„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum
Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu zespołu Hey - „Moja i Twoja Nadzieja”. Piosenki, która w 1997 roku stała się nieformalnym hymnem wspierającym powodzian, dodającym otuchy i nadziei.
Jak mówi jedna z inicjatorek akcji:
„Nie mogłyśmy pozostać obojętne na tragedię, która spotkała tych ludzi i chociaż w 1997 roku nie było nas jeszcze na świecie to piosenka „Moja i Twoja Nadzieja” chyba w świadomości większości Polaków przebiła jako hymn tamtych czasów. Stała się również elementem soundtracku serialu wyprodukowanego kilka lat temu przez jedną z platform - właśnie o powodzi z 1997 roku. Weszłyśmy do naszego szkolnego studia i w kilka godzin nagrałyśmy piosenkę razem z video klipem”
Premiera piosenki w wykonaniu uczennic Liceum Sióstr Nazaretanek połączona jest ze startem zbiórki, z której środki w całości zostaną przekazane na pomoc szkołom, które zostały poszkodowane lub zniszczone przez powódź.
Teledysk możemy obejrzeć w mediach społecznościowych szkoły (Facebook, Instagram, TikTok), a także na kanale YouTube szkoły. Piosenka oraz towarzyszący jej teledysk zostały zrealizowane w Studiu Nazaret, znajdującym się w szkole.
Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=DqzUeGkSyjk
To nie pierwsza taka akcja szkoły
W 2022 roku Liceum Sióstr Nazaretanek nagrało swoją wersję piosenki „We are the world”, solidaryzując się wówczas ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy. Do akcji udało się zaangażować szkoły m.in. z Filipin, Węgier czy Japonii.
„Cieszymy się, że nasze uczennice pełne empatii same są chętne do tego typu inicjatyw i nie trzeba ich namawiać. Pomoc drugiemu człowiekowi i wrażliwość na krzywdę innych to podstawa naszego człowieczeństwa i chociaż wolałybyśmy, żeby takie akcje nie musiały się odbywać, to jesteśmy bardzo dumne z naszych uczennic” - mówi dyrektor szkoły Sióstr Nazaretanek Lidia Waszkowiak
Niech piosenka nagrana przez uczennice wypełnia nadzieją serca poszkodowanych. Zachęcamy do odtworzenia klipu oraz udziału w zbiórce.
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3b6p65

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.