Komunikaty PR

Muzyka na żywo w sercu miasta – Wrocław świętuje Dzień Europy

2021-05-05  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 1.69 MB )

 

Już 9 maja w pięciu punktach miasta wybrzmią utwory lokalnych artystów.  Koncerty odbędą się jednak w niecodziennej formule – w trosce o bezpieczeństwo słuchaczy, wszyscy muzycy wystąpią przed publicznością zza szyb popularnych lokali. W ten niestandardowy sposób Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu postanowiło uczcić Dzień Europy.

To nie pierwszy raz, gdy wrocławskie Biuro Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej zapraszają wrocławian na wspólne świętowanie Dnia Europy. W tym roku jednak sytuacja jest wyjątkowa, a w odpowiedzi na nią powstają kreatywne rozwiązania i unikatowe pomysły.

Muzyka łączy ludzi i kraje

W programie znalazły się występy artystów związanych z lokalną sceną muzyczną, w których twórczości nie zabraknie także zagranicznych akcentów. Wszyscy mieszkańcy, którzy 9 maja wybiorą się na spacer ulicami miasta, będą mieli okazję usłyszeć utwory m.in.: finalisty The Voice of Poland, Bartka Deryło, wrocławskiego kolektywu DJ'sko-producenckiego Miód, tworzącego muzykę elektroniczną, punkowych Ramoles czy Damiana Kowalińskiego – gitarzysty flamenco, który wspólnie z tancerką i choreografką Anną Patkiewicz oraz perkusistą Osmarem Pegudo Álvarezem, zabierze słuchaczy w podróż do słonecznej Hiszpanii. Spacerowicze usłyszą także muzykę inspirowaną tradycją bałkańską, autorstwa miedzynarodowego zespołu Balkan Quartet.

 – Wrocławscy muzycy wystąpią przed spacerowiczami w nietypowej formule, wynikającej z panujących obostrzeń. Mamy ogromną nadzieję, że ta namiastka koncertów w przestrzeni publicznej, za którymi wszyscy tęsknimy, namiastka w postaci muzycznych momentów, ucieszy zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i przyjezdnych turystów. Jeśli ktoś w niedzielę 9 maja, przechadzając się po mieście, usłyszy piosenkę EEMEE  lub kawałek Beskres dj set by KAMP! to znaczy, że właśnie wziął udział w obchodach Dnia Europy – mówi Leszek Gaś, szef Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

W programie wydarzenia nie zabrakło również propozycji dedykowanej najmłodszym uczestnikom -  zwyciężczyni talent show Idol,  Alicja Janosz oraz Bartek Niebielecki, muzyk grupy Hoodoo Band, zaprezentują swoje utwory w autorskim programie „Alicja dzieciom”.

Artystyczne obchody mimo pandemii

Wbrew okolicznościom utrudniającym organizację spotkań i pikników, przedstawicielstwa obydwu instytucji europejskich chcą wspólnie z mieszkańcami miasta celebrować Dzień Europy, ustanowiony w rocznicę ogłoszenia Planu Schumana w 1950 roku. Święto obchodzone we wszystkich państwach Unii Europejskiej jest również doskonałą okazją, by uczcić siedemnastoletnią obecność Polski w zjednoczonej Europie.

- Mimo ograniczeń związanych z trwającą pandemią nie mogliśmy zrezygnować z upamiętnienia tego dnia. Zależało nam, by w symboliczny i radosny sposób przypomnieć wrocławianom o ich przynależności do europejskiej rodziny i przy okazji – podzielić się optymizmem w tych niełatwych okolicznościach – kontynuuje Leszek Gaś.

Podczas obchodów Dnia Europy muzyków spotkać będzie można już od godziny 12:00 za witrynami Barbary - przestrzeni Strefy Kultury Wrocław przy ulicy Świdnickiej, lokalu Karavan przy ul. Św. Antoniego, Słodowej (budynek Concordia Hub) na Wyspie Słodowej, kina Nowe Horyzonty oraz galerii Dizajn BWA. Poprzez obchody Dnia Europy wszystkie te punkty, mimo pandemii, będą mieć okazję, by  przypomnieć  o sobie mieszkańcom Wrocławia, a już niebawem będą mogły gościć ich w swoich progach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.