Prachowski z Dutkiewiczem zapraszają pod "Dziurawe niebo"
"Dziurawe niebo" to wyjątkowe muzyczne spotkanie, w którym emocje, wspomnienia i refleksje splatają się w mocny, chwytający za serce utwór. To muzyka, która nie idzie na skróty – autentyczna, pełna uczuć, a przy tym chwytliwa i ponadczasowa.
Tekst to dzieło Marka Dutkiewicza, autora niezliczonych polskich przebojów, który wraz z Jakubem Prachowskim – kompozytorem i producentem utworu, znanym wcześniej z działalności pod szyldem Happy Prince – tworzy pełną głębi i nostalgii opowieść. Ta niezwykła współpraca łączy różne pokolenia i dowodzi, że prawdziwe emocje w muzyce nie znają granic ani czasu.
"Dziurawe niebo" opowiada o życiowych zakrętach i bolesnych wspomnieniach, lecz daje też nadzieję na odnalezienie światła w najciemniejszych chwilach. Z tą podróżą idealnie komponuje się nowoczesne brzmienie i wrażliwość, a energiczna gra perkusistki Wiktorii Bialic dodaje utworowi niepowtarzalnej dynamiki i świeżości. Mix i master to dzieło Bartosza Zielonego, znanego szerzej jako Tabb.
Słuchaj w ulubionym serwisie cyfrowym: https://ffm.to/prachowski-dziurawe_niebo
Do utworu powstał również teledysk, a pomysł na scenariusz napisał nie kto inny jak Marek Dutkiewicz. Autorem zdjęć jest Mirek Mazurkiewicz materiał nakręcono w Łańcucie, a obok Prachowskiego zadebiutował na ekranie maltańczyk o imieniu Elmo.
Historia jakich wiele. Zakochany mężczyzna zostaje sam pod naszym burym niebem, a dziewczyna wybiera palmy, słońce i dobrobyt. Z jej odejściem trudno się pogodzić, bohater jednak zaciska zęby i życzy jej dobrych dni i słodkich snów. Pobrzmiewają echa "Casablanki" i innych klasycznych melodramatów. Polecamy klip, gdzie oczywiście pies okazuje się być wiernym pocieszycielem, który towarzyszy porzuconemu w jego spacerach pod lotnisko. Wszystkim złamanym sercom dedykuję - Marek Dutkiewicz.
"Dziurawe niebo" przypomina, że w artystycznej współpracy tkwi wielka siła, a odwaga sięgnięcia do głębi ludzkich emocji może przynieść coś naprawdę wyjątkowego.
https://www.youtube.com/watch?v=O1hgn9M1tZA
Jakub Prachowski - zadebiutował z zespołem Eden Express, z którym wystąpił na festiwalu w Opolu w 2013 roku na zaproszenie Maryli Rodowicz. Nagrodzony Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia. Zdobywca drugiego miejsca w polskich preselekcjach do Eurowizji w 2018 roku z utworem "Don't let go" Happy Prince. Wielokrotnie występował na prestiżowych wydarzeniach jak Sopot Top Trendy czy Vena Music Festiwal, a jego muzyka znalazła się w serialu TVN "39 i pół". Z zespołem Eden Express zdobył tytuł najlepszego zespołu rockowego w Polsce w konkursie TVN i Onet. Stworzył muzykę do pierwszej reklamy telewizyjnej Paczkomatów.
Wcześniejsze single:
https://www.youtube.com/watch?v=TDb2UYK7yLw&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=hrfPO_eZ4vo&t=2s

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Ludzie czekali na nowy kawałek takiej kolorowej Mandaryny. Jestem mądrzejsza i silniejsza niż kiedyś
Wokalistka zaznacza, że najnowszy singiel „Lecę” to swoiste nowe otwarcie nie tylko w jej karierze muzycznej, ale i w życiu osobistym. Z większą świadomością i bagażem cennych doświadczeń nie chce już teraz popełniać takich błędów jak kiedyś. Czuje, że ma w sobie dużo pozytywnej energii i siły do działania, dlatego zamierza jak najlepiej wykorzystać ten czas. Marta Wiśniewska podkreśla, że pozytywne komentarze utwierdzają ją w tym, że to, co robi, ma sens. Hejterami natomiast nie zamierza się przejmować.
Farmacja
Trwa kontrola szczepień dzieci. Rodzice uchylający się od tego obowiązku muszą się liczyć z karami

Kontrola kart uodpornienia, czyli kontrola szczepień przeciw 13 chorobom zakaźnym, rozpoczęła się 1 kwietnia. Główny Inspektor Sanitarny chce poznać szczegółowe statystyki szczepień dzieci w Polsce, od urodzenia do 19. roku życia. Rodzice, którzy uchylają się od tego obowiązku, muszą się liczyć z postępowaniami i karami.
Media i PR
Na X zaraz po przejęciu przez Elona Muska było znacząco więcej mowy nienawiści. To sprzeczne z jego obietnicami

Liczba anglojęzycznych wpisów zawierających mowę nienawiści na X (dawniej Twitter) przez kilka miesięcy po zakupie platformy przez Elona Muska była o ok. 50 proc. wyższa niż przed transakcją – wskazują badania naukowców z Kalifornii. Znacznie wzrosła też średnia liczba polubień takich wpisów – o 70 proc. Naukowcy przyznają, że nie są w stanie określić związku przyczynowo-skutkowego, ale wskazują, że statystyki stoją w sprzeczności z deklarowanymi zmianami na platformie przez jej nowego prezesa.