Manu Summer Jazz Sundays powraca
W sierpniowe niedziele na rynek Manufaktury powrócą lubiane przez łodzian jazzowe koncerty w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays. Od 14 lat wydarzenie umila wakacyjne niedziele w mieście. Co zaplanowano na tegoroczną edycję?
Sierpień w Manufakturze będzie upływał pod znakiem najlepszych jazzowych brzmień. W każdą niedzielę miesiąca, począwszy od 4 sierpnia, będziemy grać w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Tegoroczny cykl nosi nazwę „Bass & Co.” i ma promować to, co w każdym zespole jest podstawą, czyli właśnie muzykę basu. – Reprezentanci tego wspaniałego instrumentu zebrani na MSJS w tym roku to absolutna czołówka polskiego jazzu. Wszyscy ci artyści grali już u nas w różnych składach, ale w tym roku będą mieli wyjątkową okazję, by zaprezentować się jako liderzy własnych zespołów – mówi Tomasz Gołębiewski, pomysłodawca MSJS.
Cykl rozpocznie koncert Wojtka Pulcyna, który zagra z Agą Derlak, zdobywczynią tegorocznego Fryderyka w kategorii Artysta roku, tydzień później Robert Kubiszyn – mistrz gitary basowej, według magazynu „Jazz Forum” najlepszy Jazz Top w kategorii gitara basowa. Andrzej Święs zaprezentuje swój projekt „Flying Lion” nagrodzony Fryderykiem za Album roku i na zakończenie cyklu zwycięzca Jazz Top w kategorii Kontrabas, Michał Barański.
Harmonogram:
- 4.08 – Wojciech Pulcyn Duo
- 11.08 – Robert Kubiszyn Quartet
- 18.08 – Andrzej Święs Trio
- 25.08 – Michał Barański Quartet

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.