Giełda Winyli, Kompaktów i Kaset w Atrium Mosty
Tysiące czarnych krążków z najrozmaitszymi gatunkami muzycznymi w jednym miejscu! W najbliższy weekend w Atrium Mosty kolekcjonerzy i wystawcy płyt analogowych z całej Polski zaprezentują winyle z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, pop, po muzykę polską czy filmową. Nie zabraknie także płyt CD i kaset. Największa w regionie Giełda Winyli, Kompaktów i Kaset zagości w płockim centrum w dniach 26 i 27 listopada.
Od kilku lat panuje moda na winyle, które przebojem wkraczają do naszych czterech ścian, zajmując honorowe miejsce na regale. Kolekcjonowanie czarnych krążków i odtwarzanie ich na wiekowych bądź nowoczesnych gramofonach staje się nowym hobby. Pasjonatów starych płyt co roku przybywa, a spotkać ich można na kiermaszach winylowych, cieszących się coraz większą popularnością.
Giełdy winyli to cykliczne wydarzenia organizowane w różnych częściach Polski, także w Płocku. Najbliższe spotkanie miłośników muzyki spod igły i czarnych krążków, a zarazem największe w regionie, odbędzie się w Atrium Mosty w ten weekend, 26 i 27 listopada, w godzinach od 9:00 do 21:00. Stoiska wystawowe rozlokowane zostaną w galerii, w sąsiedztwie punktów Meet & Fit Slow Food oraz Erbil Kebab.
Podczas giełdy na odwiedzających czekać będą tysiące nowych i używanych płyt, które zjadą do Płocka z różnych stron kraju. Wystawcy zaprezentują albumy z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską, filmową czy klasyczną. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i albumy kolekcjonerskie. Nie zabraknie też perełek muzycznych wśród płyt CD i kaset. Przez dwa dni każdy będzie mógł zakupić, sprzedać lub wymienić się swoimi zbiorami. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
- Miłośników czarnych krążków zapraszamy w najbliższy weekend na jesienną edycję giełdy winylowej, podczas której będzie można uzupełnić swoją kolekcję. Giełda winyli to miejsce, gdzie można znaleźć ulubionego wykonawcę, zobaczyć zbiory innych wystawców i zaopatrzyć się w muzykę przyjemną dla ucha. Płyta winylowa bądź CD czy też kaseta magnetofonowa przywołują wspomnienie młodości, wywołując uśmiech na twarzy. Mogą stać się także wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby - mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty.
Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Atrium Mosty: https://atrium-mosty.pl/.
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Mamy z synem umowę, że nie rozmawiamy o pracy. Cieszę się, że został ciepło przyjęty przez widzów TVN i ma dobre wyniki oglądalności
Prezenterka związana z formatem śniadaniowym Dwójki cieszy się, że jej syn pracuje w konkurencyjnej stacji. Nie czuje nutki rywalizacji, nawet gdy „Dzień Dobry TVN” kolejny raz z rzędu ma wyższy słupek oglądalności niż „Pytanie na śniadanie”. Katarzyna Dowbor wie, że Maciej przed kamerami czuje się jak ryba w wodzie, z radością obserwuje jego rozwój zawodowy i uważa, że doskonale radzi sobie w kilkugodzinnym programie realizowanym „na żywo”. Obydwoje unikają jednak rozmów o pracy.
Gwiazdy
Maja Klajda (Miss Polonia 2024): Obecność w Zespole Tańca Ludowego Lublin obudziła we mnie poczucie polskości, patriotyzmu i folkloru
Miss Polonia 2024 była członkinią Zespołu Tańca Ludowego w Lublinie przez 11 lat. Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się od baletu. Wtedy właśnie jedna z nauczycielek wzbudziła w niej zainteresowanie folklorem i zasugerowała, by spróbowała swoich sił w lokalnej grupie. Maja Klajda traktuje to jako jedno z cenniejszych doświadczeń życiowych.
Problemy społeczne
Polska ochrona zdrowia niegotowa na kolejny kryzys. Eksperci: nie wyciągnęliśmy lekcji z pandemii
Polski system ochrony zdrowia jest w tej chwili słabo przygotowany na sytuacje kryzysowe, jak kolejne pandemie czy katastrofy naturalne. Poprawy wymaga w zasadzie każdy jego element: od polityki kadrowej, poprzez finansowanie świadczeń, aż po rozwiązania prawne – wynika z raportu omawianego przez ekspertów podczas konferencji „Zmiany w Ochronie Zdrowia 2024”. Wskazują oni, że nie wyciągnęliśmy wniosków z pandemii COVID-19.