Kultowe tytuły w nowej odsłonie i solowy debiut po dwóch dekadach na scenie
Luxtorpeda po dziesięciu latach prezentuje swój debiutancki album w zupełnie nowej odsłonie – w kosmicznej wersji „ELEKTROLUXTORPEDA”. Tymczasem pierwsza książka mistrza komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego, „Ukochany z piekła rodem”, powraca na półki księgarń w nowym wydaniu. W studiu Empiku zagości także Gutek, który do swojego bogatego dorobku dołącza właśnie pierwszy solowy album „Stan rzeczy”. Twórcy opowiedzą o swoich dziełach już w najbliższym tygodniu, podczas spotkań online.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
Luxtorpeda – poniedziałek, 19 kwietnia, godz. 18:00
Dokładnie dekadę od wydania debiutanckiego albumu zespół Luxtorpeda prezentuje kultowy wśród fanów materiał w zupełnie nowej aranżacji. O premierowym krążku „ELEKTROLUXTORPEDA” i zupełnie nowym pomyśle na utwory, którymi formacja szturmem podbiła polską scenę rockową, muzycy opowiedzą podczas spotkania online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Z okazji 10. Rocznicy powstania zespół nagrał na nowo swoją debiutancką płytę, prezentując nieznane dotąd oblicze – to Luxtorpeda w wersji ELEKTRO. Do nagrań zaproszono gości: DJ BRK, współproducenta płyty oraz sekcję dętą w składzie: Tomasz Mazur, Józef Zatwarnicki, Dominik Szeszo. Nad nowym aranżem do utworu „WILKI DWA” czuwał Henryk „Henio” Friedrich, który stworzył bity i muzyczną oprawę. Natomiast autorem okładki płyty jest od lat współpracujący z zespołem Maciej „Zuch” Mazurek, który wykorzystując zdjęcia Adama Polańskiego, Bruno Friedricha i DJ-a BRK zilustrował kosmiczną muzykę.
Na spotkanie z zespołem Luxtorpeda zaprasza Empik wraz z Metal Mind i Going.
Gutek – wtorek, 20 kwietnia, godz. 18:00
Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z formacją Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip-hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to ja” Paktofoniki, „Rapowe ziarno” Abradaba czy „To dla moich ludzi” Vienia i Pelego, to przykłady pierwsze z brzegu. Przez ostatnie lata Gutek pracował jednak nad autorskim projektem, a owocem muzycznych eksperymentów jest album „Stan rzeczy”. Z okazji premiery krążka muzyk zawita do studia Empiku. Spotkanie z Gutkiem poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
W związku z zawieszeniem działalności Indios Bravos wokalista postanowił zebrać własny zespół, pod nazwą… GUTEK. Brak płyty nie przeszkodził mu w zagraniu trzech tras koncertowych. W międzyczasie powstawała płyta z pogranicza reggae i rocka. – Wiem, że część ludzi kojarzy mnie z reggae. Kocham tę muzykę, ale w mym sercu i głowie powstało 10 różnych stylowo piosenek– komentuje Gutek. Fani poznali już 3 single z płyty, a pierwszy z nich, „Co noc”, osiągnął już niemal dwa miliony wyświetleń.
Na spotkanie z Gutkiem zaprasza Empik wraz z Mystic Production i Going.
Alek Rogoziński – środa, 21 kwietnia, godz. 18:00
Literacki debiut Alka Rogozińskiego i jedna z ulubionych powieści fanów jego prozy, „Ukochany z piekła rodem”, doczekała się nowego wydania nakładem Wydawnictwa W.A.B. Pełna humoru książka dotarła w 2015 roku na sam szczyt zestawienia bestsellerów kryminalnych Empiku. Z okazji premiery odbędzie się spotkanie autorskie online z udziałem pisarza. Rozmowę z autorem poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Znana pisarka romansów poznaje na urlopie w Zakopanem fotografa współpracującego z magazynami dla kobiet. Przystojny jak sam diabeł Konrad, młodszy od niej o ponad dekadę, wydaje się ucieleśnieniem najskrytszych pragnień. Jednak co z tego, skoro ktoś siekierą brutalnie niszczy marzenia Joanny? Kobieta postanawia wziąć śledztwo w swoje ręce, lecz szybko okazuje się, że narzeczony nie miał czystych intencji.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.