NoVela zaprezentowała teledysk do utworu "Spokój"
Utwór „Spokój” jest drugim utworem zespołu zwiastującym ich debiutancki album, który ukaże się wiosną tego roku. Utrzymany jest w nostalgicznym klimacie pop-rockowej muzyki końca lat 80-tych.
https://youtu.be/AJlqtSGvQME
„Ciekawostką jest, że piosenka powstała jako pierwsza spośród innych na albumie, a pierwsze pomysły na nią pojawiły się w 2017 roku.l Muzycznie numer nieco bardziej nawiązuje klimatem do lat 80-tych a tekstowo do trudnej relacji, w której między dwojgiem ludzi ciężko o współpracę i jedno z nich zostawia nieprzedyskutowane tematy za sobą." - tak o genezie powstania utworu opowiada Dominika.
Teledysk do utworu wyreżyserował Dawid Ziemba.
Zespół powstał w 2019 roku z inicjatywy wspomnianej już Dominiki i Jana Niedzielskiego, gitarzysty i kompozytora. Po skompletowaniu reszty składu, muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą, której przedsmakiem był pierwszy singiel „Jesteś”. Jak sami chętnie podkreślają, stworzyli zespół oparty na fajnych relacjach międzyludzkich oraz bogatym doświadczeniu muzycznym poszczególnych członków zespołu. W obyciu scenicznym pomogło im zagranie licznych samodzielnych tras i koncertów w Polsce i zagranicą w ramach takich zespołów jak Votum i Dianoya. Muzycy supportowali takich artystów jak Iron Butterfly, Terry Bozzio&Stickman. Zagrali też dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013- 2016. Muzyka, którą tworzy NoVela to połączenie popu, rocka i funku podszytego duchem lat 80tych, przy współczesnej aranżacji i brzmieniu.
SKŁAD ZESPOŁU NOVELA:
- Dominika Dmowska – wokal
- Jan Niedzielski – gitara
- Bartosz Turkowski – bas
- Dawid Artyszuk – perkusja
- Daniel Szulc – gitara
https://www.facebook.com/officialnovela
https://www.instagram.com/novela.band/
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.