I Ty możesz wystąpić w Opolu!
I Ty możesz wystąpić w Opolu!
Niezwykłe wydarzenie „Przeboje al’dete. Konkurs dla wokalistów” z bezcenną nagrodą. Dyrektorzy: Jarosław Wasik z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Mariusz Dziubek z Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie, zaskoczyli niesamowitą inicjatywą. Finał wydarzenia, które startuje już 7 kwietnia, odbędzie się we wrześniu 2021r.
Ze spotkania wokalisty i autora tekstów oraz ekspresyjnego dyrygenta pierwszej w Polsce filharmonii dętej, może powstać tylko jedno – konkurs dla wokalistów.
Moc instrumentów dętych, muzyka na żywo, kilkudziesięcioosobowa orkiestra to wszystko sprawia, że podkłady karaoke tętnią nową energią! Dostrzegam mnóstwo utalentowanych wokalistów, którzy z pasją i radością śpiewają ulubione piosenki. Dzięki podkładom Al’dete z towarzyszeniem orkiestry, wykonać mogą największe opolskie przeboje. Obcowanie ze sztuką żywą, instrumentem dętym, wejście w głąb świata dźwięków orkiestry to ogromna wartość. Zapraszam Was do mojego świata! – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.
Nasze Muzeum powstało także po to, by rozwijać i kształcić miłośników polskiej piosenki. Serdecznie zapraszam wszystkich na profesjonalne warsztaty z mistrzynią Elżbietą Zapendowską, która wraz z Mariuszem Dziubkiem, wspaniałym dyrygentem i aranżerem pomogą przygotować się do występu przed opolską publicznością – zachęca Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Wielką atrakcją konkursu jest udział w wyjątkowych warsztatach wokalnych, które dla finałowej dziesiątki uczestników poprowadzi Elżbieta Zapendowska oraz Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą pracować nad aranżacją i układem scenicznym do przesłanych prac.
Koncert laureatów z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Dętej odbędzie się
5 września na rynku w Opolu podczas „Kawiarenki z gwiazdami” . Uczestników oceniać będzie profesjonalnie jury, które zdecyduje, kto otrzyma Grand Prix oraz pozostałe nagrody.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Nagrać autorskie, wokalne wykonanie do jednego z 12 półplaybacków zaaranżowanych przez Mariusza Dziubka, dostępnych na www.przebojealdete.pl) – można to zrobić samemu, w duecie lub w zespole
- Piosenkę (wykonanie wokalne wraz z obrazem) należy wysłać do 30 czerwca 2021 na adres aldete@muzeumpiosenki
Komisja konkursowa oceni napływające nagrania do 12 lipca b.r. i wyłoni wśród nich 10, których autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty wokalne.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.przebojealdete.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Narodowej Orkiestry Dętej.
Zapraszamy na:
www.przebojealdete.pl
www.facebook.com/nodlubin
www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki
Życzymy powodzenia!

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.