Promenada wspiera młodych artystów
Adepci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Zarębskiego koncertują po sąsiedzku w Promenadzie. Mali Muzycy. Wielkie Talenty to kolejna inicjatywa centrum handlowego dla mieszkańców Pragi Południe i pierwszy taki projekt dający szansę początkującym instrumentalistom stanąć przed szeroką publicznością. Ostatni mini koncert wiosennej edycji odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca.
Rozwijanie talentu muzycznego to ciężka praca, która niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i wiąże się z dużym poświęceniem i dyscypliną. Wisienką na torcie jest możliwość zaprezentowania swoich skrzętnie szlifowanych umiejętności szerokiej publiczności. Każdy artysta, czy mały czy duży, czeka na ten moment. To nagroda za włożony wysiłek i okazja do tego, aby oswoić lęk przed występami publicznymi.
W tym celu warszawska Promenada stworzyła projekt Mali Muzycy. Wielkie Talenty i realizuje go wspólnie z PSM I st. im. J. Zarębskiego w Warszawie. W ramach wydarzenia uczniowie pobliskiej szkoły muzycznej z różnych klas prezentują swoje umiejętności grając na rozmaitych instrumentach. W wiosennej edycji zorganizowano 4 mini koncerty, dla których sceną stała się specjalnie zaaranżowana przestrzeń centrum handlowego. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję wystąpić przed prawdziwą publicznością.
Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony słuchaczy jak i samych młodych artystów, którym gratulujemy odwagi i wspaniałego przygotowania. Wiosenną edycję kończy koncert w najbliższą sobotę 15 czerwca o godzinie 12:00. Już dziś zaplanowano kolejną odsłonę projektu w ramach, której na jesieni odbędzie się 6 mini koncertów.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.