Niezwykły duet wokalny na Święta!
https://youtu.be/zIRjNsIA5SA
„Jestem tu dla Ciebie” to melodyjna i radosna piosenka, klimatycznie osadzona w atmosferze Bożego Narodzenia. Kompozytorką i autorką tekstu jest Karo Szczurowska. Produkcją zajął się Grzegorz Stasiuk, z którym Karo przygotowała swój pierwszy album, który ukaże się lada chwila.
„Już od dawna nosiłam się z zamiarem stworzenia utworu w klimacie „okołoświątecznym”. Ten rok był dla mnie bardzo pracowity, bo nagrałam swoją pierwszą płytę, zrobiłam 3 teledyski i w zasadzie to powinnam już tylko odpoczywać i czekać na premierę albumu, ale jednak chęć tworzenia jest silniejsza. Po kilku akordach na moim ukulele już miałam pomysł na całość. Ale żeby nie było zbyt łatwo, stwierdziłam, że muszę to nagrać z inną wokalistką. Piosenka jest o wsparciu drugiego człowieka, cokolwiek złego miałoby się wydarzyć. Alicja zwróciła moją uwagę utworem „Inni” . Zaprosiłam ją do duetu i wszystko potoczyło się bardzo szybko…W zasadzie to od razu między nami „zaiskrzyło” i zarówno utwór jak i teledysk powstały w ciągu 2 tygodni! Mam nadzieję, że poczujecie tę moc pozytywnej energii, jaką chcemy Wam przesłać wraz z naszą piosenką. Niech Was umacnia nie tylko na Święta!”.
Karo Szczurowska to 18-letnia wokalistka, która zachwyciła swoim talentem widzów pierwszej edycji The Voice Kids. Była częścią drużyny Dawida Kwiatkowskiego.
Po programie ukazały się jej dwa single: „Uwierz mi” i „Ponad wszystko”. W lipcu tego roku premierę miał klip do utworu „Czekam na znak”, który sama napisała i skomponowała. W sierpniu do stacji radiowych trafił utwór „Poranna” - duet z Antkiem Smykiewiczem.
Karo Szczurowska gra na skrzypcach i fortepianie. Uczy się w Krakowie w liceum ogólnokształcącym i marzy o tym, aby zostać lekarzem. Ale jednocześnie chce dalej rozwijać się jako wokalistka i kompozytorka. Jej debiutancki album w stylu pop ukaże się w grudniu tego roku.
https://www.facebook.com/Karolina-Szczurowska-1193991844067032 https://www.instagram.com/karolina.szczurowska/
https://www.youtube.com/c/KaroSzczurowska/videos
Alicja Sękowska to wokalistka i dziennikarka telewizyjna, autorka tekstów piosenek i melodii. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego i dziennikarstwa. Swoją przygodę z muzyką rozpoczynała w Studiu Piosenki w Opolu. Na swoim koncie ma kilka wydanych singli. Jest laureatką i uczestniczką wielu konkursów wokalnych. Współpracowała z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in zespołem Blue Café. W październiku ukazał się singiel z Jackiem Moore’em pt. „Inni”., który sama napisała i skomponowała.
https://www.instagram.com/alicjasekowska/
https://www.facebook.com/AlicjaPL
https://cutt.ly/ALICjA_SEKOWSKA_VIDEOS

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Tomasz Jacyków: Nie lubię uczestniczyć w wakacyjnym obłędzie migracji ludzi. Unikam jak ognia tego, na co inni czekają cały rok
Stylista zaznacza, że nieco na przekór w wakacje dużo pracuje, a po nich, kiedy kurorty świecą już pustkami, on odpoczywa. W tym roku jednak ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i nawiązanie współpracy z branżą filmową pod znakiem zapytania staje jego urlop, który planował na przełomie września i października.
Farmacja
Nowy pakiet farmaceutyczny ma wyrównać szanse pacjentów w całej Unii. W Polsce na niektóre leki czeka się ponad dwa lata dłużej niż w Niemczech

Jeszcze pod przewodnictwem Polski Rada UE uzgodniła stanowisko w sprawie pakietu farmaceutycznego – największej reformy prawa lekowego od 20 lat. Ma on skrócić różnice w dostępie do terapii między krajami członkowskimi, które dziś sięgają nawet dwóch–trzech lat. W Unii Europejskiej wciąż brakuje terapii na ponad 6 tys. chorób rzadkich, a niedobory obejmują również leki ratujące życie. Nowe przepisy mają zapewnić szybszy dostęp do leków, wzmocnić konkurencyjność branży oraz zabezpieczyć dostawy.
Ochrona środowiska
Rośnie liczba bezdomnych zwierząt w Polsce i związane z nimi wydatki. Potrzebne wprowadzenie kontroli środków przeznaczanych na schroniska

Według analizy bezdomności zwierząt przeprowadzonej przez The State of Pet Homelessness Project opublikowanych w maju 2024 roku w Polsce żyje blisko 950 tys. bezdomnych psów i kotów. W 2023 roku w 230 polskich schroniskach dla zwierząt przebywało 81 778 psów i 35 391 kotów. To o 1,3 proc. więcej niż w 2021 roku – wynika z najnowszych danych Głównego Lekarza Weterynarii. Mimo podejmowanych działań na rzecz zwalczania problemu on wciąż narasta, głównie w obszarze finansowym.