I Ty możesz wystąpić w Opolu!
I Ty możesz wystąpić w Opolu!
Niezwykłe wydarzenie „Przeboje al’dete. Konkurs dla wokalistów” z bezcenną nagrodą. Dyrektorzy: Jarosław Wasik z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Mariusz Dziubek z Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie, zaskoczyli niesamowitą inicjatywą. Finał wydarzenia, które startuje już 7 kwietnia, odbędzie się we wrześniu 2021r.
Ze spotkania wokalisty i autora tekstów oraz ekspresyjnego dyrygenta pierwszej w Polsce filharmonii dętej, może powstać tylko jedno – konkurs dla wokalistów.
Moc instrumentów dętych, muzyka na żywo, kilkudziesięcioosobowa orkiestra to wszystko sprawia, że podkłady karaoke tętnią nową energią! Dostrzegam mnóstwo utalentowanych wokalistów, którzy z pasją i radością śpiewają ulubione piosenki. Dzięki podkładom Al’dete z towarzyszeniem orkiestry, wykonać mogą największe opolskie przeboje. Obcowanie ze sztuką żywą, instrumentem dętym, wejście w głąb świata dźwięków orkiestry to ogromna wartość. Zapraszam Was do mojego świata! – mówi Mariusz Dziubek, dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.
Nasze Muzeum powstało także po to, by rozwijać i kształcić miłośników polskiej piosenki. Serdecznie zapraszam wszystkich na profesjonalne warsztaty z mistrzynią Elżbietą Zapendowską, która wraz z Mariuszem Dziubkiem, wspaniałym dyrygentem i aranżerem pomogą przygotować się do występu przed opolską publicznością – zachęca Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Wielką atrakcją konkursu jest udział w wyjątkowych warsztatach wokalnych, które dla finałowej dziesiątki uczestników poprowadzi Elżbieta Zapendowska oraz Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z prowadzącymi będą pracować nad aranżacją i układem scenicznym do przesłanych prac.
Koncert laureatów z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Dętej odbędzie się
5 września na rynku w Opolu podczas „Kawiarenki z gwiazdami” . Uczestników oceniać będzie profesjonalnie jury, które zdecyduje, kto otrzyma Grand Prix oraz pozostałe nagrody.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
- Nagrać autorskie, wokalne wykonanie do jednego z 12 półplaybacków zaaranżowanych przez Mariusza Dziubka, dostępnych na www.przebojealdete.pl) – można to zrobić samemu, w duecie lub w zespole
- Piosenkę (wykonanie wokalne wraz z obrazem) należy wysłać do 30 czerwca 2021 na adres aldete@muzeumpiosenki
Komisja konkursowa oceni napływające nagrania do 12 lipca b.r. i wyłoni wśród nich 10, których autorzy zostaną zaproszeni na warsztaty wokalne.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na www.przebojealdete.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Narodowej Orkiestry Dętej.
Zapraszamy na:
www.przebojealdete.pl
www.facebook.com/nodlubin
www.facebook.com/muzeumpolskiejpiosenki
Życzymy powodzenia!

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.