Młode talenty pod batutą Krzesimira Dębskiego zagrają w Fabryce Norblina
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W najbliższą niedzielę (18.12.) stypendyści projektu e-Bank Talentów 2022 zagrają dla gości Fabryki Norblina. Dyrygować im będzie sam mistrz batuty, Krzesimir Dębski, a gościnnie wystąpią Mietek Szcześniak i Natalia Zastępa. Wstęp na koncert jest wolny. Jednym z partnerów programu jest Fundacja Fabryki Norblina.
Budynek Plater w Fabryce Norblina w niedzielny wieczór zamieni się w małą filharmonię. Podczas koncertu zostanie wykonana polska muzyka filmowa Krzesimira Dębskiego, m.in. muzyka z filmu Ogniem i Mieczem, Stara Baśń, W pustyni i w puszczy, Kingsajz. Orkiestrę, której zadyryguje sam maestro, stworzą wybitni stypendyści 3. edycji programu e-Banku Talentów 2022. Gościnnie wystąpią również Mietek Szcześniak oraz Natalia Zastępa. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.
Niedzielne wydarzenie jest podsumowaniem dziewięciodniowej pracy uczestników programu e-Bank Talentów 2022 w ramach warsztatów indywidualnych z pedagogami, warsztatów orkiestrowych oraz spotkań z wybitnymi osobistościami świata kultury w Polsce. W tej grupie znaleźli się: Aleksander Dębicz, Marcin Masecki, Wojciech Olszak, Czesław Mozil, Gabi Drzewiecka, Atom String Quartet i Grupa MoCarta. Stypendyści występujący w programie to uczestnicy pionierskiego projektu skierowanego do uzdolnionej młodzieży z całej Polski. Celem programu jest zapewnienie w pełni darmowej pomocy najbardziej uzdolnionym artystycznie młodym muzykom z całej Polski, wsparcie ich na wielu płaszczyznach, m.in. nabywania umiejętności poprzez indywidualną współpracę z najwybitniejszymi polskimi pedagogami, udział w warsztatach z osobowościami medialnymi, uczestnictwo w zajęciach muzycznych dotyczących PR, rozwoju osobistego, współpracy z mediami, budowania zespołu, orkiestry symfonicznej oraz wielu innych potrzebnych do budowy własnej kariery.
Głównymi partnerami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Fundacja ARP, Państwowe Porty Lotnicze PPL, Fundacja PGE, Fundacja Lotto, Fundacja Fabryki Norblina, Teraz Polska, Larsen Strings Danmark, ZAIKS.
Organizatorem programu e-Bank Talentów 2022 jest Fundacja Master Art założona przez Jakuba Dubika, polskiego wiolonczelistę młodego pokolenia, laureata międzynarodowych konkursów. Mimo młodego wieku jako solista występował w Weil Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Chamber Music Hall w Filharmonii Berlińskiej, Brahms Saal w Musikverein we Wiedniu. Członek rozpoznawalnego duetu Cello Brothers oraz ambasador Yamaha Music Europe.
strona projektu: www.banktalentow.com
strona organizatora: www.jakubdubik.com
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem
Artysta promuje obecnie swój najnowszy singiel zatytułowany „Szybkie tempo” i właśnie z taką prędkością od trzech lat podbija polski rynek muzyczny. Piosenkarz zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyzwania narzuca życie w ciągłym biegu, dlatego on sam, mimo że prężnie rozwija swoją karierę i czerpie ogromną radość ze śpiewania, od czasu do czasu zatrzymuje się i patrzy na to, co robi z innej perspektywy, by złapać tak potrzebny dystans. Wiktor Dyduła przyznaje bowiem, że w branży muzycznej nie brakuje osób, które skarżą się na zbyt duże obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe.