Giełda Winyli w Atrium Kasztanowa
20 października w Atrium Kasztanowa zapowiada się niezwykle muzycznie, a wszystko za sprawą Giełdy Winyli. W przedostatni piątek października pilskie centrum handlowe zaprasza wszystkich fanów czarnych krążków do poszerzenia kolekcji, wymiany poglądów i pasjonujących rozmów. Wśród wystawców swój udział zapowiedzieli topowi sprzedawcy płyt winylowych i CD z całej Polski.
Czarne krążki z roku na rok zyskują na popularności, a płyty CD to dla wielu osób sentymentalna podróż do młodzieńczych lat. Mimo postępu technologii, nic nie zastąpi przyjemności słuchania muzyki spod igły. Dla wszystkich melomanów Giełda Winyli w Atrium Kasztanowa będzie doskonałą okazją do poszerzenia swojej kolekcji o nowe jak i używane nośniki do odtwarzania muzyki. Najbliższe spotkanie miłośników muzyki analogowej i czarnych krążków, odbędzie się w pilskiej galerii 20 października, w godzinach od 12.00 do 20.00.
W wydarzeniu wezmą udział wystawcy liczący się w branży kolekcjonerów z całej Polski oraz z regionu. Klienci Atrium Kasztanowa będą mogli wybierać spośród winyli i płyt z nagraniami różnych nurtów muzycznych i stylów – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską, filmową czy klasyczną. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i albumy kolekcjonerskie. W trakcie wydarzenia, na specjalnym stanowisku będzie można odsłuchać płyt przed ich zakupem, a także skorzystać z możliwości ich mycia.
Giełda Winyli to miejsce, na którym z pewnością każdy z gości znajdzie dla siebie unikalną płytę z ulubioną muzyką. Nie zabraknie także niespodzianek. W trakcie piątkowego kiermaszu jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród w postaci płyt winylowych. Stoiska wystawowe rozlokowane zostaną na pasażu centrum i dostępne dla zwiedzających w godzinach 12.00-20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
- Niezmiernie nam miło, że ciesząca się dużą popularnością Giełda Winyli ponownie zagości w Atrium Kasztanowa. Swój udział zapowiedziało wielu sprzedawców, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do zainteresowań oraz gustu. To doskonała okazja, aby uzupełnić swoją kolekcję płyt, nabyć nowe nagrania czy porozmawiać o muzyce. Płyta winylowa może stać się także wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby. Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów i sympatyków czarnych krążków do odwiedzenia nas 20 października - mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor centrum handlowego Atrium Kasztanowa.
Więcej informacji na stronie: www.atrium-kasztanowa.pl i na profilu www.facebook.com/AtriumKasztanowa.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.