„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum
Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu zespołu Hey - „Moja i Twoja Nadzieja”. Piosenki, która w 1997 roku stała się nieformalnym hymnem wspierającym powodzian, dodającym otuchy i nadziei.
Jak mówi jedna z inicjatorek akcji:
„Nie mogłyśmy pozostać obojętne na tragedię, która spotkała tych ludzi i chociaż w 1997 roku nie było nas jeszcze na świecie to piosenka „Moja i Twoja Nadzieja” chyba w świadomości większości Polaków przebiła jako hymn tamtych czasów. Stała się również elementem soundtracku serialu wyprodukowanego kilka lat temu przez jedną z platform - właśnie o powodzi z 1997 roku. Weszłyśmy do naszego szkolnego studia i w kilka godzin nagrałyśmy piosenkę razem z video klipem”
Premiera piosenki w wykonaniu uczennic Liceum Sióstr Nazaretanek połączona jest ze startem zbiórki, z której środki w całości zostaną przekazane na pomoc szkołom, które zostały poszkodowane lub zniszczone przez powódź.
Teledysk możemy obejrzeć w mediach społecznościowych szkoły (Facebook, Instagram, TikTok), a także na kanale YouTube szkoły. Piosenka oraz towarzyszący jej teledysk zostały zrealizowane w Studiu Nazaret, znajdującym się w szkole.
Link do teledysku: https://www.youtube.com/watch?v=DqzUeGkSyjk
To nie pierwsza taka akcja szkoły
W 2022 roku Liceum Sióstr Nazaretanek nagrało swoją wersję piosenki „We are the world”, solidaryzując się wówczas ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy. Do akcji udało się zaangażować szkoły m.in. z Filipin, Węgier czy Japonii.
„Cieszymy się, że nasze uczennice pełne empatii same są chętne do tego typu inicjatyw i nie trzeba ich namawiać. Pomoc drugiemu człowiekowi i wrażliwość na krzywdę innych to podstawa naszego człowieczeństwa i chociaż wolałybyśmy, żeby takie akcje nie musiały się odbywać, to jesteśmy bardzo dumne z naszych uczennic” - mówi dyrektor szkoły Sióstr Nazaretanek Lidia Waszkowiak
Niech piosenka nagrana przez uczennice wypełnia nadzieją serca poszkodowanych. Zachęcamy do odtworzenia klipu oraz udziału w zbiórce.
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3b6p65
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.