Prachowski z Dutkiewiczem zapraszają pod "Dziurawe niebo"
"Dziurawe niebo" to wyjątkowe muzyczne spotkanie, w którym emocje, wspomnienia i refleksje splatają się w mocny, chwytający za serce utwór. To muzyka, która nie idzie na skróty – autentyczna, pełna uczuć, a przy tym chwytliwa i ponadczasowa.
Tekst to dzieło Marka Dutkiewicza, autora niezliczonych polskich przebojów, który wraz z Jakubem Prachowskim – kompozytorem i producentem utworu, znanym wcześniej z działalności pod szyldem Happy Prince – tworzy pełną głębi i nostalgii opowieść. Ta niezwykła współpraca łączy różne pokolenia i dowodzi, że prawdziwe emocje w muzyce nie znają granic ani czasu.
"Dziurawe niebo" opowiada o życiowych zakrętach i bolesnych wspomnieniach, lecz daje też nadzieję na odnalezienie światła w najciemniejszych chwilach. Z tą podróżą idealnie komponuje się nowoczesne brzmienie i wrażliwość, a energiczna gra perkusistki Wiktorii Bialic dodaje utworowi niepowtarzalnej dynamiki i świeżości. Mix i master to dzieło Bartosza Zielonego, znanego szerzej jako Tabb.
Słuchaj w ulubionym serwisie cyfrowym: https://ffm.to/prachowski-dziurawe_niebo
Do utworu powstał również teledysk, a pomysł na scenariusz napisał nie kto inny jak Marek Dutkiewicz. Autorem zdjęć jest Mirek Mazurkiewicz materiał nakręcono w Łańcucie, a obok Prachowskiego zadebiutował na ekranie maltańczyk o imieniu Elmo.
Historia jakich wiele. Zakochany mężczyzna zostaje sam pod naszym burym niebem, a dziewczyna wybiera palmy, słońce i dobrobyt. Z jej odejściem trudno się pogodzić, bohater jednak zaciska zęby i życzy jej dobrych dni i słodkich snów. Pobrzmiewają echa "Casablanki" i innych klasycznych melodramatów. Polecamy klip, gdzie oczywiście pies okazuje się być wiernym pocieszycielem, który towarzyszy porzuconemu w jego spacerach pod lotnisko. Wszystkim złamanym sercom dedykuję - Marek Dutkiewicz.
"Dziurawe niebo" przypomina, że w artystycznej współpracy tkwi wielka siła, a odwaga sięgnięcia do głębi ludzkich emocji może przynieść coś naprawdę wyjątkowego.
https://www.youtube.com/watch?v=O1hgn9M1tZA
Jakub Prachowski - zadebiutował z zespołem Eden Express, z którym wystąpił na festiwalu w Opolu w 2013 roku na zaproszenie Maryli Rodowicz. Nagrodzony Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia. Zdobywca drugiego miejsca w polskich preselekcjach do Eurowizji w 2018 roku z utworem "Don't let go" Happy Prince. Wielokrotnie występował na prestiżowych wydarzeniach jak Sopot Top Trendy czy Vena Music Festiwal, a jego muzyka znalazła się w serialu TVN "39 i pół". Z zespołem Eden Express zdobył tytuł najlepszego zespołu rockowego w Polsce w konkursie TVN i Onet. Stworzył muzykę do pierwszej reklamy telewizyjnej Paczkomatów.
Wcześniejsze single:
https://www.youtube.com/watch?v=TDb2UYK7yLw&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=hrfPO_eZ4vo&t=2s
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.