Komunikaty PR

Jabłonki Swawole –festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września w Warszawie

2021-09-14  |  15:30
Biuro prasowe

Dlaczego świętujemy Jabłonki?

#Jabłonki to wyjątkowy czas, w którym poprzez symbol jabłka celebrujemy to, co w naszym kraju najlepsze – oddając się swawolom przy dobrej muzyce, pysznym jedzeniu, w malowniczych okolicznościach przyrody. Okazją do jabłonkowej zabawy jest festiwal Jabłonki Swawole – muzyczno-kulinarna impreza, która w tym roku odbywa się po raz pierwszy  - 18 września na plaży Poniatówka w Warszawie.

 

Kulinarne swawole na plaży

Przez cały dzień na plaży będą dostępne jabłonkowe festiwalowe atrakcje – strefa chilloutu, targ z jabłkowymi (i nie tylko) przysmakami, DJ-ski set. Będzie można również odwiedzić specjalne stanowisko przybliżające ideę #Jabłonek i - między innymi - zapoznać się przedpremierowo z wyjątkową książką „Jabłonki”, poświęconą magii polskich smaków i rytuałów.

 

Na scenie: Bitamina i Afromental

Wieczorem na uczestników festiwalu czekają koncerty i pokazy teatralne – w części muzycznej wystąpią zespoły Bitamina i Afromental. To właśnie Bitamina wykonała utwór promujący tegoroczną odsłonę #Jabłonek – cover szlagieru „Niech no tylko zakwitną jabłonie” w nowej, intrygującej aranżacji.

Wyjątkowości koncertom doda specjalne widowisko teatralne opowiadające legendę Jabłonek oraz zapalenie ognistego słońca na Wiśle, wieńczące nadwiślańskie świętowanie.

 

Baw się, swawól, smakuj, ciesz się – świętuj z nami czas Jabłonek

Festiwal Jabłonki Swawole towarzyszy kampanii promującej markę Polska poprzez symbol jabłka. Organizatorzy zachęcają do świętowania Jabłonek na różne sposoby – listę jabłkowych wydarzeń można śledzić na interaktywnej mapie swawoli.

 

Wstęp na festiwal 18 września jest wolny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry Biuro prasowe
2024-11-12 | 14:00

Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry

15 listopada w ramach cyklu Jazz.PL zagra kwintet Blu/Bry - zwycięzcy Grand Prix 48. edycji Konkursu Jazz Juniors, studenci Akademii Muzycznej w duńskim Odense. Transmisja koncertu od godz.
Muzyka Technics na Audio Video Show 2024
2024-11-06 | 12:00

Technics na Audio Video Show 2024

W dniach 25–27 października br. w Warszawie odbyły się targi Audio Video Show, które co roku przyciągają miłośników dobrego brzmienia oraz producentów z całego
Muzyka Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
2024-11-05 | 11:00

Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!

Miłośników muzyki i kolekcjonerów płyt zapraszamy 9 listopada do centrum handlowego Plejada na kolejną w tym roku Giełdę winyli! Podczas niej wystawcy zaprezentują ogromny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy

Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.

Film

Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej

Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także  o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.