Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Restauracja i klub muzyczny MOXO wraz z Fabryką Norblina zapraszają na muzyczne wydarzenie tej jesieni – Jazz & More MOXO Festival. Największe polskie jazzowe nazwiska przez 11 niedziel, zaczynając od 1 października, będą przenosić słuchaczy do świata dźwięków i emocji. Festiwal zainauguruje koncert Doroty Miśkiewicz & Tininho Horta już 19 września.
Muzyka jest zakorzeniona w Fabryce Norblina od samego początku jej istnienia. Cotygodniowe Jam Sessions, które wypełniają dźwiękami różnych gatunków industrialne przestrzenie kompleksu, przyjęły się już na dobre wśród warszawskiej publiczności. Ponadto, w ramach letniej artystycznej odsłony „Uliczki Fabryki Norblina” zorganizowanej przez Fundację Fabryki Norblina kompleks co weekend zamienia się w muzyczno – rozrywkowe centrum stolicy. W tegorocznej edycji wydarzenia odbyło się już ponad 80 koncertów młodych muzycznych talentów.
Także na scenie MOXO co tydzień występuje wielu artystów młodego pokolenia, którzy prezentują nowe brzmienia i autorskie interpretacje. Jazz & More MOXO Festival jest kolejną odsłoną muzycznej tożsamości tego miejsca. Podczas inauguracji Festiwalu 19 września, a później przez 11 niezapomnianych niedzielnych wieczorów (od 1 października do 10 grudnia) goście, otoczeni najlepszymi brzmieniami, przemierzą niesamowitą muzyczną podróż.
Motto programu festiwalowego - jedność w różnorodności - jest nie tylko deklaracją wartości, ale także manifestem artystycznego doświadczenia. Wielokulturowe brzmienia Warszawy, gwiazdy o międzynarodowej sławie, zespoły w różnych konfiguracjach - od intymnych duetów po energetyczne septety - wszystko to składniki niepowtarzalnej mieszanki, która stworzy muzyczną aurę pełną kontrastów.
Gospodarzem festiwalu będzie Tomasz Tłuczkiewicz - wieloletni dyrektor kultowego festiwalu Jazz Jamboree oraz Jazz nad Odrą, były wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, znany dziennikarz radiowy, manager i producent muzyczny, promotor jazzu i konferansjer: “Serdecznie zapraszam jazz fanów, a także wszystkich tych, którzy gustują w artystycznej rozrywce na najwyższym poziomie w eleganckich okolicznościach. Razem rozswingujmy kolejną jazzową miejscówkę w Warszawie.”
Prolog, czyli koncert inauguracyjny, odbędzie się 19 września. Festiwal w wielkim stylu rozpoczną wspaniała Dorota Miśkiewicz & Tininho Horta.
Dorota Miśkiewicz jest jednym z najważniejszych polskich głosów jazzowych, kompozytorką, autorką tekstów. Wydała osiem autorskich płyt, które nierzadko były nominowane do najważniejszej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk, a ona sama w ostatnich latach wielokrotnie zdobywała tytuł Wokalistki Roku w corocznym rankingu magazynu "Jazz Forum". Wykształcona skrzypaczka, córka słynnego saksofonisty, Henryka Miśkiewicza, jazz ma we krwi. Niezliczona jest liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą, a ich wspólna piosenka Um Pincelada spotkała się ze znakomitym przyjęciem miłośników muzyki na całym świecie. Na swoim koncie ma także współpracę z Nigelem Kennedym, Davidem Murray’em, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Tomaszem Stańko, Grzegorzem Turnauem i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej. Zakotwiczona w jazzie, chętnie wypływa na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom.
Będzie to godny wstęp do tego, co od 1 października do 10 grudnia, dziać się będzie podczas każdej kolejnej odsłony Festiwalu. Na miłośników jazzu czekać będą niezwykłe wieczory pełne emocji, improwizacji i fascynujących dźwięków.
Na festiwalowej scenie wystąpią:
· 19.09 - Dorota Miśkiewicz & Tininho Horta - Koncert Inauguracyjny
· 01.10 - Jazz Forum Machine
· 08.10 - Adam Bałdych Quartet
· 15.10 - Pianohooligan - 24 Preludes and Improvisations
· 22.10 - Urszula Dudziak - 80 lat dookoła Świata - benefis
· 29.10 - Paweł Tomaszewski Quartet - Chopin Into The Future
· 05.11 - Aga Zaryan - The best of
· 12.11 - Henryk Miśkiewicz - Full Drive
· 19.11 - Piotr Wojtasik Quintet
· 26.11 - Marcin Wasilewski Trio - „En attendant” Live
· 03.12 - Marek Napiórkowski - HIPOKAMP
· 10.12 - Michał Barański - Masovian Mantra
Partnerem wydarzenia jest Fabryka Norblina. Patroni medialni to Jazz Forum, Jazz Press, Nowa Warszawa.
Bilety w sprzedaży na: https://www.ebilet.pl/lp/jazz-more-moxo-warsaw-festival

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.