Komunikaty PR

DJ WIKA PRZEJĘŁA KONSOLĘ W ARTE.TV

2023-10-26  |  16:00
Biuro prasowe

Z zawodu Wirginia Szmyt jest pedagogiem. Przez długie lata pracowała z dziećmi w różnym wieku, specjalizując się w szczególności w pracy z trudną młodzieżą z problemami wychowawczymi. Przez krótki okres działała również w kabarecie. Jej przygoda z byciem DJ-ką na pełen etat rozpoczęła się w momencie przejścia na emeryturę. Zaczynała od organizowania imprez dla seniorów w ośrodkach kultury i bardzo mocno angażuje się w aktywne życie polskich seniorów oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wirginia Szmyt stale przełamuje obraz typowego seniora oraz babci. Aktywnie działa nie tylko rozwijając swoją karierę, ale również pomagając innym seniorom. Pokazuje, że życie na emeryturze wcale nie oznacza pozostawania bezczynnie w domu. To moment, kiedy każdy może rozwijać swoje pasje, spędzać czasu z ludźmi oraz… świetnie się bawić! Swoje działania wielokrotnie określała jako „szacunek do przemijania”. Chce, aby osoby starsze były postrzegane jako otwarte i ciekawe świata. Starzenie się to naturalna kolej rzeczy, jednak nie należy się go bać. W tym czasie można dokonać wielu wspaniałych rzeczy, co Wika sama stale udowadnia. O swoich działaniach i organizacji wydarzeń dla seniorów opowiada w najnowszym dokumencie ARTE.tv.  
 

Nie godzę się na to, aby człowiek starszy był niewidoczny, nieszanowany oraz postrzegany jako zło konieczne. Często ludzie posiadają zaburzoną wizję człowieka starszego, która wcale nie jest pozytywna. Staram się zmieniać podejście społeczeństwa do emerytów. Ja osobiście inaczej zapatruję się na życie. Uważam, że czas odejścia na emeryturę to drugi proces życia. Samo w sobie życie jest najpiękniejszym darem, jaki został nam przekazany, dlatego trzeba go w pełni wykorzystać. Zachowanie niezależności i samowystarczalności w moim wieku wymaga aktywnego życia, które staram się prowadzić. Nie są mi obojętne również losy mniejszości seksualnych w Polsce. To przykre patrzeć również i na ich wykluczenie z powodu miłości… Wspieram, pomagam i staram się zmienić podejście społeczeństwa do ludzi, którzy stają się obiektem niechęci. Wstydem jest, że wykluczamy również osoby niepełnosprawne. Mamy XXI wiek, a krzywda ludzka jest dla niektórych niezauważalna i jesteśmy wobec niej obojętni.W swoich działaniach nie można się bać, ponieważ zostaniemy niewolnikami samego siebie do końca życia - mówi DJ Wika.

 

Miksowanie okazało się jej pasją i ukrytym talentem. Na scenie króluje już ponad 25 lat. Do jej setów bawią się osoby starsze i młode na całym świecie. Gra różne style muzyczne: od typowo klubowych, przez ciężkiego rocka, hityminionych lat, aż po disco polo. Jest otwarta, pełna energii i niczego się nie boi - dzięki temu zyskała sympatię tysięcy osób. Istotną kwestią jest dla niej klimat na prowadzonych przez nią imprezach oraz to, czy ludzie dobrze się bawią przy jej muzyce. Nie stara się konkurować z młodymi DJ-ami, na swój cel obrała inną misję – pokazania seniora aktywnego i pełnego życia. Jej kalendarz wypełniony jest po brzegi. Grywa w renomowanych klubach oraz na festiwalach, m.in. w Paryżu, Budapeszcie czy Moskwie. Słynie z unikalnego podejścia do swojego zawodu, gra muzykę m.in. z własnych płyt CD, które od lat kupuje tworząc gigantyczną kolekcję. Aktywnie wspiera również młodych i początkujących DJ-ów, dzieląc się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. 

 

Wirginia Szmyt jest inspiracją dla wielu pokoleń. Jej kariera to przykład wytrwałości i determinacji, która niesie piękne przesłanie do starszych oraz młodszych: „emerytura to dopiero początek i nasze nowe życie”. Jej postawa przyczynia się także do zmiany postrzegania seniorów. Poznaj bliżej DJ Wikę dzięki reportażowi ARTE.tv: https://www.arte.tv/pl/videos/110246-006-A/dj-wika-na-miksowanie-nigdy-nie-jest-za-pozno/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Zapraszamy na Silesia Writing Camp w dniach od 9 do 11 kwietnia! Biuro prasowe
2024-02-26 | 14:05

Zapraszamy na Silesia Writing Camp w dniach od 9 do 11 kwietnia!

Andy Dust - twórca wielu europejskich hitów muzyki klubowej. Współpracował z takimi gwiazdami jak Inna, Martin Jensen, Vinai,, Lizot. Współtwórca
Muzyka Wiosenna edycja Giełdy Winyli w Atrium Plejada
2024-02-26 | 13:43

Wiosenna edycja Giełdy Winyli w Atrium Plejada

Czas odkurzyć swój gramofon i posłuchać dobrej muzyki! Już 2 marca zapraszamy do Atrium Plejada na  pierwszą w tym roku Giełdę Płyt Winylowych, prezentującą tysiące czarnych
Muzyka Muzyka na żywo po raz kolejny w Promenadzie!
2024-02-26 | 10:00

Muzyka na żywo po raz kolejny w Promenadzie!

Centrum handlowe Promenada na warszawskiej Pradze Południe ponownie wypełni się dźwiękami muzyki granej na żywo! Już w sobotę 2 marca do galerii zawita zespół Mieszko Brass Band,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Firma

Firmy w coraz większym stopniu dbają o dobre samopoczucie pracowników. Sposobem na jego poprawę może być ustanowienie dnia przyjemności w pracy

Po pandemii COVID-19 wellbeing pracowników stał się ważnym zagadnieniem dla firm, z których wiele wprowadziło w ostatnim czasie benefity i programy obejmujące m.in. opiekę psychologiczną, warsztaty z radzenia sobie ze stresem, promowanie aktywności fizycznej i profilaktyki zdrowotnej czy działania wspierające work–life balance. Pluxee zachęca z kolei firmy do ustanowienia oryginalnej inicjatywy z zakresu wellbeingu, jaką jest dzień przyjemności w pracy. – Warto pomyśleć o takim jednym dniu w roku ukierunkowanym na potrzeby i motywacje pracowników. Zachęcamy do tego, żeby organizować go zimową porą, kiedy dopada nas zmęczenie, spadek energii i nastroju. To też szansa na integrację zespołu i zachęta do powrotu do biura – mówi Arkadiusz Rochala, dyrektor generalny Pluxee Polska.

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.