Piotr Kozłowski w muzycznym katharsis - słuchaj "Kuszenie"
Piotr Kozłowski debiutuje utworem “Kuszenie”. Singiel to bardzo osobista spowiedź artysty, która powstała na bazie osobistych doświadczeń Piotra w zmaganiu się z uzależnieniami. Singiel ma zwrócić uwagę na niezwykle istotny i powszechny obecnie problem wysokofunkcjonujących alkoholików i narkomanów.
Słuchaj w serwisach cyfrowych: https://emuzeme.link/PiotrKozlowskiKuszenie
Tekst piosenki to głos człowieka przeżywającego bardzo intensywne głody alkoholowo – kokainowe. Stanowi metaforę walki, którą toczy człowiek, pomiędzy wewnętrznymi popędami a uczuciami wyższymi uosabiającymi piękno człowieczeństwa. To pojedynek opisywany w wielu nurtach współczesnej psychologii. Okazał się być dla mnie najbardziej skuteczną bronią w poszukiwaniu choćby odrobiny ulgi w walce z uzależnieniem. Miotając się nerwowo po pokoju w szpitalu psychiatrycznym na oddziale odwykowym, sięgnąłem po laptopa i starając się być jak najbliżej prawdy o sobie, zacząłem pisać. Tak powstało kuszenie. Proces nagrań, produkcji i podejmowania decyzji o jego publikacji, był żmudny i obarczony wieloma wątpliwościami. Koniec końców, w nadziei, że może pomóc choćby jednej osobie, właśnie ujrzał światło dzienne - mówi artysta.
Do singla powstał niezwykle wymowny i mocny w swoim przekazie teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=57SEAApgJm8
Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione to osoby uzależnione od różnorodnych substancji i/lub zachowań, które mimo nałogu radzą sobie w codziennym życiu
Jeśli zmagasz się z problem uzależnień, lub zmaga się z nim ktoś z Twoich bliskich,
warto sięgać po pomoc:
Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia: 800 199 990
— wsparcie psychologiczne oraz informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy dla osób zmagających się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji, od której są uzależnione) oraz członków ich rodzin
— czynny codziennie w godzinach 16:00 – 21:00, bezpłatnie.
*
Piotr Kozłowski - absolwent Wydziału Psychologii Stosowanej UJ. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i dziadek. Od czasów nastoletnich wykazywał żywe zainteresowanie aktorstwem i śpiewem. Po nieudanej próbie dostania się na wydział aktorski krakowskiej PWST i w wyniku wczesnego rodzicielstwa porzucił ścieżkę artystyczną na rzecz biznesu oraz psychologii zarządzania. Już jako siedemnastolatek związał się z szeroko rozumianym biznesem, ze szczególnym naciskiem na sektor odzieży użytkowej i reklamowej. Przez prawie 8 lat pracował jako Trener Umiejętności psychospołecznych uprawiając psychologię w biznesie i pomagając pracownikom i managerom firm w rozwijaniu miękkich kompetencji zawodowych. Ponieważ DNA nie da się oszukać - biznesowego również - na powrót jest przedsiębiorcą. Aktualnie wspólnik w 4 spółkach z branży budowlanej, cyberbezpieczeństwa, oraz odzieży reklamowej. Z sukcesami pełni rolę CEO lub członka zarządu.
Piotr, który pozostaje w abstynencji od dłuższego czasu postanowił przekuć swoje ciężkie doświadczenia w coś pozytywnego i na ich kanwie zwrócić uwagę na ten trudny społecznie i pomijany temat. Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione, poza uzależnieniem zmagają się z różnymi zaburzeniami, takimi jak depresja, zaawansowane stany lękowe czy trauma, które leżą u podłoża albo zostały wywołane lub nasilone przez nałóg. Debiutancki singiel “Kuszenie” to zdecydowanie powrót do wczesno młodzieńczych pasji artysty i wynik silnie odczuwanego braku ekspresji artystycznej oraz potrzeba podzielenia się własnym doświadczeniem z innymi, cierpiącymi z powodu lęków i uzależnień.
Social media
Facebook:
https://www.facebook.com/piotrshantaram
Instagram:
https://www.instagram.com/piotrshantaram

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.