Nadchodzi nowy gatunek muzyki
Na naszych oczach tworzy się nowy gatunek muzyki! Nazywa się: Rak’n’Roll Music. Nie definiuje go rytm, brzmienie czy instrumentarium. Tę muzykę, za każdym razem na nowo, określa wola Artystów pomagających chorym przejść przez raka. Tworzą ją także ich Fani, bo każdy utwór tego gatunku powstaje w wyniku zbiórki na Facebooku. Razem nadajemy nowy sens muzyce!
Rak’n’Roll Music to pierwsza taka akcja: największe gwiazdy sceny muzycznej i ich fani razem stworzą zupełnie nowy rodzaj muzyki. Jak to działa? Artysta wyznacza kwotę pomocy, którą chce zebrać, ustawia zbiórkę na Facebooku, a gdy suma zostanie osiągnięta, wypuszcza wspólne dzieło – utwór nowego gatunku Rak’n’Roll Music wraz z teledyskiem.
- W tej kampanii gramy, jak nikt przed nami. Dzięki Rak’n’Roll Music tworzymy zupełnie nową wartość w muzyce – gatunku nie definiuje tu bowiem brzmienie, ale dobre intencje i wola Artystów oraz ich Fanów, którzy jednoczą się, by pomóc chorym na raka – komentuje Łukasz Kościuczuk z Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! i dodaje: Chcemy, aby ten rodzaj muzyki był jak najbardziej różnorodny i zaskakujący – tak, aby każdy kto usłyszy o Rak’n’Roll Music, czuł, że to także “jego” brzmienie.
Do nagrania nowych utworów zostaną zaproszeni artyści z różnych stron sceny muzycznej. Wspólna akcja pokaże, że o raku można mówić w przestrzeni publicznej otwarcie i wieloma głosami. Kto jako pierwszy użyczy swojego?
-Machina ruszyła! A my nie możemy się doczekać, aż nasze zaproszenie – mikrofon Rak’n’Roll Music – trafi do pierwszej Artystki. Możemy powiedzieć jedno: to postać barwna, która wie, jak ważne jest zdrowie i której nowy utwór z pewnością jest mocno wyczekiwany przez fanów. Już wkrótce zdradzimy, kto to. Tymczasem… Love, Peace & Rak’n’Roll Music! – dodaje Łukasz Kościuczuk.
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.