Komunikaty PR

Spotkanie autorskie online z Miuoshem

2021-09-27  |  14:00
Biuro prasowe

W Dniu Polskiej Muzyki gościem spotkania z cyklu Premiera online będzie Miuosh. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska, a okazję stanowi premiera albumu „Pieśni Współczesne”, czyli wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha. To projekt przełomowy, w którym potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”. Podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie niezapominającymi o szacunku dla tradycji.

„Pieśni współczesne” reinterpretują historie, które można było usłyszeć już w tradycyjnym repertuarze Zespołu „Śląsk”. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Wykonywane są przez najlepszych i najciekawszych wokalistów współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w Polsce (Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Miuosh, Jakub Józef Orliński czy duet Kwiat Jabłoni) z towarzyszeniem chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców.

Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu „Śląsk”, który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń. Tym razem nie będzie wypełniał jej rapem – jego teksty zaśpiewają najlepsi polscy wokaliści, których zaprosił do współpracy, nie oglądając się na podziały gatunkowe czy jakiekolwiek ograniczenia i stereotypy.

Na spotkanie z Miuoshem zaprasza Empik wspólnie z Fandango Records oraz Going.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry Biuro prasowe
2024-11-12 | 14:00

Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry

15 listopada w ramach cyklu Jazz.PL zagra kwintet Blu/Bry - zwycięzcy Grand Prix 48. edycji Konkursu Jazz Juniors, studenci Akademii Muzycznej w duńskim Odense. Transmisja koncertu od godz.
Muzyka Technics na Audio Video Show 2024
2024-11-06 | 12:00

Technics na Audio Video Show 2024

W dniach 25–27 października br. w Warszawie odbyły się targi Audio Video Show, które co roku przyciągają miłośników dobrego brzmienia oraz producentów z całego
Muzyka Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
2024-11-05 | 11:00

Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!

Miłośników muzyki i kolekcjonerów płyt zapraszamy 9 listopada do centrum handlowego Plejada na kolejną w tym roku Giełdę winyli! Podczas niej wystawcy zaprezentują ogromny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy

Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.

Film

Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej

Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także  o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.