Promenada wspiera młodych artystów
Adepci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Zarębskiego koncertują po sąsiedzku w Promenadzie. Mali Muzycy. Wielkie Talenty to kolejna inicjatywa centrum handlowego dla mieszkańców Pragi Południe i pierwszy taki projekt dający szansę początkującym instrumentalistom stanąć przed szeroką publicznością. Ostatni mini koncert wiosennej edycji odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca.
Rozwijanie talentu muzycznego to ciężka praca, która niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i wiąże się z dużym poświęceniem i dyscypliną. Wisienką na torcie jest możliwość zaprezentowania swoich skrzętnie szlifowanych umiejętności szerokiej publiczności. Każdy artysta, czy mały czy duży, czeka na ten moment. To nagroda za włożony wysiłek i okazja do tego, aby oswoić lęk przed występami publicznymi.
W tym celu warszawska Promenada stworzyła projekt Mali Muzycy. Wielkie Talenty i realizuje go wspólnie z PSM I st. im. J. Zarębskiego w Warszawie. W ramach wydarzenia uczniowie pobliskiej szkoły muzycznej z różnych klas prezentują swoje umiejętności grając na rozmaitych instrumentach. W wiosennej edycji zorganizowano 4 mini koncerty, dla których sceną stała się specjalnie zaaranżowana przestrzeń centrum handlowego. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję wystąpić przed prawdziwą publicznością.
Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony słuchaczy jak i samych młodych artystów, którym gratulujemy odwagi i wspaniałego przygotowania. Wiosenną edycję kończy koncert w najbliższą sobotę 15 czerwca o godzinie 12:00. Już dziś zaplanowano kolejną odsłonę projektu w ramach, której na jesieni odbędzie się 6 mini koncertów.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.
Podróże
Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.
Konsument
Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.