Rozbiła bank w Opolu a teraz wydaje nowy singiel!
Utwór „Leć głosie” otwiera projekt piosenek inspirowanych polską muzyką rodzimą oraz muzyką mniejszości narodowych zamieszkujących na terenie Polski. Sam tytuł nawiązuje do tradycyjnych pieśni ludowych pochodzących z terenów Kurpi, w kompozycji zaś słychać też wpływy ludności greckiej czy serbskiej.
Karolina Lizer w ostatnich miesiącach powołała do życia własną Folk Orkiestrę. Oprócz Karoliny w jej składzie znalazło się siedmiu wspaniałych muzyków, którzy razem z artystką wykonali utwór „Leć głosie”. Duży udział w charakterystycznym brzmieniu ma dobór instrumentów takich jak tuba, trąbka czy mandolina. W piosence biorą udział zaproszone przez artystkę trzy wokalistki i tancerki, z którymi na co dzień współpracuje w Ludowym Zespole Artystycznym Promni. Artystki umiejętnością białego śpiewu idealnie dobarwiły kompozycję. Utwór, choć niecodzienny, wśród fanów młodej wokalistki już wzbudził duże zainteresowanie. Na koncertach towarzyszy mu charakterystyczny taniec, wykonywany przez samą Karolinę, jej chórzystkę Zuzię i publiczność.
https://youtu.be/tusdh7T5Qeg
Karolina Lizer dała się szerzej poznać publiczności jako trzykrotka zwyciężczyni KFPP w Opolu (Premiery: Nagroda Jury, Publiczności i ZAIKS). Ta utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Jest wieloletnią uczennicą Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka Zespołu ABBA Orkiestrowo”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Podczas koncertów na żywo zachwyca i urzeka widzów swoją niezwykłą osobowością sceniczną. Finalistka Koncertu Debiuty 56 KFPP w Opolu 2020 ma na swoim koncie trzykrotny udział, w tym własny recital (2021), na Festiwalu Warszawa Singera. Zdobyła m.in.: Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021.
https://www.facebook.com/karolinalizermusic
https://www.instagram.com/karolinalizer/
https://spoti.fi/3qZvfxv
https://www.youtube.com/c/KarolinaLizer
Płyta „Onyks” jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Foto: Sielanka Studio/ Patrycja Poterała

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.