Muzyka klasyczna - co to znaczy?
Symfonie, sonaty, kwartety smyczkowe, opery, oratoria... są to nasze pierwsze skojarzenia, gdy mówimy Wolfgang Amadeus Mozart, czy Ludwig van Beethoven. Nie o tym jednak myśleli wielcy kompozytorzy.
Bach, Vivaldi , Chopin, Beethoven, Schubert
Johann Sebastian Bach poprzez swoją mistrzowską grę na fortepianie, chciał przede wszystkim oddziaływać na intelekt i emocje słuchacza. Oprócz wirtuozerii i precyzji wykonania, za to oddziaływanie na odbiorcę właśnie był ceniony. Wykorzystywał doskonale technikę kontrapunktu i wielogłosowości, aby stworzyć bogate i złożone brzmienie, by jego utwory były wzruszające i pełne duchowego przesłania.
Antonio Vivaldi, mistrz koncertu instrumentalnego, chciał dawać radość. Jego muzyka określana jest jako lekka, pełna energii, wirtuozerska, ekspresyjna, pełna witalności i pozytywnych wibracji.
Z kolei Muzyka Fryderyka Chopina jest pełna romantycznego liryzmu, uczuć. Jego zmysłowe kompozycje: mazurki, walce, polonezy, etiudy zawsze wzruszały. Łączył w sobie wrażliwość romantycznego artysty z mistrzostwem technicznym. Podobnie Schubert chciał pełną liryzmu muzyką poruszać najgłębsze emocje. Ich muzyka wzruszała, pobudzała, dotykała, budziła sentymenty.
Natomiast Ludwig van Beethoven zawsze przekazywał słuchaczom energię, siłę ducha, wolność, niezależność. Był pionierem w eksplorowaniu nowych możliwości technicznych instrumentu i wprowadzał do swojej muzyki gwałtowne zmiany dynamiczne, silne akordy i wirtuozowskie pasaże. Jego muzyka dawała siłę.
ARTur Moon
Co proponuje nam ARTur Moon? Nie bez powodu stawiamy go obok wielkich kompozytorów, którzy zdawali sobie sprawę z siły i możliwości muzyki i wykorzystywali jej moc. To awangardowy artysta, występujący na światowych scenach muzycznych: USA, Grecji, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Indonezji, Filipinach i wielu innych. W czerwcu zagra w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Tak jak wielcy kompozytorzy zaserwuje nam kunszt techniczny, wirtuozerię, która jest dla niego narzędziem i środkiem by połączyć się ze słuchaczami i zabrać ich w duchową podróż. Kompozytor proponuje nam nową estetykę słuchania. Jego innowacyjny projekt muzyczny "Koncert w Ciemności" to wydarzenie wielowymiarowe, które angażuje wszystkie zmysły odbiorców. Artysta stworzy przestrzeń, która umożliwia smakowanie dźwięków, widzenie emocji, głębokie duchowe przeżycie sztuki. To co proponuje nie jest zwykłym koncertem, ale performance, który zostaje w pamięci na długo.
ARTur nazywany jest Piano Healerem ze względu na występujące po koncertach głębokie przemiany wewnętrzne, przez które prowadzi słuchaczy.
"Wiele razy słyszałem od publiczności, że umiem hipnotyzować dźwiękami fortepianu, słuchacz daje się zaprowadzić w nieznane dotąd muzyczne przestrzenie" - mówi ARTur Moon - “Koncert w Ciemności” jest zaproszeniem do niesamowitej przygody wewnętrznej, dzięki której możesz odzyskać harmonię
18 czerwca w Filharmonii Narodowej W Warszawie ARTur Moon pokaże jak potężną moc ma muzyka. Wybierając się na to wydarzenie zrealizujecie receptę na wewnętrzna przemianę.
ARTur Moon czyli Artur Sychowski jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Wejherowie. Artysta wszechstronny, doskonale poruszający się w obszarze muzyki zarówno klasycznej, jak i improwizowanej, co zdecydowanie jest jego domeną. Awangardowy pianista występujący na światowych scenach muzycznych. Laureat prestiżowych nagród.
18 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się "Koncert w ciemności".

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.