Piotr Kozłowski w muzycznym katharsis - słuchaj "Kuszenie"
Piotr Kozłowski debiutuje utworem “Kuszenie”. Singiel to bardzo osobista spowiedź artysty, która powstała na bazie osobistych doświadczeń Piotra w zmaganiu się z uzależnieniami. Singiel ma zwrócić uwagę na niezwykle istotny i powszechny obecnie problem wysokofunkcjonujących alkoholików i narkomanów.
Słuchaj w serwisach cyfrowych: https://emuzeme.link/PiotrKozlowskiKuszenie
Tekst piosenki to głos człowieka przeżywającego bardzo intensywne głody alkoholowo – kokainowe. Stanowi metaforę walki, którą toczy człowiek, pomiędzy wewnętrznymi popędami a uczuciami wyższymi uosabiającymi piękno człowieczeństwa. To pojedynek opisywany w wielu nurtach współczesnej psychologii. Okazał się być dla mnie najbardziej skuteczną bronią w poszukiwaniu choćby odrobiny ulgi w walce z uzależnieniem. Miotając się nerwowo po pokoju w szpitalu psychiatrycznym na oddziale odwykowym, sięgnąłem po laptopa i starając się być jak najbliżej prawdy o sobie, zacząłem pisać. Tak powstało kuszenie. Proces nagrań, produkcji i podejmowania decyzji o jego publikacji, był żmudny i obarczony wieloma wątpliwościami. Koniec końców, w nadziei, że może pomóc choćby jednej osobie, właśnie ujrzał światło dzienne - mówi artysta.
Do singla powstał niezwykle wymowny i mocny w swoim przekazie teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=57SEAApgJm8
Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione to osoby uzależnione od różnorodnych substancji i/lub zachowań, które mimo nałogu radzą sobie w codziennym życiu
Jeśli zmagasz się z problem uzależnień, lub zmaga się z nim ktoś z Twoich bliskich,
warto sięgać po pomoc:
Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia: 800 199 990
— wsparcie psychologiczne oraz informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy dla osób zmagających się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji, od której są uzależnione) oraz członków ich rodzin
— czynny codziennie w godzinach 16:00 – 21:00, bezpłatnie.
*
Piotr Kozłowski - absolwent Wydziału Psychologii Stosowanej UJ. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i dziadek. Od czasów nastoletnich wykazywał żywe zainteresowanie aktorstwem i śpiewem. Po nieudanej próbie dostania się na wydział aktorski krakowskiej PWST i w wyniku wczesnego rodzicielstwa porzucił ścieżkę artystyczną na rzecz biznesu oraz psychologii zarządzania. Już jako siedemnastolatek związał się z szeroko rozumianym biznesem, ze szczególnym naciskiem na sektor odzieży użytkowej i reklamowej. Przez prawie 8 lat pracował jako Trener Umiejętności psychospołecznych uprawiając psychologię w biznesie i pomagając pracownikom i managerom firm w rozwijaniu miękkich kompetencji zawodowych. Ponieważ DNA nie da się oszukać - biznesowego również - na powrót jest przedsiębiorcą. Aktualnie wspólnik w 4 spółkach z branży budowlanej, cyberbezpieczeństwa, oraz odzieży reklamowej. Z sukcesami pełni rolę CEO lub członka zarządu.
Piotr, który pozostaje w abstynencji od dłuższego czasu postanowił przekuć swoje ciężkie doświadczenia w coś pozytywnego i na ich kanwie zwrócić uwagę na ten trudny społecznie i pomijany temat. Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione, poza uzależnieniem zmagają się z różnymi zaburzeniami, takimi jak depresja, zaawansowane stany lękowe czy trauma, które leżą u podłoża albo zostały wywołane lub nasilone przez nałóg. Debiutancki singiel “Kuszenie” to zdecydowanie powrót do wczesno młodzieńczych pasji artysty i wynik silnie odczuwanego braku ekspresji artystycznej oraz potrzeba podzielenia się własnym doświadczeniem z innymi, cierpiącymi z powodu lęków i uzależnień.
Social media
Facebook:
https://www.facebook.com/piotrshantaram
Instagram:
https://www.instagram.com/piotrshantaram
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.