Muzyczny marzec w centrum handlowym Reduta: wesołe melodie i kreatywne tworzenie
Poczuj wiosenny przypływ kreatywności wraz z Redutą! Od jutra każda sobota marca w warszawskim centrum handlowym na Ochocie upłynie przy akompaniamencie radosnych melodii, a najmłodsi będą mogli poczuć się jak artyści korzystając z fascynujących warsztatów plastycznych!
Centrum handlowe Reduta jest gotowe na powitanie wiosny w atmosferze kreatywności i pasji! Każda marcowa sobota w godzinach 11:30-16:30, będzie wypełniona muzyką i atrakcjami dla najmłodszych.
Celem akcji jest przekazanie dzieciom wiedzy poprzez zabawę integracyjną, zabawy ruchowe ze śpiewem i tańcem oraz zagadki słuchowe. Podczas koncertów będziemy mogli usłyszeć utwory z kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz piosenki dziecięce. Muzyczne soboty to także okazja by pociechy mogły poznać różne instrumenty i kompozycje.
W kolejnych odsłonach muzycznego marca zaprezentowane zostaną m.in. utwory kompozytorów epoki baroku – Bacha, Frescobaldiego, Pachelbela. Pragniemy w przystępny sposób przybliżyć młodym słuchaczom muzykę dawnych wieków, a także pokazać, że jest nie tylko piękna i refleksyjna, ale można się przy niej również świetnie bawić. Muzycznym zabawom będą towarzyszyć m. in. kolorowe chusty, piłeczki czy szarfy. Prócz wiolonczeli, altówki i pianina, goście centrum usłyszą także lirę, dulcimer i flet prosty.
Świat piosenek dla dzieci także jest pełen niespodzianek – zwierząt, kolorowych kwiatów, przeróżnych postaci i niesamowitych opowieści. Tak samo różnorodny może być akompaniament do tych muzycznych opowieści – pianino, gitara, ukulele, dzwonki, kalimba, a nawet bębenek czy patyczki do sushi to tylko niektóre instrumenty, na których można grać, żeby piosenka była jeszcze bardziej kolorowa.
Muzyczną przygodę rozpoczynamy koncertami w każdą sobotę: 02, 09, 18 i 23 marca o godzinie 11:30. Po nich o 12:15 wyruszymy w świat wyobraźni podczas warsztatów plastycznych, gdzie mali artyści stworzą swoje inspirujące arcydzieła.
Zapisy na zajęcia nie są wymagane – wystarczy przyjść i dołączyć do zabawy! Warsztaty są otwarte dla wszystkich chętnych, a udział jest całkowicie bezpłatny. W pojedynczych warsztatach może wziąć udział maksymalnie 30 dzieci.
Muzyczny marzec to jedynie część działań wspierających kulturę. Od tego roku galeria Reduta i inne centra należące do sieci partnerują Stowarzyszeniu im. Ludwiga van Beethovena, które organizuje m.in. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena.
Czekamy na Waszą radosną obecność, gotowi do wspólnego odkrywania muzyki i sztuki! Więcej informacji nt. wydarzeń i aktualnej oferty centrum handlowego Reduta znajduje się na stronie internetowej galerii.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.
Podróże
Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.
Konsument
Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.