Spotkanie autorskie online z Czesławem Mozilem
Po trzech latach przerwy Czesław Mozil prezentuje premierowy materiał. „#IDEOLOGIAMOZILA” to album bardzo osobisty – zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. O tym, jakie refleksje zostały zawarte na płycie, Czesław Mozil opowie podczas spotkania online. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Album stanowi zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka „Z miłości” z udziałem Hani Rani opowiada o przemocy domowej. „To nasze coś” porusza temat świadomej decyzji o nieposiadaniu dzieci, a „Dzień, w którym uśmiech znikł” to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania w niej partii oprawcy. Stanisław Soyka w „Pan tu nie stał” zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w „Autorytecie” wyśpiewał hymn o wszystkich „nieomylnych” krytykach muzycznych. Za produkcję albumu „#IDEOLOGIAMOZILA” odpowiada ceniony w świecie hip-hopu Matheo, natomiast wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors.
- „#IDEOLOGIAMOZILA” to płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie – komentuje Czesław Mozil.
Na spotkanie z muzykiem zaprasza Empik wspólnie z Mystic Production oraz Going.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.