Komunikaty PR

BETFAN: Polak w finale Konkursu Chopinowskiego, ale wygra Rosjanka

2021-10-14  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, do finału XVIII Konkursu Chopinowskiego wejdzie co najmniej jeden nasz rodak. Mimo że Polska ma najwięcej reprezentantów w konkursie, żadna z głównych nagród nie trafi jednak w ręce pianisty z ojczyzny Fryderyka Chopina. Zdaniem BETFAN największe szanse na zdobycie złotego medalu ma rosyjsko-armeńska pianistka, Eva Gevorgyan. Jej największą konkurencją są Martin Garcia Garcia z Hiszpanii oraz Hyuk Lee z Korei Południowej.

Odbywający się przez prawie cały październik XVIII Konkurs Chopinowski wchodzi właśnie w decydującą fazę. W Polsce - kraju, gdzie muzyka Chopina jest częścią tożsamości narodowej - nadzieje na sukces rodzimego uczestnika są szczególnie duże. Tym bardziej, że Polskę w konkursie reprezentuje silna grupa uczestników. Emocje zostaną podgrzane już niedługo, bowiem wedle analiz BETFAN na liście finalistów zobaczymy przynajmniej jedno polskie nazwisko. Kurs na udział Polaka w finale wynosi u tego bukmachera 1,45, co oznacza niemal pewne zdarzenie. Jednak według BETFAN, żadnemu Polakowi nie będzie dane powtórzyć sukcesu Rafała Blechacza z 2005 r., czyli zdobyć złotego medalu.

Kto zatem wygra Konkurs Chopinowski? Według analityków BETFAN wciąż istnieje duża niepewność w tym zakresie. W rezultacie, niezależnie od tego, kto zostanie zwycięzcą, można liczyć na znaczące wygrane w przypadku właściwego wytypowania laureata. Najbliżej triumfu jest obecnie, zdaniem bukmachera, 17-letnia Eva Gevorgyan repezentująca Rosję i Armenię. Jednak dość wysoki kurs na nią – wynoszący 4.50 - oznacza, że nie może czuć się pewna wygranej. Jeśli jednak zwycięży, obstawiający może wygrać 450 zł za każde postawione 100 zł. Tuż za młodziutką faworytką są ex aequo Hiszpan Martin Garcia Garcia oraz Koreańczyk Hyuk Lee (kurs na obu to 5). Pianistka z Korei Południowej Su Yeon Kim (kurs 8.00) ma już mniejsze szanse, ale wciąż jest w grze.

Spośród Polaków najwyższe notowania ma pochodzący z Warszawy Andrzej Wierciński (kurs 8,50). To wychowanek katowickiej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, który o wstęp do konkursu musiał walczyć w eliminacjach. Tuż za Wiercińskim jest reprezentujący Włochy i Słowenię Alexander Gadjiev (kurs 9.00). Zdaniem BETFAN główną stawkę konkurentów o złoty medal zamyka inny Polak, Szymon Nehring (kurs 10.00), który startował w konkursie z pozycji polskiego faworyta oraz laureata prestiżowych konkursów pianistycznych. Szanse pozostałych uczestników z Polski na zwycięstwo są mniejsze i BETFAN ocenia ich pozycję w kolejności: Piotr Alexewicz (kurs 13.00), Jakub Kuszlik (kurs 15.00), Kamil Pacholec (kurs 16.00) oraz Mateusz Krzyżowski (kurs 18.00).

Wysoki poziom XVIII edycji Konkursu Chopinowskiego, na który zwraca uwagę samo jury, powoduje, że konkurencja o pierwsze miejsce jest szczególnie zacięta. Ale czy któremuś z Polaków uda się wywalczyć jedną z sześciu nagród głównych lub nagrodę specjalną za wykonanie mazurka, koncertu, poloneza lub sonaty? Zdaniem BETFAN w obu tych przypadkach bardziej prawdopodobna odpowiedź brzmi: nie. Jednocześnie scenariusz odwrotny nie jest skrajnie nierealny. Kursy na otrzymanie przez Polaka jednej z nagród głównych lub nagrody specjalnej wynoszą odpowiednio tylko 2,45 i 2,65. Niewykluczone więc, że już za kilka dni uczestnicy i melomani z Polski będą mieli powód do radości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.