Jabłonki Swawole –festiwal muzyczno-kulinarny już 18 września w Warszawie
Dlaczego świętujemy Jabłonki?
#Jabłonki to wyjątkowy czas, w którym poprzez symbol jabłka celebrujemy to, co w naszym kraju najlepsze – oddając się swawolom przy dobrej muzyce, pysznym jedzeniu, w malowniczych okolicznościach przyrody. Okazją do jabłonkowej zabawy jest festiwal Jabłonki Swawole – muzyczno-kulinarna impreza, która w tym roku odbywa się po raz pierwszy - 18 września na plaży Poniatówka w Warszawie.
Kulinarne swawole na plaży
Przez cały dzień na plaży będą dostępne jabłonkowe festiwalowe atrakcje – strefa chilloutu, targ z jabłkowymi (i nie tylko) przysmakami, DJ-ski set. Będzie można również odwiedzić specjalne stanowisko przybliżające ideę #Jabłonek i - między innymi - zapoznać się przedpremierowo z wyjątkową książką „Jabłonki”, poświęconą magii polskich smaków i rytuałów.
Na scenie: Bitamina i Afromental
Wieczorem na uczestników festiwalu czekają koncerty i pokazy teatralne – w części muzycznej wystąpią zespoły Bitamina i Afromental. To właśnie Bitamina wykonała utwór promujący tegoroczną odsłonę #Jabłonek – cover szlagieru „Niech no tylko zakwitną jabłonie” w nowej, intrygującej aranżacji.
Wyjątkowości koncertom doda specjalne widowisko teatralne opowiadające legendę Jabłonek oraz zapalenie ognistego słońca na Wiśle, wieńczące nadwiślańskie świętowanie.
Baw się, swawól, smakuj, ciesz się – świętuj z nami czas Jabłonek
Festiwal Jabłonki Swawole towarzyszy kampanii promującej markę Polska poprzez symbol jabłka. Organizatorzy zachęcają do świętowania Jabłonek na różne sposoby – listę jabłkowych wydarzeń można śledzić na interaktywnej mapie swawoli.
Wstęp na festiwal 18 września jest wolny.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.