Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W programie koncertu połączyli swoje sympatie do muzyki rozrywkowej i miłość do kina. W ramach cyklu koncertowego „Klasyka w szortach” usłyszymy muzykę z klasycznych już filmów, takich jak: „Ojciec Chrzestny”, „Różowa Pantera” czy „Zapach Kobiety” oraz szlagiery muzyki popularnej, między innymi „Cheek to Cheek”, „Stand by Me” czy „Hey Jude” – wszystko w opracowaniu na kwartet smyczkowy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godzinie 18.30 na terenie osiedla Fuzja (ul. Milionowa 6). Wstęp wolny.
Tematy muzyczne z ulubionych filmów zostają z Wami na długo po seansie? Młodzi artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi postanowili zbudować wokół nich program swojego koncertu. W czasie drugiego sierpniowego spotkania z muzyką klasyczną nieopodal zabytkowej elektrowni Karola Scheiblera zabrzmią słynne piosenki i tematy, z takich filmowych dzieł jak: „Pretty Woman”, „Zapach kobiety”, „Ojciec chrzestny”, czy serii o przygodach agenta 007. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy seriali – muzycy zaprezentują świetnie znany temat z bijącej rekordy popularności produkcji HBO „Gra o tron”.
W drugiej części koncertu artyści odwołają się do kanonu muzyki popularnej. W aranżacjach na kwartet smyczkowy zabrzmią szlagiery muzyki rozrywkowej – usłyszymy m.in. słynne „Cheek to Cheek” Irvinga Berlina, dwa przeboje najsłynniejszej czwórki z Liverpoolu – „All You Need Is Love” i „Hey Jude” grupy The Beatles czy elektryzujący „Thriller” króla popu Michaela Jacksona. Wykonawcy nie zapomnieli o historii polskiej piosenki. W czasie koncertu wykonają również „Tę ostatnią niedzielę” przedwojenne tango napisane przez Jerzego Petersburskiego ze słowami Zenona Friedwalda, które rozsławił jego najsłynniejszy wykonawca Mieczysław Fogg.
W filmowo-rozrywkową podróż zabiorą nas studenci Akademii Muzycznej w Łodzi – utalentowani muzycy, laureaci licznych konkursów na arenie krajowej i międzynarodowej – Kacper Pałuba (skrzypce I), Gabriela Graboń (skrzypce II), Michał Tomski (altówka), Martyna Pasierbek (wiolonczela).
Koncerty „Klasyka w szortach” zaplanowane są na wszystkie soboty do 21 września w kompleksie przy ul. Milionowej 6.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt znajduje się na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, który zyskuje nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.