Komunikaty PR

Spotkania autorskie online z Alvaro Solerem, Sylwią Lipką i Katarzyną Puzyńską

2021-07-09  |  16:00
Biuro prasowe

Muzyczny powrót hiszpańskiego ulubieńca Polaków, debiut literacki idolki nastolatków oraz premiera najnowszego tomu sagi o Lipowie – w najbliższym tygodniu bohaterami spotkań autorskich będą Alvaro Soler, Sylwia Lipka i Katarzyna Puzyńska.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Alvaro Soler – poniedziałek, 12 lipca, godz. 18:00

Fani pochodzącego z Hiszpanii muzyka mają powody do świętowania. Piosenkarz powraca po trzech latach z albumem pt. „Magia”. Z tej okazji muzyk pojawi się na spotkaniu w ramach cyklu Premiera online. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Jak tłumaczy sam artysta, pierwszy singiel zapowiadający nową płytę, „Magia”, został zainspirowany jego relacją z fanami. – Moi słuchacze przypomnieli mi, dlaczego w ogóle zabrałem się za tworzenie muzyki. To było wspaniałe doświadczenie, móc pisać dla moich fanów i przy okazji tańczyć w całym procesie. Jeśli tak zachowujesz się pod wpływem piosenki, to wiesz, że jest w porządku – zdradził Soler.

We własnej definicji słowa magia piosenkarz odnajduje wszystkie rzeczy, które trudno ująć słowami. Według piosenkarza słowo „magia” zawiera w sobie wachlarz nieuchwytnych emocji i doświadczeń. Więcej tajemnic muzyka zdradzi podczas rozmowy online.

Na spotkanie zaprasza Empik wspólnie z Universal Music Polska oraz Going.

Sylwia Lipka – wtorek, 13 lipca, godz. 18:00

Sylwia Lipka, uwielbiania przez nastolatków piosenkarka i youtuberka, debiutuje jako pisarka autobiograficzną książką „Mery Majka” (Wydawnictwo Insignis). O powieści i kulisach jej powstawania z autorką porozmawia Katarzyna Borowiecka.

Bohaterka książki, Marysia, pochodzi z małej miejscowości i jest najmłodsza z licznego rodzeństwa. Od małego uczęszcza na zajęcia artystyczne. Marzy jej się kariera piosenkarki. Gdy tylko zaczyna gimnazjum, dołącza do zespołu jako główna wokalistka i zakłada swój kanał na YouTubie. Bohaterka walczy z różnymi przeciwnościami losu: od niezrozumienia, przez próbę wybicia się z małej miejscowości, po hejt wśród rówieśników. Powieść opowiada przede wszystkim o pasji i dążeniu do marzeń za wszelką cenę. Droga do sławy zaś często nie jest usłana różami. Czy warto więc nią podążać? „Mery Majka” to historia nastolatki, której liczne trudności nie zniechęciły do realizacji marzeń.

Katarzyna Puzyńska – środa 14 lipca, godz. 18:00

„Martwiec” (Wydawnictwo Prószyński) to już trzynasty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Książka trafi do księgarń już 13 lipca. Dzień po premierze pisarka spotka się z Justyną Dżbik-Kluge, by opowiedzieć więcej o najnowszym śledztwie.

„Martwiec” opowiada mrożącą krew w żyłach historię o zaginięciu niewielkiego lokalnego autobusu wraz z jego kierowcą i pasażerami. Jedna z podróżnych niespodziewanie powraca po niedługim czasie, jednak nic nie pamięta. Nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana.

Tymczasem w jednej z niemal opustoszałych wsi zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. Otwarcie trumny pozwala przypuszczać, że mogła mieć rację. To nie jedyne dziecko, które straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę, a teraz policja znajduje czaszkę. Okazuje się, że przyczyna śmierci chłopaka mogła być zupełnie inna niż podejrzewano. Aspirant Daniel Podgórski próbuje powiązać obie sprawy. Jednocześnie boryka się z pewną bardzo wrogo nastawioną koleżanką. Czy podinspektor Mari Carmen Sikora zdoła mu zaszkodzić? Jaki ma z tym związek dziwna lampa z napisem? I czy w lesie czai się… ten martwy?

Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu Biuro prasowe
2025-02-21 | 16:30

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

Choć istnieją już ponad dwadzieścia lat, postanowili uczcić inny jubileusz. W dziesięciolecie powstania największego hitu, czyli utworu „Kamień z napisem love”, ruszają
Muzyka BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
2024-12-17 | 17:17

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Posłuchaj ich wersji „Rock 'N' Roll Star”! „Rock 'N' Roll Star” to trzeci singiel duetu BNDK, będący
Muzyka Święta cały rok - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
2024-12-09 | 11:00

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Na płycie pojawił się niesamowity gość - Czadoman! Artysta jest niezwykle popularny w świecie muzyki rozrywkowej, zwycięzca 13-tej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Razem z Ciocią

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.