BNDK “RZUCA KOŚCI” NA STÓŁ
„Rzucam kości” to drugi singiel duetu BNDK, który tworzą gitarzysta i kompozytor T.Love - Jan Benedek oraz jego syn Gabor. BNDK muzycznie podąża drogą coldplayowskiej wrażliwości, przecinającej się z amerykańską tradycją gospel, dzięki charakterystycznym chórom.
Piosenka to energetyczny i jednocześnie przesycony lekką jesienną melancholią utwór o powrotach na życiowe ścieżki, które są tak często, jak tytułowe kości do gry - życiową loterią.
Singiel we wszystkich serwisch cyfrowych: https://e-muzyka.link/BNDKRzucamkosci
BNDK to duet ojca (Jan Benedek) i syna (Gabor Benedek). To niecodzienne połączenie osób, które różni generacja i osobowości, ale łączy wspólna pasja i podobieństwa wynikające z więzów krwi. Dzięki temu utwory spod skrzydeł duetu znajdują wspólny mianownik, będąc jednocześnie połączeniem nowoczesnych brzmień z retro rockiem i popem.
Obserwuj BNDK w social mediach
FACEBOOK: https://www.facebook.com/BNDKOficjalnie
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/BNDK.Official
Zostaw follow i nie przegap muzycznych nowości
YOUTUBE: https://www.youtube.com/@BNDKOfficial
SPOTIFY: https://tiny.pl/5-drm3g0

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.