Komunikaty PR

Elektryczny Lexus LC, na którym możesz zagrać. Poznaj wyjątkową gitarę

2021-10-12  |  16:00
Biuro prasowe

Czy Lexus z gitarą są dobraną parą? Lexus LC Stratocaster pokazuje, że tak, łącząc świat muzyki z motoryzacją. Duch japońskiego coupe został przeniesiony na nowy grunt, a efektem niecodziennej współpracy jest instrument, który czerpie garściami ze stylistyki Lexusa LC. Jakie są wspólne cechy wyjątkowej gitary i zjawiskowego samochodu?

Oto nowy Lexus LC. Ma sześć strun, lakierowany na niebiesko korpus i elementy z włókna węglowego. Biorąc pod uwagę fakt, że produkuje go marka Fender, można w ciemno stwierdzić, że brzmi tak samo dobrze, jak wygląda. Choć opis nie jest typowy dla Lexusa, niektóre walory japońskiego coupe udało się z pewnością przenieść do kultowej gitary elektrycznej – Fender Stratocaster. Specjalna edycja instrumentu, która powstała we współpracy z Lexusem to wyjątkowy projekt, zrealizowany w ściśle limitowanej serii egzemplarzy. Co go wyróżnia?

Firmy, która ma siedzibę w Kalifornii, nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi muzyki rockowej. Fender Musical Instruments Corporation wspólnymi siłami z Lexusem wprowadza do sprzedaży limitowaną serię kultowego Stratocastera. Gitara doczekała się specjalnej wersji o nazwie Lexus LC Stratocaster, a wyróżnia ją styl, nawiązujący bezpośrednio do luksusowego, japońskiego coupe. Pokrewieństwo widać nie tylko w zastosowanych barwach i wykończeniu, ale i w bezkompromisowym podejściu do jakości. W końcu Lexus LC i Stratocaster słyną z bycia dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach.

Z karoserii Lexusa wprost na korpus Fendera

Gitarę elektryczną wyróżnia lakierowany na niebiesko korpus. Został on pokryty specjalnym lakierem Structural Blue, którego barwa została zainspirowana morfidami - motylami o opalizujących skrzydłach. Jest to dokładnie ten sam lakier, który wyróżnia Lexusa LC w edycji Inspiration, Co ciekawe, kolor lakieru powstaje wskutek połączenia kilku warstw, które załamują światło tak, by wydawał się on niebieski. Żadna z warstw nie ma kolorowego pigmentu, dlatego postrzegana barwa zmienia się w zależności od oświetlenia. W Lexusie LC zjawiskowe wykończenie podkreśla przetłoczenia i załamania nadwozia, w gitarze Fender Lexus LC Stratocaster uwydatnia kształt korpusu.

Włókno węglowe, aluminium i drewno

Limitowana do 100 egzemplarzy gitara elektryczna ma również maskownicę wykonaną z włókna węglowego. Nawiązuje to do spoilera Lexusa LC, który charakteryzuje się podobnym wykończeniem i nie pozostawia złudzeń, że limitowana seria gitar jest związana ze światem motoryzacji. Główkę zdobi chromowane logo Fender, a zjawiskowego wyglądu całości dopełnia gryf z drewna klonowego, wykończony błyszczącym lakierem oraz podstrunnica wykonana z materiału odpornego na długoletnie użytkowanie. Całość jest utrzymana w charakterystycznych barwach, a dobór tworzyw i materiałów jest równie pieczołowity, jak w przypadku wnętrza Lexusa LC. Nie ma tu miejsca na półśrodki, a priorytetem jest najwyższa jakość. W końcu Stratocaster to ikona wśród gitar.

Wyjątkowe pokrewieństwo między limitowanym Stratocasterem, a Lexusem LC skomentował również wice szef marketingu Leuxsa, Vinay Shahani. Podkreślił, że projekt gitary wręcz zaskakująco dobrze pasuje do Lexusa LC 500 Inspiration Series, a całe przedsięwzięcie to efekt współpracy dwóch silnych marek, które wzajemnie darzą się szacunkiem.

System audio niejedno ma imię

Trudno nie zauważyć, że Fender i Lexus mają wiele wspólnego. W Lexusie LC Stratocaster podkreśla to również dbałość o detale. Przykładem mogą być aluminiowe potencjometry, które wyróżnia taki sam wzór, jak pokrętła systemu audio Mark Levinson w Lexusie LC. Taki a nie inny efekt prac to rezultat współpracy opierającej się nie tylko na biznesowych filarach. Podkreślił to przedstawiciel marki Fender, Mike Lewis. Jak czytamy w informacji prasowej, projekt gitary Lexus LC Stratocaster jest przykładem najwyższej jakości rzemiosła i kreatywności, a załoga Fendera włożyła we współpracę z Lexusem dużo serca. Cenę wyjątkowej gitary ustalono na 6 000 dolarów.

Muzyka i motoryzacja niemal od zawsze idą w parze, a projekty takie jak ten dobitnie to podkreślają. Możliwość odsłuchu muzyki w najwyższej jakości od lat jest cechą wyróżniającą modele Lexusa. W modelu LC 500 zastosowano system audio Mark Levinson wykorzystujący 13 głośników i 915-watowy wzmacniacz. Potężna moc układu, pieczołowite rozmieszczenie głośników i dostrojenie systemu uwzględniające kształt wnętrza, a nawet materiał, z jakiego wykonano tapicerkę, umożliwiają rozkoszowanie się muzyką w bezkompromisowy sposób, niezależnie czy mówimy o modelu LC 500 Coupe, czy LC 500 Convertible ze składanym dachem.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.