Komunikaty PR

Festiwal im. Jana Kiepury po raz trzeci gości słynną pianistkę Beatę Szałwińską

2022-07-29  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Już 55. raz Krynica-Zdrój na kilka dni stanie się stolicą kultury i muzyki. Na tegorocznym festiwalu im. Jana Kiepury usłyszymy nie tylko utwory operowe. Organizatorzy przygotowali w tej edycji szereg wyjątkowych występów, poczynając od klasycznych arii operowych i operetek, na hiszpańskich zarzuelach kończąc. Czwarty dzień festiwalu uświetni specjalne, prapremierowe wykonanie „Concerto de Paris op 32 nr 2”, a przy klawiaturze zasiądzie wybitna pianistka Beata Szałwińska.

Między 6 a 13 sierpnia Pijalnia Główna w Krynicy-Zdrój gościć będzie światowej sławy polskich artystów, którzy spotkają się, by oddać hołd twórczości Jana Kiepury – znanego, polskiego śpiewaka i aktora występującego na najbardziej zaszczytnych scenach operowych świata. W 2022 roku przypada 120. rocznica urodzin tego wybitnego tenora, a przywrócenie pełnej ilości miejsc na widowni po ograniczeniach związanych z pandemią czyni tegoroczną edycję jeszcze bardziej wyjątkową.

Podczas kilku dni festiwalu będzie można obejrzeć liczne występy gwiazd operowych, koncerty z udziałem najlepszej orkiestry oraz spektakle baletowe i teatralne. Usłyszeć i zobaczyć będziemy mogli miedzy innymi Aleksandrę Kurzak, Grażynę Brodzińską, Rafała Bartmińskiego, Tomasza i Agnieszkę Kuk, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz artystów Baletu Opery Lwowskiej. Codziennie w ramach festiwalu odbywać się będą aż cztery wyjątkowe wydarzenia. Zwieńczeniem każdego dnia będą wieczorne koncerty gwiazd o godzinie 20:00 w Pijalni Głównej. Na wszystkich melomanów oraz fanów kultury czekają różnorodne występy, między innymi – „Podróż ze Śląskiem”, balet „Giselle”, czy wreszcie „Koncert galowy – magiczny świat operetki”.

Po raz trzeci swoim udziałem w Festiwalu im. Jana Kiepury wszystkich fanów fortepianowego brzmienia zaszczyci Beata Szałwińska – polska pianistka, na co dzień mieszkająca w Luxemburgu. Popis jej talentu usłyszeć będziemy mogli we wtorek 9 sierpnia podczas specjalnego prapremierowego wykonania „Concerto de Paris op 32 nr 2” skomponowanego przez Marca Mignon i Denisa Bioteau.

To wielki zaszczyt móc zagrać po raz pierwszy to arcytrudne i wybitne dzieło, szczególnie podczas tak ważnego wydarzenia dla polskiej kultury. Od wielu tygodni wkładam bardzo dużo pracy w przygotowania do występu, aby porwać widzów nie tylko tym interesującym utworem, ale również sposobem jego przedstawienia. Mam nadzieje, że znajdzie to równie mocne uznanie wśród widzów, co u twórców utworu – mówi Beata Szałwińska.

Tego dnia scenę z Beatą Szałwińską dzielić w ramach koncertu „Wieczór przebojów – hiszpańskie zarzuele i nie tylko” będą jedni z najlepszych polskich śpiewaków operowych – Iwona Sobotka i Arnold Rutkowski, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Zbigniewa Gracy.

Wyjątkowa, 55. edycja to ponad trzydzieści imprez festiwalowych nawiązujących do postaci oraz twórczości Jana Kiepury. Festiwal jest miejscem dla ludzi kochających muzykę i oraz tych, którzy lubią jej towarzystwo tylko od czasu do czasu. Natomiast światowa prapremiera interpretacji utworu w wykonaniu Beaty Szałwińskiej będzie idealną okazją do usłyszenia nowego, dotąd nieznanego słuchaczom brzmienia fortepianu. Serdecznie zachęcamy do zakupu biletów na całość trwania festiwalu lub poszczególne dni i koncerty oraz do śledzenia aktualności na stronie Festiwalu.

https://festiwalkiepury.pl/

 

 

Festiwal im. Jana Kiepury – organizowany nieprzerwanie od 1967 roku upamiętnia twórczość tego znakomitego śpiewaka i aktora występującego na największych światowych scenach operowych. Od 55 lat organizowany w Krynicy-Zdroju, mieście, z którym całe życie związany był artysta, co roku łączy w sobie nie tylko największych polskich śpiewaków operowych. Na festiwalu zobaczymy również spektakle teatralne i baletowe oraz koncerty promenadowe. Pijalnia Główna, Stary Dom Zdrojowy, czy sala teatralna przez ponad tydzień goszczą wspaniałych artystów oraz ludzi ciekawych kultury.

Beata Szałwińska – wszechstronna pianistka, obdarzona wielką muzyczną osobowością. Jej twórczość charakteryzuje się mieszaniem różnych stylów i gatunków muzycznych, co sprawia, że fascynują się nią nie tylko miłośnicy klasycznych brzmień. Kieruje się przekonaniem, że każdy prawdziwy artysta bezustannie poszukuje swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi. Beata Szałwińska wydała płytę Jej Portret, na której znajdują się interpretacje m.in. takich hitów jak: Danny Boy, Over the Rainbow, Sophisticated Lady, A Time for Love, Don’t Worry Baut Me czy Jej Portret Włodzimierza Nahornego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.