Komunikaty PR

Muzyczne spotkania z Viki Gabor, Hurts i Natalią Kukulską

2020-09-04  |  11:05
Biuro prasowe

W coraz dłuższe wieczory Empik zaprasza na ekscytujące muzyczne spotkania z polskimi i zagranicznymi wykonawcami wokół ich premierowych albumów. W piątek 11 września bohaterką kolejnego wydarzenia z cyklu #EmpikMusicLive będzie Viki Gabor z debiutanckim krążkiem. Młoda piosenkarka zagra 30-minutowy koncert na żywo z gościnnym udziałem Kayah. Z kolei w poniedziałek 7 września, fani synth popowych brzmień będą mogli w domowym zaciszu “porozmawiać” z zespołem Hurts w ramach cyklu #premieraonline. Kolejnego dnia o swoim ambitnym muzycznym przedsięwzięciu opowie Natalia Kukulska, pomysłodawczyni i współtwórczyni albumu z nowymi interpretacjami arcydzieł Fryderyka Chopina.

Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania będą tłumaczone na język migowy.

Hurts – poniedziałek, 7 września, godz. 20:00

Z okazji premiery wyczekiwanego, piątego albumu Hurts, brytyjski duet połączy się z polskimi fanami, aby porozmawiać z nimi o nowym krążku. „Faith” (The Orchard) jest efektem dwóch lat pracy i zawiera jedne z najbardziej osobistych utworów w karierze zespołu.

Założony w Manchesterze Hurts to zespół znany z różnorodnego, współczesnego brzmienia, w którym odnaleźć można echa charakterystycznego klimatu końca lat 80. Duet, w skład którego wchodzą Theo Hutchcraft i Adam Anderson, zdobył wiele nagród i sprzedał miliony płyt, lecz nigdy nie rezygnuje z muzycznych eksperymentów. „Faith” to ich najpełniejszy album od dekady – zapis prawdy, szczerości i autentyczności.

Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Na spotkanie zapraszają również Mystic Production, The Orchard oraz Going.

Natalia Kukulska – wtorek, 8 września, godz. 18:00

Natalia Kukulska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków i... samego Fryderyka Chopina! Z tej okazji piosenkarka zagości w studiu Empiku, aby opowiedzieć o „Czułych strunach” (Agora) – największej artystycznej produkcji na polskim rynku fonograficznym, jak również wydarzeniu bez precedensu na świecie. W nagranie albumu twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210. urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na 2020 rok. Projekt zainicjowała sama Natalia Kukulska, która jest autorką połowy tekstów na płycie i wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie.

– Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę̨ wkłada się całe serce i profesjonalizm i kiedy spotykają̨ się̨ ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść́ coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru– komentuje wokalistka.

Obok Natalii Kukulskiej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki, które artystka zaprosiła do tego projektu: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. Utwory Chopina otrzymały nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała orkiestra Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry na płycie pojawiają się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka czy Piotr Wrombel. Ponadto w nagraniach gościnny udział wziął wybitny pianista, Janusz Olejniczak, którego interpretacjami Chopina zachwycił się cały świat. Za reżyserię̨ dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Na spotkanie zapraszają także Agora oraz Going.

Viki Gabor – wtorek, 11 września, godz. 20:00

W piątkowy wieczór odbędzie się trzeci koncert na żywo z cyklu #EmpikMusicLive. Tym razem na wirtualnej scenie wystąpi Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019. Piosenkarka wykona utwory z debiutanckiego krążka „Getaway (Into My Imagination)” (Universal Music Polska) oraz odpowie na pytania fanów dotyczące pracy nad premierowym materiałem. W wydarzeniu weźmie udział również Kayah, która razem z Viki zaśpiewa ich wspólny singiel „Ramię w ramię”. Zapis audio całego 30-minutowego koncertu i rozmowy z piosenkarką trafi następnie do aplikacji streamingowej Empik Music. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

Viki Gabor ma zaledwie 13 lat, a już może pochwalić się m.in. podwójną platynową płytą za singiel „Superhero” czy platynowym wyróżnieniem za singiel „Ramię w ramię” nagrany z Kayah. Już 4 września ukaże się jej debiutancki album. Na płycie znajdują się największe przeboje Viki, w tym „Superhero”, „Ramię w ramię” oraz „Getaway”, których liczba streamów i wyświetleń klipów przekroczyła 80 milionów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Fabryka Norblina – muzyka gra w duszy tego miejsca Biuro prasowe
2023-02-02 | 09:00

Fabryka Norblina – muzyka gra w duszy tego miejsca

Ponad 150 koncertów, niezliczona liczba występów i debiutów scenicznych, przeżycia na najwyższym poziomie – tak w skrócie można podsumować muzyczną
Muzyka Pono stawia na niezależność!
2023-01-20 | 08:00

Pono stawia na niezależność!

Przed świętami pisaliśmy o tym, że z sieci zniknęły media społecznościowe PONO i jego wytwórni. Wiele osób zastanawiało się, czy ESAPE podzieli losy wytwórni
Muzyka Nie ma muzyki na martwej planecie. Music Declares Emergency
2023-01-19 | 14:00

Nie ma muzyki na martwej planecie. Music Declares Emergency

Nie ma muzyki na martwej planecie. To dobitne hasło ruchu Music Declares Emergency, który na całym świecie pracuje nad lepszym jutrem. Od niedawna za sprawą Misi Furtak również

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Psychologia

Telekomunikacja

Polacy chętnie angażują się w lokalne inicjatywy społeczne. Przybywa też miejsc, w których mogą to robić

Społecznicy stanowili w 2021 roku 45 proc. dorosłych Polaków, angażowali się w prace organizacji obywatelskich i działali na rzecz społeczności lokalnych lub osób potrzebujących – podaje Fundacja Orange za badaniami CBOS. Takie zaangażowanie, jak podkreślają eksperci, buduje zaufanie społeczne, które w Polsce wciąż jest na dość niskim poziomie. Dlatego cenne są wszelkie inicjatywy, które będą wspierać skalę działań społecznikowskich. Temu mają służyć m.in. Pracownie Orange, które są przestrzenią aktywizacji lokalnych społeczności, miejscem spotkań, ale też warsztatów podnoszących kompetencje cyfrowe i społeczne. Do 30 kwietnia mieszkańcy miejscowości liczących do 40 tys. mieszkańców mogą zgłosić się do nowej edycji programu.

Przemysł spożywczy

Słodki olej alternatywą dla cukru w kryształkach. Produkt pozwoli kilkudziesięciokrotnie zredukować spożycie cukru

Izraelski technolog żywności opracował sposób na redukcję ilości cukru potrzebnej do słodzenia produktów spożywczych. W czasie prac nad słodkim olejem rybnym, który miałby poprawić smak suplementów dla dzieci, odkrył, że zastosowaną w nim technologię można przenieść na inny produkt – słodzik. Słodki olej jest znacznie słodszy niż cukier w kryształkach. Oznacza to, że wysokosłodzone produkty będą mogły być w przyszłości zdrowsze. Ich cena będzie jednak wyższa, ponieważ potrzebny będzie nie tylko alternatywny słodzik, ale i wypełniacz, a obie te funkcje łączył w sobie dotychczas właśnie cukier.