Iga Jaworska z singlem "Twarzą w twarz" - klip to dzieło sztuki!
Zaledwie kilka tygodni po premierze debiutanckiej EP-ki, Iga prezentuje singiel „Twarzą w twarz”. Utwór od dnia premiery podbija playlisty redakcyjne w serwisie Spotify – zagościł między innymi na takich playlistach jak „Polskie Hity”, „Equal Polska”, „Gen Z”, „Hot Hits Polska”, a także trafił na okładkę „Fresh Finds Polska”! Miesięczna liczba słuchaczy Igi w kilka dni od premiery przekroczyła 40 tys.
Kompozytorką i autorką tekstu singla jest sama artystka. Za produkcję odpowiada Adrian „LEEO” Woronowicz, znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak Margaret, Szpaku, czy Sobel.
Twarzą w Twarz – to dla mnie trochę metafora szczerości. Miło przeczytać w czyichś oczach, że można mu wszystko opowiedzieć – mówi o singlu Iga.
SŁUCHAJ W STREAMIE: https://sayhi.ffm.to/iga-twarza_w_twarz
Klimatyczny klip wyreżyserował Yuriy Zhurayev, za obiektywem kamery stanął Michał Kucharski (znany ze współpracy przy teledyskach Ani Rusowicz, Alicji Szemplińskiej czy Natalii Przybysz). Oświetlenie, które było niezwykle ważnym elementem klipu, to dzieło Marcina Wojdałowicza – operatora największych polskich produkcji filmowych. Montażem i koloryzacją zajął się Michał Pęza. Autorem sesji zdjęciowej jest Marcin Blicharski. Nad planem zdjęciowym czuwały Ewelina „Roxy” Gracz (Project Manager) oraz Elżbieta Wacławek (producent).
ZOBACZ TELEDYSK: https://youtu.be/pvq9KiXdvL8
Iga Jaworska to pochodząca z Lublina, młoda kompozytorka, autorka tekstów i wokalistka. Własne kompozycje zaczęła pisać w wieku 14 lat. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, udzielała się również w chórze, który był bodźcem do tego, aby rozpocząć zajęcia wokalne „na poważnie”. Tworzenie utworów jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jej kompozycje są lekkie, zwiewne, czasem melancholijne, ale nie smutne. Inspiruje ją przyroda i wewnętrzne życiowe doświadczenia. Gatunkowo balansuje gdzieś pomiędzy popem a alternatywą.
Zadebiutowała z wysokiego C, wydając EP w ramach projektu „Studio Lublin” Radia Lublin. Promotorem i współtwórcą minialbumu był sam Paweł Błędowski (dziennikarz muzyczny stacji). Singlami promującymi wydawnictwo były kolejno: „Morze”, „29” oraz „Nadrobimy”. Wszystkie z takim samym powodzeniem utrzymywały się tygodniami na radiowych rotacjach. Zwieńczeniem projektu był, niezwykły mini akustyczny recital: https://youtu.be/ZGaM1VqEZQE
Obecnie Iga pracuje nad kolejnymi utworami, które niebawem ujrzą światło dzienne.
Social media artystki:
https://linktr.ee/iga_jaworska
Spotify: https://open.spotify.com/artist/7vZNNXqodOE1TWpiZnSqYv

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.