Cris Mili zapewnia: „Moje Opowieści” skrywają coś więcej
Po świetnie przyjętych singlach „Deszcz”, „Miasto Grzechu” i „Fenomenalny”, Cris Mili prezentuje singiel zatytułowany „Moje Opowieści”.
Słuchaj w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/mojeopowiesci
Utwór „Moje Opowieści” nawiązuje charakterem do swoich poprzedników. Przesycony metaforami i niedopowiedzeniami tekst daje do myślenia. Czy podmiotem lirycznym do którego śpiewa artystka jest osoba, czy może coś zupełnie innego?
- W „Moich Opowieściach” poruszam wątek relacji, która nie zawsze jest dla Nas dobra, a jednak jej pragniemy. Na chwilę jesteśmy w stanie się z niej otrząsnąć, ale pojawia się tęsknota i trudno wymazać piękne chwile z pamięci. Wracamy, ale wiemy, że nie jest to dla Nas do końca dobre. On, kimkolwiek lub czymkolwiek jest, kusi i zniewala, powoli od siebie uzależnia i w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że nie możemy bez niego sobie poradzić – mówi o swoim singlu artystka.
Do utworu powstał spontaniczny teledysk.
- W trakcie ostatnich Andrzejek wpadliśmy na pomysł mojego kolejnego teledysku. Reżyserią i montażem zajął się Piotr Cortés, a większość ujęć zrealizowali Patryk Fudali i Magdalena Zagrajek z Metropoland Entertaiment. Pierwotnie miałam nagrać wyłącznie ujęcia swojego tańca, a teraz czekam na premierę teledysku. Wyszło naprawdę nieziemsko – wspomina Cris Mili.
Zobacz teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=Mx4Q5Dg001Y
Cris Mili - wokalistka, flecistka, kochająca klimaty latino. Ukończyła PPSM im. E. Młynarskiego w Warszawie „Mała Miodowa” i uczęszczała do PSM im F. Chopina II st. „Bednarska” w klasie fletu poprzecznego. Laureatka konkursów ogólnopolskich i lokalnych. Wcześniej związana z chórem przy Teatrze Wielkim „Alla Polacca”, zespołem wokalnym „Vocalove”, zespołem afrykańskim „BaKuBa”. Aleksandra jest również znana szerszej publiczności z produkcji filmowych lat 90-tych. Największy rozgłos uzyskała wcielając się w Basię Halską, córkę komisarza Halskiego w „Ekstradycji”.
Prawdziwa miłość do muzyki tak naprawdę zaczęła się podczas pobytu w Brazylii, gdzie dużo czasu spędzała z lokalnymi artystami, śpiewając, grając i tańcząc Sambę. Jej twórczość to nieoczywisty pop alternatywny. Każdy z utworów jest inny, a jednak charakteryzuje go pewien styl, z wpływami Ameryki Południowej. Teksty mają swoje odbicie w życiu, a melodie komponuje przechadzając się ulicami Warszawy. W 2021 roku w plebiscycie organizowanym przez Polska Muzyka Alternatywna zdobyła tytuł Artysta Roku za autorską piosenkę „Miasto Grzechu”. Jej pierwsze single, zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez słuchaczy jak i przez media. Wiele stron muzycznych poświęciło swoje łamy Artystce i jej utworom, które pojawiły się też na znaczących playlistach Spotify.
Z ciekawością będziemy śledzić, jak rozwinie się ścieżka kariery tej nietuzinkowej artystki. Zachęcamy do uczęszczania na koncerty Cris Mili, gdzie na żywo można posłuchać emocjonalnej muzy. Wszelkie info na social mediach:

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.
Podróże
Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.
Konsument
Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.