Rozbiła bank w Opolu a teraz wydaje nowy singiel!
Utwór „Leć głosie” otwiera projekt piosenek inspirowanych polską muzyką rodzimą oraz muzyką mniejszości narodowych zamieszkujących na terenie Polski. Sam tytuł nawiązuje do tradycyjnych pieśni ludowych pochodzących z terenów Kurpi, w kompozycji zaś słychać też wpływy ludności greckiej czy serbskiej.
Karolina Lizer w ostatnich miesiącach powołała do życia własną Folk Orkiestrę. Oprócz Karoliny w jej składzie znalazło się siedmiu wspaniałych muzyków, którzy razem z artystką wykonali utwór „Leć głosie”. Duży udział w charakterystycznym brzmieniu ma dobór instrumentów takich jak tuba, trąbka czy mandolina. W piosence biorą udział zaproszone przez artystkę trzy wokalistki i tancerki, z którymi na co dzień współpracuje w Ludowym Zespole Artystycznym Promni. Artystki umiejętnością białego śpiewu idealnie dobarwiły kompozycję. Utwór, choć niecodzienny, wśród fanów młodej wokalistki już wzbudził duże zainteresowanie. Na koncertach towarzyszy mu charakterystyczny taniec, wykonywany przez samą Karolinę, jej chórzystkę Zuzię i publiczność.
https://youtu.be/tusdh7T5Qeg
Karolina Lizer dała się szerzej poznać publiczności jako trzykrotka zwyciężczyni KFPP w Opolu (Premiery: Nagroda Jury, Publiczności i ZAIKS). Ta utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Jest wieloletnią uczennicą Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka Zespołu ABBA Orkiestrowo”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Podczas koncertów na żywo zachwyca i urzeka widzów swoją niezwykłą osobowością sceniczną. Finalistka Koncertu Debiuty 56 KFPP w Opolu 2020 ma na swoim koncie trzykrotny udział, w tym własny recital (2021), na Festiwalu Warszawa Singera. Zdobyła m.in.: Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021.
https://www.facebook.com/karolinalizermusic
https://www.instagram.com/karolinalizer/
https://spoti.fi/3qZvfxv
https://www.youtube.com/c/KarolinaLizer
Płyta „Onyks” jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Foto: Sielanka Studio/ Patrycja Poterała

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.