Prawdziwa muzyka wypływa prosto z duszy
Co łączy pianistkę Beatę Szałwińską i gwiazdę scen operowych Alexandra Anisimova? Na pewno jest to wyjątkowa osobowość i wrażliwość artystów, którzy nieustanne poszukują muzyki w życiu… Ich najbliższy występ odbędzie się w Warszawie już 11 marca o godzinie 19:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu.
Beata i Alexander podobnie odbierają świat dźwięków, czerpiąc wielką radość ze wspólnych koncertów
i wywołując w słuchaczach łzy wzruszenia. Podczas warszawskiego recitalu zaprezentują wybór pieśni rosyjskiego kompozytora Sergiusza Rachmaninowa. Kompozycje te wymagają niezwykłego kunsztu i wirtuozerii zarówno od śpiewaka, jak i od pianisty. Ten ciekawy repertuar stanowi ulubione wyzwanie niezwykłego polsko-rosyjskiego duetu – grany na wielu scenach muzycznych świata, również tych największych – w Holandii, Francji, Luxemburgu, czy w Nowym Jorku, w słynnym Canergie Hall. Publiczność wszędzie reaguje entuzjastycznie, bo muzyka Sergiusza Rachmaninowa w wykonaniu Beaty i Alexandra porusza do głębi. W tych pieśniach jest wszystko to, co bliskie sercu każdego wrażliwego człowieka.
Organizatorem marcowego koncertu jest Radio dla Ciebie, przy współudziale Ministerstwa Kultury Luksemburga. To właśnie w Luksemburgu od lat artyści mieszkają i tworzą. Wydarzenie będzie zwieńczeniem nagrania płyty dla wytwórni Hanssler Classic i stanie się doskonałą okazją do doświadczenia wyjątkowej feerii muzycznych dźwięków, które zrodzą się na oczach publiczności w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Beata i Alexander poznali się kilka lat temu podczas charytatywnego koncertu w Luksemburgu na rzecz Ukrainy. Od tamtej chwili postanowili wspólnie tworzyć – było to artystyczne zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Alexander był moim odkryciem – przyznaje Beata Szałwińska. Momentalnie poczułam z nim artystyczną jedność dzięki podobnym emocjom w odbieraniu rzeczywistości. Jest to coś magicznego, coś, co nie zdarza się ludziom zbyt często.
Teraz nie wyobrażają sobie życia bez wspólnych koncertów. Oboje współpracują niezależnie z nowojorską Agencją Dietsch Artists International i wspólnie tworzą zaskakujące projekty, często łącząc różne style muzyczne. Pieśni Sergiusza Rachmaninowa są jednak dla nich szczególne – jest w nich tyle pięknych uczuć… Każdy koncert to próba ich pokazania – artyści stoją na scenie przed publicznością, malując swoją muzyką prawdę o życiu zawartą w tych cudownych utworach. Czuć metafizykę, wyjątkowość współtworzenia dzieła, które dzieje się tu i teraz poprzez połączenie ich gwałtownych temperamentów.
Alexander zawsze powtarza, że prawdziwe piękno muzyki wypływa z duszy i że właśnie TO trzeba pokazać, że taka jest misja mojej i jego artystycznej drogi – zdradza Beata Szałwińska. Muzyka, którą współtworzymy jest po prostu prawdziwa, płynie prosto z serc, a nasze dusze komunikują się ze sobą w jakiś niewytłumaczalny sposób. Dzięki temu wspólne występy są dla nas niezwykłym doświadczeniem. Dzieło, które powstaje w wyniku naszego scenicznego dialogu przekazujemy w darze Publiczności – daje nam to szczęście. Dopóki żyjemy będziemy się dzielić ze światem naszą pasją do muzyki – mamy nadzieję, że jak najdłużej. Najbliższe muzyczne spotkanie już 11 marca o 19:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Zapraszamy serdecznie!
Bilety do nabycia: https://polskieradio.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/291420/ref/b24_polskieradio/lang
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. 601 369 597
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.