Bracia Kacperczyk bohaterami dokumentu
Be Communications S.C.
Kijowska 5
03-738 Warszawa
a.litwinska|becomms.pl| |a.litwinska|becomms.pl
+48 669 404 434
www.becomms.pl
ING Bank Śląski został nowym partnerem Papaya New Directors. W ramach 10. edycji konkursu, pod patronatem tej marki powstanie krótka forma dokumentalna będąca pochwałą odwagi i kreatywności w dążeniu do niezależności osób z pokolenia Z. Bohaterami filmu będą Maciej i Paweł Kacperczyk, polski duet muzyczny pochodzący z Lublina.
Celem współpracy ING i Papaya New Directors było zainspirowanie młodych do poszukiwania własnej drogi i zainicjowanie dyskusji o tym, jak działać w zgodzie ze sobą na drodze do niezależności. W ramach zadania konkursowego, twórcy zaproszeni do projektu, mieli skupić się na ważnym okresie w życiu młodych - wychodzeniu spod skrzydeł rodziców i usamodzielnianiu się. Do stworzenia mieli wyjątkowy kontent dedykowany pokoleniu Z - dokument. Jego bohaterowie nie są przypadkowi. To postacie dobrze znane młodym, które konsekwentnie idą swoją drogą i podążają za pragnieniem niezależności – bracia Kacperczyk.
To był czas pełen zabawy, wolności, ale też lęków. Nie mieliśmy dużo pieniędzy i cieszyliśmy się życiem. Jak nie mieliśmy na hotel, to potrafiliśmy spać 3 dni na plaży. Jednocześnie baliśmy się, jak będzie wyglądała nasza przyszłość, czy na pewno damy radę „żyć z muzyki”. To było przed premierą naszej drugiej płyty Kryzys Wieku Wczesnego, która okazała się dużym sukcesem, zarówno komercyjnym i artystycznym. - wspomina Maciej Kacperczyk. Teraz czujemy się bezpiecznie, ale mamy dużo pracy i momentami tęsknimy za tą beztroską. Na pewno nie mieliśmy „planu b”. Wiedzieliśmy, że chcemy robić wyłącznie muzykę, więc nasze wchodzenie w dorosłość nie wiązało się z szukaniem stałego źródła dochodu. Zamiast tego w pełni poświęciliśmy się tworzeniu nowej muzyki - dodaje Paweł Kacperczyk.
Dokument jest też opowieścią o determinacji będącej nieodzownym składnikiem napędu pokolenia Z. To ona właśnie doprowadziła braci do podpisania kontraktu z wytwórnią SBM Label i dała szansę na rozwijanie kariery muzycznej o ogólnopolskim zasięgu. To tam realizują się muzycznie od 3 lat, a w 2023 roku wydali tytułowy singiel ich trzeciej płyty “Pokolenie Końca Świata”, który zostanie wykorzystany w filmie.
Mecenasem projektu jest ING Bank Śląski, dla którego kluczowe jest wspieranie młodych na drodze do niezależności. ING promuje przedsiębiorczość, kreatywność i niestandardowe podejście do zarabiania pieniędzy. Asystuje też młodym w codziennym zarządzaniu własnymi finansami.
Pytani przez nas młodzi ludzie mówią, że mają dzisiaj ogromne możliwości i w dużej mierze, to jak sobie ułożą życie, jest w ich rękach. Taka wizja może jednak potęgować obawy - czy decyzje, które podejmują są na pewno właściwe? Doceniamy przedsiębiorczość drzemiącą w młodych, dlatego chcielibyśmy inspirować ich do podejmowania wyzwań i odważnego sięgania po swoje. Zależy nam na oddawaniu głosu młodym, dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Papaya New Directors - mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.
Za reżyserię filmu odpowiadać będzie Bogna Kowalczyk. Reżyserka wrażliwego kina ma na swoim koncie między innymi dokument o najstarszej polskiej drag queen “BOYLESQUE”. Film zdobył nagrody na wielu festiwalach, w tym na Hot Docs Festival w Toronto dla Najciekawszej Wschodzącej Reżyserki i niedawno trafił na platformę HBO Max.
Aby przekonująco mówić do młodych, potrzeba szczerości i autentyczności. Ważna jest także forma przekazu – niereklamowa i bardziej introspektywna. Dotycząca zarówno części wizualnej, języka, jak i wybranych bohaterów - przekonuje Magda Ignatowicz, odpowiedzialna za rozwój konceptów w projektach w Papaya New Directors i Papaya Originals.
Film powalczy o główną nagrodę Papaya New Directors podczas finałowej gali pod koniec 2023 r.
_____________
O KONKURSIE
Papaya New Directors to inicjatywa, która łączy ze sobą branżę filmową, reklamową, muzyczną i marketingową. Konkurs pozwala młodym twórcom zrealizować film w dowolnej formie i pokazać pełnię swojego talentu. To także szansa, aby nawiązać zawodowe relacje, spróbować swoich sił w branży kreatywnej i zbudować mocniejsze portfolio, korzystając z doświadczenia producentów Papaya Films oraz innych partnerów konkursu.
W 2023 konkurs Papaya New Directors działa w nowej formule, w której to organizatorzy zapraszają do współpracy wybranych twórców i twórczynie. Reżyserzy i reżyserki, których dotychczasowe realizacje przekonają zespół konkursu, zostaną zaproszeni do zaprezentowania kompletnej wizji reżyserskiej na zadany temat. W tej edycji to partnerzy konkursu, na podstawie stworzonych treatmentów zdecydują, kto zrealizuje dla nich filmy. O produkcję filmów zadba zespół Papaya Films.
Więcej informacji na stronie: https://www.papayanewdirectors.com

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.