Komunikaty PR

Jabłonki Swawole –festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września w Warszawie

2021-09-14  |  15:30
Biuro prasowe

Dlaczego świętujemy Jabłonki?

#Jabłonki to wyjątkowy czas, w którym poprzez symbol jabłka celebrujemy to, co w naszym kraju najlepsze – oddając się swawolom przy dobrej muzyce, pysznym jedzeniu, w malowniczych okolicznościach przyrody. Okazją do jabłonkowej zabawy jest festiwal Jabłonki Swawole – muzyczno-kulinarna impreza, która w tym roku odbywa się po raz pierwszy  - 18 września na plaży Poniatówka w Warszawie.

 

Kulinarne swawole na plaży

Przez cały dzień na plaży będą dostępne jabłonkowe festiwalowe atrakcje – strefa chilloutu, targ z jabłkowymi (i nie tylko) przysmakami, DJ-ski set. Będzie można również odwiedzić specjalne stanowisko przybliżające ideę #Jabłonek i - między innymi - zapoznać się przedpremierowo z wyjątkową książką „Jabłonki”, poświęconą magii polskich smaków i rytuałów.

 

Na scenie: Bitamina i Afromental

Wieczorem na uczestników festiwalu czekają koncerty i pokazy teatralne – w części muzycznej wystąpią zespoły Bitamina i Afromental. To właśnie Bitamina wykonała utwór promujący tegoroczną odsłonę #Jabłonek – cover szlagieru „Niech no tylko zakwitną jabłonie” w nowej, intrygującej aranżacji.

Wyjątkowości koncertom doda specjalne widowisko teatralne opowiadające legendę Jabłonek oraz zapalenie ognistego słońca na Wiśle, wieńczące nadwiślańskie świętowanie.

 

Baw się, swawól, smakuj, ciesz się – świętuj z nami czas Jabłonek

Festiwal Jabłonki Swawole towarzyszy kampanii promującej markę Polska poprzez symbol jabłka. Organizatorzy zachęcają do świętowania Jabłonek na różne sposoby – listę jabłkowych wydarzeń można śledzić na interaktywnej mapie swawoli.

 

Wstęp na festiwal 18 września jest wolny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.