Ostatni koncert w ramach Manu Summer Jazz Sundays w tym roku, wystąpi Kasia Nova
W najbliższą niedzielę zamyka się tegoroczny cykl koncertów Manu Summer Jazz Sundays. Edycję o nazwie „Dziewczyny Jazzu” zwieńczy występ Kasi Novej – wielowymiarowej wokalistki, która od wielu lat zafascynowana jest jazzem. Nie może Was zabraknąć!
Manu Summer Jazz Sundays, Manufaktura, Mały Rynek Jazzowy
(między restauracjami: Starbucks, Whiskey In The Jar oraz pizzerią 105)
Niedziela 27 sierpnia, godz. 17:00
Kasia Nova to utalentowana wokalistka, która od lat z powodzeniem odnajduje się w muzyce popularnej, jednak jej największą inspiracją jest jazz. Swoją muzyczną podróż zaczynała w 2008 roku, debiutując płytą pt. „Nova” i singlami „The Devil i „Broken Winds”. W 2010 roku powstał duet „Forever in a dream” ze światową gwiazdą – solistą Modern Talking – Thomasem Anderesem. Na swoim koncie artystka ma także współpracę z Robretem Jansonem czy wokalistą amerykańskiego zespołu No Mercy – Martinem Cintronem. 4 lata temu Kasia zaprosiła także do współpracy legendę polskiego rocka – Krzysztofa Jary Jaryczewskiego z Oddziału Zamkniętego – wspólnie stworzyli balladę pop rockową pt. „Magia”. W 2023 roku ukaże się druga płyta wokalistki pt. „Kochać”, która będzie wspomnieniem polskich piosenek rozrywkowych z lat 50-tych i 60-tych. Nie zabraknie także autorskich utworów artystki. Koncert w Manufakturze to doskonała okazja, żeby zapoznać się z repertuarem utalentowanej artystki.
Wszystkie koncerty w ramach Manu Summer Jazz Sundays są otwarte i niebiletowane, ale liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Koncertów można słuchać także podczas wizyt w restauracjach – z ogródków Pizzerii Stopiątka, Yarsy i Bobby Burger. W razie deszczu - występy artystów zostaną przeniesione do hallu głównego nieczynnej w tym dniu galerii.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.