Kultowe tytuły w nowej odsłonie i solowy debiut po dwóch dekadach na scenie
Luxtorpeda po dziesięciu latach prezentuje swój debiutancki album w zupełnie nowej odsłonie – w kosmicznej wersji „ELEKTROLUXTORPEDA”. Tymczasem pierwsza książka mistrza komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego, „Ukochany z piekła rodem”, powraca na półki księgarń w nowym wydaniu. W studiu Empiku zagości także Gutek, który do swojego bogatego dorobku dołącza właśnie pierwszy solowy album „Stan rzeczy”. Twórcy opowiedzą o swoich dziełach już w najbliższym tygodniu, podczas spotkań online.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
Luxtorpeda – poniedziałek, 19 kwietnia, godz. 18:00
Dokładnie dekadę od wydania debiutanckiego albumu zespół Luxtorpeda prezentuje kultowy wśród fanów materiał w zupełnie nowej aranżacji. O premierowym krążku „ELEKTROLUXTORPEDA” i zupełnie nowym pomyśle na utwory, którymi formacja szturmem podbiła polską scenę rockową, muzycy opowiedzą podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Z okazji 10. Rocznicy powstania zespół nagrał na nowo swoją debiutancką płytę, prezentując nieznane dotąd oblicze – to Luxtorpeda w wersji ELEKTRO. Do nagrań zaproszono gości: DJ BRK, współproducenta płyty oraz sekcję dętą w składzie: Tomasz Mazur, Józef Zatwarnicki, Dominik Szeszo. Nad nowym aranżem do utworu „WILKI DWA” czuwał Henryk „Henio” Friedrich, który stworzył bity i muzyczną oprawę. Natomiast autorem okładki płyty jest od lat współpracujący z zespołem Maciej „Zuch” Mazurek, który wykorzystując zdjęcia Adama Polańskiego, Bruno Friedricha i DJ-a BRK zilustrował kosmiczną muzykę.
Na spotkanie z zespołem Luxtorpeda zaprasza Empik wraz z Metal Mind i Going.
Gutek – wtorek, 20 kwietnia, godz. 18:00
Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z formacją Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip-hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to ja” Paktofoniki, „Rapowe ziarno” Abradaba czy „To dla moich ludzi” Vienia i Pelego, to przykłady pierwsze z brzegu. Przez ostatnie lata Gutek pracował jednak nad autorskim projektem, a owocem muzycznych eksperymentów jest album „Stan rzeczy”. Z okazji premiery krążka muzyk zawita do studia Empiku. Spotkanie z Gutkiem poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
W związku z zawieszeniem działalności Indios Bravos wokalista postanowił zebrać własny zespół, pod nazwą… GUTEK. Brak płyty nie przeszkodził mu w zagraniu trzech tras koncertowych. W międzyczasie powstawała płyta z pogranicza reggae i rocka. – Wiem, że część ludzi kojarzy mnie z reggae. Kocham tę muzykę, ale w mym sercu i głowie powstało 10 różnych stylowo piosenek– komentuje Gutek. Fani poznali już 3 single z płyty, a pierwszy z nich, „Co noc”, osiągnął już niemal dwa miliony wyświetleń.
Na spotkanie z Gutkiem zaprasza Empik wraz z Mystic Production i Going.
Alek Rogoziński – środa, 21 kwietnia, godz. 18:00
Literacki debiut Alka Rogozińskiego i jedna z ulubionych powieści fanów jego prozy, „Ukochany z piekła rodem”, doczekała się nowego wydania nakładem Wydawnictwa W.A.B. Pełna humoru książka dotarła w 2015 roku na sam szczyt zestawienia bestsellerów kryminalnych Empiku. Z okazji premiery odbędzie się spotkanie autorskie online z udziałem pisarza. Rozmowę z autorem poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Znana pisarka romansów poznaje na urlopie w Zakopanem fotografa współpracującego z magazynami dla kobiet. Przystojny jak sam diabeł Konrad, młodszy od niej o ponad dekadę, wydaje się ucieleśnieniem najskrytszych pragnień. Jednak co z tego, skoro ktoś siekierą brutalnie niszczy marzenia Joanny? Kobieta postanawia wziąć śledztwo w swoje ręce, lecz szybko okazuje się, że narzeczony nie miał czystych intencji.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.