artystów w polskim Spotify. Głównymi konkurentami Maty są Krzysztof Zalewski oraz Szczyl.

Zdaniem BETFAN Fryderyka w kategorii Album roku POP otrzyma Daria Zawiałow za „Wojny i noce”. Niebezpiecznie blisko niej jest jednak nie kto inny, jak sanah z „Irenką”.

Ciekawa sytuacja jest w kategorii Album roku Rock/Metal, gdzie według BETFAN faworytami wcale nie są muzyczni wyjadacze z wieloletnim stażem, a 26-letni WaluśKraksaKryzys i jego płyta „Atak”. Mocną pozycję ma też debiutancki album pt. „Dziwna Wiosna” zespołu o tej samej nazwie. Dopiero na trzecim miejscu jest „Na razie stoję, na razie patrzę” Organka.

Albumem roku Hip Hop zdaniem BETFAN zostanie „Młody Matczak”. Głównym konkurentami Maty są Sokół z albumem „NIC” i Szczyl z „Polską Florydą”.

Według bukmachera Fryderyk za Album roku Indie Pop powędruje do rąk Kaśki Sochackiej za płytę „Ciche dni”. Drugim mocnym kandydatem do tej kategorii jest Kwiat Jabłoni z albumem „Mogło być nic”.

W kategorii Fonograficzny debiut roku głównymi faworytami są Szczyl i Kaśka Sochacka, reprezentujący całkowicie odmienne nurty muzyczne. Jednak w ostatnich latach to raperzy notują w Polsce popularność, o jakiej wielu innych artystów może pomarzyć i to właśnie w tym gatunku pojawia się szczególnie dużo ciekawych nowości. Zgodnie z tym trendem, zdaniem BETFAN, statuetkę za debiut zgarnie Szczyl.

Fryderyka w kategorii Zespół/Projekt Artystyczny Roku otrzyma Męskie Granie Orkiestra 2020. Niezłe szanse, zdaniem BETFAN, w tej w tej konkurencji ma też Kwiat Jabłoni.

Z prognoz bukmacherskich wynika, że w kategorii Teledysk roku znów spotkają się m.in. Daria Zawiałow i sanah. Zdaniem BETFAN największe szanse ma wideo do piosenki Męskiego Grania „I Ciebie też, bardzo”, za który odpowiada MYK Collective. Na drugim miejscu w notowaniach są ex aequo teledyski do piosenki „Za krótki dzień” Darii Zawiałow i Dawida Podsiadło (MYK Collective) oraz do „kolońska i szlugi” sanah (Zuzanna Irena Jurczak i Michał Pańszczyk).

Na galach Fryderyków, oprócz samych nagród, emocje czasami budzą dodatkowe wydarzenia. Rok temu Krzysztof Zalewski odbierając statuetkę w euforii, równie niespodziewanie co soczyście, pocałował Ralpha Kamińskiego. W tym roku utalentowany wokalista również jest wśród nominowanych i ma szanse na nagrodę, więc BETFAN wytypował artystów, którzy powinni mieć się na baczności. Największe szanse (lub ryzyko) na pocałunek Krzysztofa Zalewskiego ma Mata (kurs 3.00). Rywalizują z nim jednak Daria Zawiałow i sanah (kurs na obie 3.50). Mówi się, że piorun rzadko uderza dwa razy w to samo miejsce, więc Ralph Kamiński w tym roku raczej na nie ma na co liczyć na pocałunek (kurs 15.00). Gdyby jednak to ostatnie powiedzenie się nie sprawdziło, za każde 100 zł postawione na ten scenariusz będzie można wygrać w BETFAN 1500 zł.

 

BETFAN jest polskim legalnym bukmacherem działającym online i stacjonarnie. Firmę wyróżniają innowacyjne rozwiązania i szeroki zakres proponowanych zakładów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, zakładów na sporty wirtualne i gry karciane, BETFAN udostępnia zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. BETFAN jest w gronie największych polskich bukmacherów i w ciągu trzech lat działalności odprowadził do budżetu państwa 86 mln zł z tytułu podatku od gier. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne.

Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz. Tylko w 2021 i 2022 r. BETFAN przewidział wynik szeregu istotnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. Między innymi zgodnie z typowaniem analityków BETFAN prezesem PZPN został Cezary Kulesza, tytuł sportowca roku w plebiscycie PS zdobył Robert Lewandowski, dziennikarzem roku w konkursie Grand Press wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN prognozował także, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie, a Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka A.S.A. prezentuje album Wspomnienia Biuro prasowe
2022-12-06 | 14:00

A.S.A. prezentuje album "Wspomnienia"

A.S.A. włączyła się również autorsko w produkcję płyty.  15 piosenek układa się w niezwykłą opowieść o tym, że w życiu najcenniejsze są wspomnienia, bo tylko one
Muzyka Talenty do oszlifowania – Angelika Kiepura zakłada Fundację Rozwoju Młodych Tal
2022-12-02 | 13:00

Talenty do oszlifowania – Angelika Kiepura zakłada Fundację Rozwoju Młodych Tal

Angelika Kiepura, uzdolniona wokalistka znana z programów talent show jak The Voice of Poland, X Factor czy Must Be the Music. Tylko muzyka zarejestrowała Fundację Rozwoju Młodych
Muzyka Wielki finał roztańczonej trasy Virtual Dancer w Atrium Targówek!
2022-12-02 | 12:00

Wielki finał roztańczonej trasy Virtual Dancer w Atrium Targówek!

Energetyzująca zabawa, dziesiątki układów tanecznych do największych hitów muzycznych i do tego rytmiczna choreografia – przed nami roztańczony tydzień w Atrium

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Konsument

Od przyszłego roku mogą zniknąć pozwolenia na budowę domów. Część planowanych zmian w prawie budowlanym budzi obawy rynku

Nowelizacja Prawa budowlanego, która ma zacząć obowiązywać w przyszłym roku, ma uprościć i przyspieszyć cały proces inwestycyjno-budowlany oraz zmniejszyć obciążenia po stronie inwestorów i organów administracji i nadzoru. Jednym z jej najważniejszych założeń jest m.in. możliwość budowy domów jednorodzinnych bez pozwolenia na budowę niezależnie od metrażu, likwidacja obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie i przyspieszenie cyfryzacji całego procesu budowlanego. Do części spośród tych zmian rynek nie podchodzi jednak z optymizmem.

Transport

Właściciele zabytkowych pojazdów nie muszą robić regularnych przeglądów i mieć ciągłego OC. Taka polisa jest jednak potrzebna w razie wyjazdu na drogę

Żółte tablice rejestracyjne – to po nich można rozpoznać zabytkowy lub historyczny pojazd, z którego posiadaniem wiążą się pewne obowiązki, ale i przywileje. Właściciel takiego pojazdu nie musi dokonywać regularnych serwisów – otrzymuje tzw. przegląd wieczysty, dzięki któremu nie musi się co roku pojawiać na stacji diagnostycznej. Kolejnym przywilejem jest też możliwość czasowego zawieszenia ubezpieczenia OC. Zabytkowy pojazd można ubezpieczyć tylko na czas, kiedy jest on wykorzystywany na drogach. W pozostałym czasie auto może stać w garażu bez konieczności opłacania obowiązkowej polisy. Mimo to wielu właścicieli wykupuje ją na cały rok, bo ubezpieczyciele dla tej grupy kierowców mają specjalne oferty.