Komunikaty PR

Nowy gramofon SL-1300G od Technics

2024-09-09  |  12:00

5 września, 2024 – Dziś, renomowana marka hi-fi Technics, wypuściła na rynek swój nowy gramofon hi-fi o nazwie SL-1300G.

„Bazując na znakomitej technologii kontroli silnika ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive), wprowadzonej po raz pierwszy w modelu SL-1200GR2 w zeszłym roku, chcieliśmy – jako kolejny krok – udostępnić ją w modelach wyższej klasy”, mówi Frank Balzuweit, Senior Product Manager w Technics na Europę. „Podczas procesu rozwoju tego produktu, ogromne wrażenie zrobił na nas dźwięk osiągnięty poprzez połączenie tej przełomowej technologii napędu ΔΣ-Drive z bardziej zaawansowanym silnikiem bezrdzeniowym”, wyjaśnia Balzuweit. „Tak jak w przypadku modelu SL-1200GR2, eliminacja minimalnych wibracji silnika oraz wzrost wydajności wynikający z zastosowania ΔΣ-Drive, jest dowodem na to, że znaleźliśmy ostateczną technikę kontroli silnika, której korzyści można skalować do naszych najbardziej zaawansowanych modeli gramofonów, oferując najwyższą jakość analogowego dźwięku z winylu. SL-1300G to nasz najnowszy sukces, który pokazuje, że doświadczenie Technics w dziedzinie gramofonów jest naprawdę unikalne”, dodaje.

 

Mówiąc prościej, technologia ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive) jest zdolna do dostarczania idealnego sygnału sinusoidalnego do bezrdzeniowego silnika napędu bezpośredniego. Dzięki zastosowaniu generowania sygnału PWM (modulacja szerokości impulsów) przy użyciu modulacji ΔΣ (Delta Sigma), podobnie jak w pełni cyfrowych wzmacniaczach Technics, wibracje silnika są zredukowane do minimum, co skutkuje wyjątkowo płynną dokładnością obrotów.

 

Ta rewolucyjna technologia została po raz pierwszy zastosowana przez Technics w gramofonie SL-1200GR2. Jednak w nowym modelu SL-1300G technika ta jest połączona z dwoma dodatkowymi, mechanicznymi czynnikami, które mają ogromny wpływ na osiągnięcie jeszcze wyższej perfekcji dźwiękowej.

 

Po pierwsze, silnik używany w modelu SL-1300G to podwójny rotor/jeden stator bez rdzenia żelaznego, którego siła napędowa jest znacznie wyższa niż w prostszej wersji z jednym rotorem i statorem, jak w gramofonie GR2. Dzięki konstrukcji bez rdzenia żelaznego, która eliminuje „zębatkowanie”, płynność obrotów tego zaawansowanego silnika jest naprawdę doskonała.

Przeprowadzono jednak dodatkowe badania nad tym, jak jeszcze bardziej wyeliminować wibracje jednostki napędowej. W związku z tym, płytka drukowana do montażu cewki silnika została wyposażona w nowe wzmocnienie, co dodatkowo redukuje wibracje mechaniczne powstające podczas obrotów.

 

Zastosowanie mocniejszego silnika w modelu SL-1300G pozwala na użycie masywniejszego talerza, co dodatkowo redukuje wibracje mechaniczne podczas odtwarzania winyli. Efektem tego jest niezwykle szczegółowa, przestrzenna
i zachwycająca rytmicznie jakość dźwięku. Talerz składa się z trzech warstw. Pierwsza to odlewane aluminium, które tworzy solidną podstawę o wysokiej sztywności. Drugą stanowi górna warstwa z 2-milimetrowego mosiądzu, dokładnie przymocowana do odlewanego talerza, eliminująca wibracje i dodająca wyjątkowej estetyki. Ostatnia, dolna warstwa, to ciężka guma, która tłumi najmniejsze pozostałe wibracje, co pozwala na nieskazitelną ścieżkę śledzenia każdej płyty winylowej i najwyższą precyzję sygnału. Ponieważ cięższy talerz oznacza większą bezwładność masy, dokładność obrotów w
SL-1300G jest wyjątkowa.

Jak zwykle w przypadku gramofonów Technics najnowszej generacji, dzięki systemowi sprzężenia zwrotnego opartemu na detekcji prędkości za pomocą enkodera optycznego, precyzja prędkości obrotowej nowego SL-1300G jest niezwykła.

 

Wyjątkowe cechy mechaniczno-elektronicznego systemu napędowego są dodatkowo wspierane przez nowy, wieloetapowy, cichy zasilacz, podobny do tego używanego w referencyjnym gramofonie SL-1000R. Jest to kombinacja zasilacza o niskim poziomie szumów i wysokiej prędkości pracy, działającego z częstotliwością powyżej 100 kHz, oraz układu tłumienia szumów, który eliminuje szum resztkowy poprzez stosowanie napięcia w fazie przeciwnej do rzeczywistych zakłóceń. Dzięki tej metodzie uzyskuje się bardzo niski poziom szumów tła, co umożliwia wyjątkowy stosunek sygnału do szumu, poprawiając ogólną wydajność sygnału.

 

Dalsze cechy i funkcje są następujące:

Dwuwarstwowe chassis wykonane z odlewanego aluminium i BMC (Bulk Moulding Compound) stanowi solidną podstawę, która zapewnia wysoką odporność na wibracje. W modelu SL-1300G zwiększono grubość odlewu aluminiowego, z którego wykonany jest chassis, aby zapewnić większą sztywność, co przyczynia się do lepszego tłumienia wibracji. Dodatkowo, na spodzie chassis, pomiędzy silnikiem a ramieniem, zaprojektowano dokładną strukturę żeber, która skutecznie oddziela mechaniczne wibracje silnika od ramienia, zapewniając niezakłócony proces śledzenia, co przekłada się na najwyższą wierność dźwięku.

Wysokoczułe, S-kształtne, aluminiowe ramię z precyzyjnymi łożyskami, zapewniające wyjątkową początkową czułość ruchu, maksymalnie wykorzystuje wibracyjnie stabilne chassis, aby zapewnić niezwykle precyzyjne odczytywanie informacji zapisanych w rowkach winyla. Wysoce skuteczne nóżki izolacyjne eliminują zewnętrzne wibracje, co dodatkowo zwiększa precyzję śledzenia.

 

Ogólny design SL-1300G odzwierciedla jego przeznaczenie jako prawdziwego gramofonu hi-fi. Minimalistyczny wygląd podkreśla całą koncepcję inżynieryjną: czystość i prostotę.    

 

W celu zmniejszenia wpływu na środowisko przy jednoczesnym zapewnieniu, że produkty Technics są w pełni chronione podczas całej podróży do konsumentów, nowe opakowanie modelu SL-1300G jest wolne od polistyrenu ekspandowanego (EPS). Zamiast tego użyto inteligentnie ukształtowanego kartonu, który zapewnia ochronę produktu, w tym także kartonowego pudełka na akcesoria, co ułatwia wyjmowanie i przechowywanie. Technics pracuje nad rozszerzeniem stosowania nowych opakowań na inne linie produktów i zwiększeniem ilości materiałów nadających się do recyklingu w przyszłości.

 

Nowy model SL-1300G będzie dostępny od października 2024 roku w kolorze srebrnym i czarnym u autoryzowanych sprzedawców Technics.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Biuro prasowe
2024-12-17 | 17:17

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Posłuchaj ich wersji „Rock 'N' Roll Star”! „Rock 'N' Roll Star” to trzeci singiel duetu BNDK, będący
Muzyka Święta cały rok - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
2024-12-09 | 11:00

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Na płycie pojawił się niesamowity gość - Czadoman! Artysta jest niezwykle popularny w świecie muzyki rozrywkowej, zwycięzca 13-tej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Razem z Ciocią
Muzyka Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
2024-12-06 | 13:00

Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut

„Poezja zjePana” to tytuł pierwszej płyty Wolnych Bałut, która ukazała się dziś nakładem wydawnictwa . To prawdziwy akustyczny folk-urban-punk, niestroniąca od ładnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.

Konsument

Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową

Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.

Media

Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące

Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.