Prawdziwa muzyka wypływa prosto z duszy
Co łączy pianistkę Beatę Szałwińską i gwiazdę scen operowych Alexandra Anisimova? Na pewno jest to wyjątkowa osobowość i wrażliwość artystów, którzy nieustanne poszukują muzyki w życiu… Ich najbliższy występ odbędzie się w Warszawie już 11 marca o godzinie 19:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu.
Beata i Alexander podobnie odbierają świat dźwięków, czerpiąc wielką radość ze wspólnych koncertów
i wywołując w słuchaczach łzy wzruszenia. Podczas warszawskiego recitalu zaprezentują wybór pieśni rosyjskiego kompozytora Sergiusza Rachmaninowa. Kompozycje te wymagają niezwykłego kunsztu i wirtuozerii zarówno od śpiewaka, jak i od pianisty. Ten ciekawy repertuar stanowi ulubione wyzwanie niezwykłego polsko-rosyjskiego duetu – grany na wielu scenach muzycznych świata, również tych największych – w Holandii, Francji, Luxemburgu, czy w Nowym Jorku, w słynnym Canergie Hall. Publiczność wszędzie reaguje entuzjastycznie, bo muzyka Sergiusza Rachmaninowa w wykonaniu Beaty i Alexandra porusza do głębi. W tych pieśniach jest wszystko to, co bliskie sercu każdego wrażliwego człowieka.
Organizatorem marcowego koncertu jest Radio dla Ciebie, przy współudziale Ministerstwa Kultury Luksemburga. To właśnie w Luksemburgu od lat artyści mieszkają i tworzą. Wydarzenie będzie zwieńczeniem nagrania płyty dla wytwórni Hanssler Classic i stanie się doskonałą okazją do doświadczenia wyjątkowej feerii muzycznych dźwięków, które zrodzą się na oczach publiczności w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Beata i Alexander poznali się kilka lat temu podczas charytatywnego koncertu w Luksemburgu na rzecz Ukrainy. Od tamtej chwili postanowili wspólnie tworzyć – było to artystyczne zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Alexander był moim odkryciem – przyznaje Beata Szałwińska. Momentalnie poczułam z nim artystyczną jedność dzięki podobnym emocjom w odbieraniu rzeczywistości. Jest to coś magicznego, coś, co nie zdarza się ludziom zbyt często.
Teraz nie wyobrażają sobie życia bez wspólnych koncertów. Oboje współpracują niezależnie z nowojorską Agencją Dietsch Artists International i wspólnie tworzą zaskakujące projekty, często łącząc różne style muzyczne. Pieśni Sergiusza Rachmaninowa są jednak dla nich szczególne – jest w nich tyle pięknych uczuć… Każdy koncert to próba ich pokazania – artyści stoją na scenie przed publicznością, malując swoją muzyką prawdę o życiu zawartą w tych cudownych utworach. Czuć metafizykę, wyjątkowość współtworzenia dzieła, które dzieje się tu i teraz poprzez połączenie ich gwałtownych temperamentów.
Alexander zawsze powtarza, że prawdziwe piękno muzyki wypływa z duszy i że właśnie TO trzeba pokazać, że taka jest misja mojej i jego artystycznej drogi – zdradza Beata Szałwińska. Muzyka, którą współtworzymy jest po prostu prawdziwa, płynie prosto z serc, a nasze dusze komunikują się ze sobą w jakiś niewytłumaczalny sposób. Dzięki temu wspólne występy są dla nas niezwykłym doświadczeniem. Dzieło, które powstaje w wyniku naszego scenicznego dialogu przekazujemy w darze Publiczności – daje nam to szczęście. Dopóki żyjemy będziemy się dzielić ze światem naszą pasją do muzyki – mamy nadzieję, że jak najdłużej. Najbliższe muzyczne spotkanie już 11 marca o 19:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Zapraszamy serdecznie!
Bilety do nabycia: https://polskieradio.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/291420/ref/b24_polskieradio/lang
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, agencja Face it! k.grygielska@agencjafaceit.pl, tel. 601 369 597

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.
Podróże
Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.
Konsument
Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.