Komunikaty PR

BETFAN: Polak w finale Konkursu Chopinowskiego, ale wygra Rosjanka

2021-10-14  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, do finału XVIII Konkursu Chopinowskiego wejdzie co najmniej jeden nasz rodak. Mimo że Polska ma najwięcej reprezentantów w konkursie, żadna z głównych nagród nie trafi jednak w ręce pianisty z ojczyzny Fryderyka Chopina. Zdaniem BETFAN największe szanse na zdobycie złotego medalu ma rosyjsko-armeńska pianistka, Eva Gevorgyan. Jej największą konkurencją są Martin Garcia Garcia z Hiszpanii oraz Hyuk Lee z Korei Południowej.

Odbywający się przez prawie cały październik XVIII Konkurs Chopinowski wchodzi właśnie w decydującą fazę. W Polsce - kraju, gdzie muzyka Chopina jest częścią tożsamości narodowej - nadzieje na sukces rodzimego uczestnika są szczególnie duże. Tym bardziej, że Polskę w konkursie reprezentuje silna grupa uczestników. Emocje zostaną podgrzane już niedługo, bowiem wedle analiz BETFAN na liście finalistów zobaczymy przynajmniej jedno polskie nazwisko. Kurs na udział Polaka w finale wynosi u tego bukmachera 1,45, co oznacza niemal pewne zdarzenie. Jednak według BETFAN, żadnemu Polakowi nie będzie dane powtórzyć sukcesu Rafała Blechacza z 2005 r., czyli zdobyć złotego medalu.

Kto zatem wygra Konkurs Chopinowski? Według analityków BETFAN wciąż istnieje duża niepewność w tym zakresie. W rezultacie, niezależnie od tego, kto zostanie zwycięzcą, można liczyć na znaczące wygrane w przypadku właściwego wytypowania laureata. Najbliżej triumfu jest obecnie, zdaniem bukmachera, 17-letnia Eva Gevorgyan repezentująca Rosję i Armenię. Jednak dość wysoki kurs na nią – wynoszący 4.50 - oznacza, że nie może czuć się pewna wygranej. Jeśli jednak zwycięży, obstawiający może wygrać 450 zł za każde postawione 100 zł. Tuż za młodziutką faworytką są ex aequo Hiszpan Martin Garcia Garcia oraz Koreańczyk Hyuk Lee (kurs na obu to 5). Pianistka z Korei Południowej Su Yeon Kim (kurs 8.00) ma już mniejsze szanse, ale wciąż jest w grze.

Spośród Polaków najwyższe notowania ma pochodzący z Warszawy Andrzej Wierciński (kurs 8,50). To wychowanek katowickiej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, który o wstęp do konkursu musiał walczyć w eliminacjach. Tuż za Wiercińskim jest reprezentujący Włochy i Słowenię Alexander Gadjiev (kurs 9.00). Zdaniem BETFAN główną stawkę konkurentów o złoty medal zamyka inny Polak, Szymon Nehring (kurs 10.00), który startował w konkursie z pozycji polskiego faworyta oraz laureata prestiżowych konkursów pianistycznych. Szanse pozostałych uczestników z Polski na zwycięstwo są mniejsze i BETFAN ocenia ich pozycję w kolejności: Piotr Alexewicz (kurs 13.00), Jakub Kuszlik (kurs 15.00), Kamil Pacholec (kurs 16.00) oraz Mateusz Krzyżowski (kurs 18.00).

Wysoki poziom XVIII edycji Konkursu Chopinowskiego, na który zwraca uwagę samo jury, powoduje, że konkurencja o pierwsze miejsce jest szczególnie zacięta. Ale czy któremuś z Polaków uda się wywalczyć jedną z sześciu nagród głównych lub nagrodę specjalną za wykonanie mazurka, koncertu, poloneza lub sonaty? Zdaniem BETFAN w obu tych przypadkach bardziej prawdopodobna odpowiedź brzmi: nie. Jednocześnie scenariusz odwrotny nie jest skrajnie nierealny. Kursy na otrzymanie przez Polaka jednej z nagród głównych lub nagrody specjalnej wynoszą odpowiednio tylko 2,45 i 2,65. Niewykluczone więc, że już za kilka dni uczestnicy i melomani z Polski będą mieli powód do radości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Elektryczny Lexus LC, na którym możesz zagrać. Poznaj wyjątkową gitarę Biuro prasowe
2021-10-12 | 16:00

Elektryczny Lexus LC, na którym możesz zagrać. Poznaj wyjątkową gitarę

Czy Lexus z gitarą są dobraną parą? Lexus LC Stratocaster pokazuje, że tak, łącząc świat muzyki z motoryzacją. Duch japońskiego coupe został przeniesiony na nowy grunt, a efektem
Muzyka Targi Winyli w CH Focus
2021-10-12 | 15:46

Targi Winyli w CH Focus

Tysiące czarnych krążków z najrozmaitszymi gatunkami muzycznymi w jednym miejscu! Po raz kolejny w CH Focus kolekcjonerzy i wystawcy płyt analogowych z całej Polski zaprezentują
Muzyka Poezja i jej mroczne strony w piosenkach
2021-10-02 | 08:00

Poezja i jej mroczne strony w piosenkach

Kiedy powstało twoje zamiłowanie do rapu i dlaczego właśnie ten gatunek muzyczny? Zamiłowanie do rapu powstało w latach dziecięcych. Może nie było to zamiłowanie, a po prostu

Więcej ważnych informacji

Film

Przemysław Sadowski: Nie jestem zapraszany na castingi, bo nie mam odpowiedniej liczby followersów na Instagramie. To jest trochę przerażające

Aktor zauważa, że coraz częściej młodzi ludzie, którzy chcą zaistnieć w branży filmowej, wcale nie zaczynają swojej ścieżki zawodowej od kierunkowego wykształcenia i zdobywania umiejętności pod okiem fachowców, tylko od zaistnienia w sieci. Co więcej, takie działanie procentuje, bo jeśli ktoś zdobędzie na Instagramie dużą popularność, to automatycznie wzrasta zainteresowanie nim na rynku i dostaje propozycje nie tylko od reklamodawców, ale i od producentów. Zdaniem Przemysława Sadowskiego najlepszym weryfikatorem talentu, predyspozycji i potencjału jest teatralna scena. Na niej dokładnie widać każde potknięcie i brak przygotowania zawodowego.

Uroda

Karolina Pilarczyk: Nie jestem osobą, która spędza godziny przed lustrem. Wieczorowy makijaż na wielkie wyjścia zajmuje mi 15 minut

Drifterka zapewnia, że nie jest typem kobiety, która spędza godziny przed lustrem po to, by zrobić precyzyjny makijaż, przetestować nowości kosmetyczne czy też wykonać skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Ma jednak swoje szybkie, ale skuteczne sposoby, dzięki którym może zadbać o skórę tak, by była gładka i promienna. Dużym ułatwieniem jest dla niej również makijaż permanentny, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Handel

W przyszłym roku podrożeją tylko najtańsze papierosy. Za kilka lat paczka papierosów będzie kosztować co najmniej 23 zł

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża tytoniowa wskazuje, że podwyżka będzie dwa razy wyższa, a przy planowanych dalszych wzrostach w 2027 roku paczka papierosów będzie kosztować co najmniej 23 zł. Co więcej, podrożeją tylko najtańsze papierosy, co może doprowadzić do załamania legalnego rynku i oznaczać skokowy wzrost szarej strefy. Analogiczna sytuacja miała już miejsce w latach 2011–2014, kiedy coroczne podwyżki akcyzy o 10 proc. doprowadziły do tego, że szara strefa objęła prawie 1/5 rynku. – Propozycje Ministerstwa Finansów są powrotem do tych negatywnych doświadczeń – podkreślają przedstawiciele firm tytoniowych.