I Ty możesz wystąpić w Opolu!
I Ty możesz wystąpić w Opolu!
Niezwykłe wydarzenie „Przeboje al’dete. Konkurs dla wokalistów” z bezcenną nagrodą. Dyrektorzy: Jarosław Wasik z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Mariusz Dziubek z Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie, zaskoczyli niesamowitą inicjatywą. Finał wydarzenia, które startuje już 7 kwietnia, odbędzie się we wrześniu 2021r.
Ze spotkania wokalisty i autora tekstów oraz ekspresyjnego dyrygenta pierwszej w Polsce filharmonii dętej, może powstać tylko jedno – konkurs dla wokalistów.
Moc instrumentów dętych, muzyka na żywo, kilkudziesięcioosobowa orkiestra to wszystko sprawia, że podkłady karaoke tętnią nową energią! Dostrzegam mnóstwo utalentowanych wokalistów, którzy z pasją i radością śpiewają ulubione piosenki. Dzięki podkładom Al’dete z towarzyszeniem orkiestry, wykonać mogą największe opolskie przeboje. Obcowanie ze sztuką żywą, instrumentem dętym, wejście w głąb świata dźwięków orkiestry to ogromna wartość. Zapraszam Was do mojego świata! – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.
Nasze Muzeum powstało także po to, by rozwijać i kształcić miłośników polskiej piosenki. Serdecznie zapraszam wszystkich na profesjonalne warsztaty z mistrzynią Elżbietą Zapendowską, która wraz z Mariuszem Dziubkiem, wspaniałym dyrygentem i aranżerem pomogą przygotować się do występu przed opolską publicznością – zachęca Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Wielką atrakcją konkursu jest udział w wyjątkowych warsztatach wokalnych, które dla finałowej dziesiątki uczestników poprowadzi Elżbieta Zapendowska oraz Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą pracować nad aranżacją i układem scenicznym do przesłanych prac.
Koncert laureatów z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Dętej odbędzie się
5 września na rynku w Opolu podczas „Kawiarenki z gwiazdami” . Uczestników oceniać będzie profesjonalnie jury, które zdecyduje, kto otrzyma Grand Prix oraz pozostałe nagrody.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Nagrać autorskie, wokalne wykonanie do jednego z 12 półplaybacków zaaranżowanych przez Mariusza Dziubka, dostępnych na www.przebojealdete.pl) – można to zrobić samemu, w duecie lub w zespole
- Piosenkę (wykonanie wokalne wraz z obrazem) należy wysłać do 30 czerwca 2021 na adres aldete@muzeumpiosenki
Komisja konkursowa oceni napływające nagrania do 12 lipca b.r. i wyłoni wśród nich 10, których autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty wokalne.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.przebojealdete.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Narodowej Orkiestry Dętej.
Zapraszamy na:
www.przebojealdete.pl
www.facebook.com/nodlubin
www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki
Życzymy powodzenia!
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.