Fundacja Avalon po raz kolejny na Pol’and’Rock Festival 2022 – wydarzeniu dostęp
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Fundacja Avalon, która od 15 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore z całej Polski, pojawi się po raz kolejny na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – Pol’and’Rock Festival, wśród organizacji pozarządowych prowadzących działalność w Akademii Sztuk Przepięknych. W swojej strefie organizacja przygotowała szereg aktywności skierowanych do uczestników z niepełnosprawnościami, ale także dla osób pełnosprawnych, chcąc edukować i zmieniać społeczne postrzeganie niepełnosprawności. W siedzibie Fundacji już od kilku miesięcy trwają intensywne przygotowania, aby uczestnikom Festiwalu dać możliwość skorzystania z wielu wartościowych aktywności, a także przekazać im jak najwięcej praktycznej wiedzy dotyczącej niepełnosprawności.
Bezpośrednie wsparcie OzN na Festiwalu
Fundacja Avalon jako organizacja doświadczona w zakresie wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, swoją wiedzę wykorzystuje podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych, w tym także na Pol’and’Rock Festival. Podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata Fundacja przeprowadzi w swojej strefie szereg działań edukacyjnych, m.in. warsztaty dotyczące seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami, idei dostępności czy zasad savoir-vivre w stosunku do OzN. Ponadto strefa Fundacji będzie także punktem wsparcia dla wszystkich uczestników z niepełnosprawnościami, którzy przybędą na tegoroczny Pol’and’Rock Festival – będą oni mogli liczyć na pomoc specjalistów – doradców OzN, ale także tradycyjnie przygotowany będzie punkt napraw technicznych dla osób poruszających się na wózkach.
Fundacja Avalon w swoim codziennym działaniu stawia na jak największą samodzielność osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni publicznej. Promowanie dostępności wszelkich wydarzeń publicznych, ale także zachęcanie OzN do korzystania z oferty tych miejsc i wydarzeń, które są dla nich dostępne, to także będzie jedno z zadań, realizowanych przez Fundację w czasie tegorocznego Festiwalu Pol’and’Rock.
Działalność Fundacji skierowana będzie również do wszystkich uczestników Festiwalu, którzy chcą bliżej poznać świat widziany oczyma osób z niepełnosprawnościami. Dawkę niezbędnej wiedzy dostarczą zaproszeni goście, a niezapomniane doświadczenia zapewni udział w specjalnie przygotowanych torach przeszkód, quizie oraz warsztatach o różnej tematyce.
"Festiwal Pol’and’Rock to wydarzenie, którego sensem jest nie tylko muzyka, ale także edukacja i rozmowa na wiele tematów nurtujących młodych Polaków. Fundacja Avalon tradycyjnie już zaprasza uczestników Festiwalu do dyskusji poświęconej różnym aspektom niepełnosprawności – aby budzić świadomość i wrażliwość na kwestie dotyczące funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Będziemy mówili o równości, o walce z dyskryminacją, wykluczeniem czy stereotypami. Będziemy udowadniali, że niepełnosprawność to nie słabość a osoby jej doświadczające są osobami równie wartościowymi jak pełnosprawni. A także – będziemy chcieli w czasie wydarzenia wspierać osoby z niepełnosprawnościami, które przyjadą na Festiwal, by maksymalnie niezależnie i samodzielnie czerpać z całego bogactwa jego kulturalnych i edukacyjnych aktywności. Do czego niezmiennie zachęcamy!"- Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.
Podejmij wyzwania i odwiedź stoisko Fundacji Avalon!
Strefa Fundacji Avalon podczas trwania całego Festiwalu pozostaje otwarta dla każdego oraz oferować będzie ciekawe i różnorodne aktywności. Miłośnicy sportu będą mogli spróbować swoich sił w wykręceniu jak najlepszego czasu na handbike’u - rowerze napędzanym siłą rąk. Mistrzowie quizów będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu mitów i tabu z życia związanych z życiem osób z niepełnosprawnościami. Z kolei głodnych wiedzy Fundacja zaprasza na inspirujące warsztaty między innymi o tematyce seksualności i życia intymnego w aspekcie niepełnosprawności, dostępności czy też savoir-vivre'u. Na najmłodszych i artystycznych dusz będzie czekała ogromna kolorowanka.
"Mamy nadzieję, że strefa Fundacji Avalon spotka się z nie mniejszym zainteresowaniem, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Dla osób, które na co dzień nie mają styczności ze światem niepełnosprawności, na pewno będzie to okazja do zmierzenia się ze swoim własnym spojrzeniem na świat OzN i okazja do weryfikacji swoich poglądów, ale też stereotypów i mitów. A dla samych osób z niepełnosprawnościami będzie to na pewno strefa wsparcia i przyjazna przystań, która ułatwi funkcjonowanie w wielkim tyglu festiwalowych zdarzeń i atrakcji."- Zuzanna Makowska, specjalistka ds. komunikacji i koordynatorka obecności Fundacji Avalon na Pol’and’Rock Festival.
Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2022 roku tym razem w Czaplinku w województwie zachodniopomorskim.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.