Kwiat Jabłoni nadaje nowe życie klasykowi Eldo
Była elektronika, funk, czas na iście folkową odsłonę Lech Music: Festiwale Inaczej. Kolejnym zespołem, który wziął na swój warsztat jeden z hip-hopowych klasyków, jest Kwiat Jabłoni! Warto posłuchać ich interpretacji „Miasta Słońca” Eldo, aby poczuć klimat letnich festiwali, niezależnie od tego gdzie spędza się tegoroczne wakacje.
Najnowszy singiel projektu Lech Music: Festiwale Inaczej to aranżacja piosenki „Miasto Słońca” z albumu „Chi” autorstwa Eldo, przygotowana przez rewelację ostatnich miesięcy na polskiej scenie muzycznej - Kwiat Jabłoni. Wersja Kasi i Jacka, wzbogacona o wrażliwość duetu i przebojową aranżację, to kolejna udana próba wykonania miejskiego hymnu w sposób, który wprowadza nas w wakacyjny, festiwalowy klimat i na pewno tak samo świetnie wybrzmi na dużej scenie, jak i w gronie najbliższych znajomych na wspólnym, spontanicznym wyjeździe.
To nie pierwszy raz, kiedy klasyki rapera na warsztat biorą inni muzycy. Eldo to jedna z najbardziej lirycznych postaci polskiego hip-hopu. Jego teksty doceniają nie tylko fani gatunku, ale też i sami artyści, zaangażowani m.in. w projekt Albo Inaczej, którzy nieraz podejmowali się interpretacji stworzonych przez niego singli. Teraz do ich grona dołączył również Kwiat Jabłoni.
Lato w mieście to czas pełen muzyki, słońca i dobrej zabawy. To wszystko (i znacznie więcej) znalazło się w spektakularnej animacji, która towarzyszy singlowi i opowiada o zmierzaniu na miejski festiwal. Teledysk do utworu „Miasto Słońca” można już teraz obejrzeć w całości na stronie Lecha i YouTube Alkopoligamii. Utwór, za który odpowiada główny producent Albo Inaczej, Mariusz Obijalski, dostępny jest również na kanale Alkopoligamii i Spotify Albo Inaczej.
Link do singla: https://youtu.be/skKg50Md0KI
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.