Spektakularny sukces akcji pomocowej dla artystów #ZostanZMuzyka
Z końcem czerwca 2020 zakończyła się trzy miesięczna akcja charytatywna, której celem była pomoc twórcom, którzy bez pandemię COVID-19 znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja „Zostań z Muzyką”, organizowana przez Polską Fundację Muzyczną, zakończyła się spektakularnym sukcesem - wydarzenia online wykonało 323 wykonawców, co dało aż 753 wydarzeń i aż 838 godzin koncertowania! Zebrane pieniądze zasiliły konta artystów, którzy mimo zakazu organizowania występów, mogli dzielić się z odbiorcami swoją pasją i dać namiastkę normalności w tym trudnym dla wszystkich okresie.
Zamysł akcji był prosty. Wydarzenia, które nie mogły odbyć się na scenie z udziałem publiczności, zostały przeniesione do sieci, a widzowie podczas nich mogli wpłacać dowolne kwoty do puszki artysty. Dzięki charytatywnemu wsparciu podczas kampanii udało się zebrać ponad 113 tysięcy złotych. Pieniądze w całości zostały przekazane na konta wykonawców, którzy nierzadko zostali bez pracy i wynagrodzenia.
„Jestem szczęśliwa i wzruszona, że akcja Zostań z Muzyką przyciągnęła tylu muzyków, piosenkarzy, aktorów czy tancerzy. Dzięki nim mogliśmy codziennie tworzyć i udostępniać niebanalne wydarzenia kulturalne, które przyciągnęły miliony użytkowników nie tylko w Polsce, ale na całym świecie – mówi Magda Turowska, koordynatorka akcji Zostań z Muzyką wiceprezeska Polskiej Fundacji Muzycznej – Cieszy nas to, że do akcji włączały się również osoby, które do tej pory rzadko chodziły na koncerty, bo nie miały na to czasu, albo możliwości. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich na tyle do uczestnictwa w kulturze, że zostaną oni jej odbiorcami nawet po zakończeniu pandemii”.
Podczas trzech miesięcy na stronie Akcji www.ZostanzMuzyka.pl można było oglądać koncerty, rozmawiać z artystami, uczestniczyć w warsztatach, trenować fitness, słuchać bajek dla dzieci i dla dorosłych, a do śniadania pić codziennie Kawę z Cytryną. Zakończeniem akcji był koncert „Zostań z Muzyką – Festiwal w Sieci”, w którym udział wzięli Paweł Sieradzan, Paweł Szymański, Marek Andrzejewski, Michał Andrzejewski, Jadźka Kłapa, Paweł Bzim Zarecki, Maciek Szczyciński, Paweł Dobrowolski, Magda Turowska, Marek Matwiejczyk, Andrzej Perkman oraz Wojciech Winiarski. Koncert zrealizowany we współpracy z Ośrodkiem Kultury Góra Kalwaria, można oglądać na stronie:
https://www.facebook.com/zostanzmuzyka/videos/3615052725178030
O Polskiej Fundacji Muzycznej
Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, która od 17 lat prowadzi akcje pomocowe na rzecz konkretnych artystów, którzy z powodu chorób, bądź zdarzeń losowych znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Można przekazać 1% podatku na Fundusz Pomocowy PFM wpisując w PIT numer KRS: 0000179888, a także zorganizować zbiórkę na FB.
http://pfm.waw.pl/1-podatku-dla-pfm/
https://www.facebook.com/fund/polskafundacjamuzyczna/

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.
Podróże
Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.
Konsument
Cykl życia smartfona jest coraz dłuższy. Mimo to większość Polaków chciałaby go wymieniać maksymalnie co dwa lata

Cykl życia smartfonów w Polsce wyraźnie się wydłuża. Już 35 proc. Polaków używa swoich smartfonów ponad dwa lata – wynika z badania Smart Barometr opracowanego przez IQS dla bolttech. Jednocześnie jednak duża liczba osób chciałaby wymieniać smartfony częściej, nawet co roku. Dlatego kierunkiem rozwoju rynku mogą być elastyczne modele użytkowania, takie jak najem.