Giełda płyt winylowych w Pasażu Łódzkim już w ten weekend
Giełda płyt winylowych, która podbiła serca wszystkich miłośników oldskulowego brzmienia, powraca do Pasażu Łódzkiego. W dniach 18-19 listopada odbędzie się tutaj trzecia już edycja wydarzenia, podczas którego można będzie zakupić prawdziwe perełki muzyczne i posłuchać przyjemnych dźwięków z gramofonu.
Fani muzyki z czarnej płyty z pewnością znają już giełdę płyt winylowych. Wydarzenie przyciąga za każdym razem miłośników szlachetnych dźwięków prosto z oldskulowego nośnika. Trzecia edycja giełdy, organizowanej we współpracy z MEDONE Monika Selimi-Sokołowska, odbędzie się w Pasażu Łódzkim już 18 i 19 listopada. W przedświątecznym klimacie można będzie posłuchać największych przebojów muzyki z całego świata oraz zakupić wybrane krążki do swoich kolekcji.
„Płyty winylowe to klasyka w najczystszej postaci, a moda na klasykę nigdy nie przemija. Dźwięki z gramofonu mają swoją magię, której fanów nie ubywa, a wręcz przeciwnie. Nie tylko starsze, ale i młodsze pokolenia przejmują fascynację tym jedynym w swoim rodzaju sposobem odtwarzania muzyki, dlatego po raz kolejny otwieramy dla naszych klientów ten wspaniały muzyczny świat” – mówi Anna Mrzewa, Dyrektor CH Pasaż Łódzki.
Giełda płyt winylowych w Pasażu Łódzkim będzie świetną okazją by spędzić miło czas i za sprawą muzyki wczuć się w przedświąteczny klimat. To również znakomita sposobność do zdobycia nowych okazów do kolekcji, a być może również do zakupu oryginalnego świątecznego podarunku.
Wystawcy zaoferują niezwykle szerokie zbiory przeróżnych gatunków – od muzyki klasycznej, przez jazz, soul, funky, rock, po współczesne brzmienia elektroniczne. Stoiska z płytami znaleźć będzie można
w pasażu centrum, obok sklepu TK MAAX.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.