BrassWood Fest zagra dla Fundacji MARE
7 sierpnia 2021 w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się niezwykły festiwal łączący muzykę akustyczną z elektronicznymi dźwiękami – BrassWood Fest. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert galowy międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Artyści zdecydowali się zadedykować swój występ Fundacji MARE działającej na rzecz Bałtyku. W koncercie wezmą udział m.in. pomysłodawca wydarzenia – L.U.C. oraz Marcelina, Rahim, PlanBe, Meek, Oh Why? i Sarsa.
Najbardziej wyczekiwanym momentem tegorocznej edycji BrassWood jest będzie zaplanowany na ten wieczór koncert galowy, łączący solistów z brassowymi muzykami – wszystko pod przewodnictwem L.U.C. W tym niezwykłym przedsięwzięciu gościnnie wystąpią PlanBe, Meek, Oh Why?, Sarsa, Marcelina i Rahim. Koncert został zadedykowany Fundacji MARE. – Kochamy naturę, dlatego chcemy grać także dla niej – wyjaśnia L.U.C., pomysłodawca BrassWood Fest. – W tym roku zwracamy uwagę na wielki problem, jakim jest zanieczyszczenie Bałtyku. Mamy nadzieję, że nasz koncert sprawi, że więcej osób wesprze Fundację i zdecyduje się zaangażować w obronę naszego pięknego morza – dodaje L.U.C.
– Fundacja MARE powstała z miłości do Bałtyku i potrzeby jego ochrony – mówi Olga Sarna z Fundacji MARE. – W MARE poprzez współpracę ze środowiskiem naukowym i rządowym, a także środowiskiem artystycznym, walczymy o przyszłość, w której Bałtyk tętni życiem i nie jest nieustannie narażany na negatywne skutki działalności człowieka. Główne obszary, na których skupiamy nasze działania to temat odpadów morskich, takich jak plastik i sieci widma oraz zarządzanie niebezpiecznymi wrakami zalegającymi na dnie morza. Niezwykle istotnym aspektem naszej pracy jest także edukacja i budowanie wrażliwości środowiskowej wśród społeczeństwa. Dlatego też takie współprace jak ta są dla nas niezwykle ważne – dodaje Olga Sarna.
BrassWood Fest to jednak nie tylko koncert galowy. 7 sierpnia w Operze Leśnej będzie można usłyszeć także solowe koncerty Meek, Oh Why?, Sarsy i PlanBe. W Sopocie nie mogłoby oczywiście zabraknąć również orkiestr brassowych. Dla publiczności zagrają m.in. formacja DownTown Brass, słynąca z łączenia tradycji z nowoczesnością oraz Brass Federacja, czyli zespół nawiązujący do twórczości nowoorleańskich brass-bandów. W festiwalu wezmą udział także zagraniczni goście, w tym elektroniczna dziewczęca grupa z Ukrainy – Krapka;KOMA. W ramach rezydencji artystycznych w Goyki3 na zaproszenie Narodowego Centrum Muzyki Francji i Instytutu Francuskiego w Warszawie do Sopotu przyjadą Kasztan, Amaurie, Ouai Stéphane oraz VAPA.
BrassWood Fest poprzedzi Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierzy sopockie ulice. W paradzie będzie mógł wziąć udział każdy.
Obecnie w sprzedaży dostępne są jedynie bilety przeznaczone są dla osób, które w dniu wstępu na Wydarzenie będą posiadały ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19. Bilety na BrassWood Fest dostępne są na stronie https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/brasswood/?fbclid=IwAR32LE4XvTWMJMUdFlRYXMuN53Dh7khvrQ4pnJVYs9uBLDDVgVR_qfoTkcw.
Trailer/aftermovie vol.0 ukazujący klimat festiwalu:
https://www.youtube.com/watch?v=WpVkWrul-Ak&ab_channel=L.U.C.Films

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.