Spotkanie autorskie online z Ewą Farną
Na dwa dni przed premierą najnowszego albumu „Umami” w studiu Empiku zagości Ewa Farna. Piosenkarka opowie o emocjach, które towarzyszyły jej w trakcie pracy nad szóstym polskojęzycznym krążkiem. Rozmowę z artystką poprowadzi Katarzyna Borowiecka.
- „Umami” to wielobarwna płyta bez naklejki, to ja w najbardziej nieuczesanej wersji, różnorodna. To komplet moich smaków – zapowiada Ewa Farna.
Przedsmakiem albumu były single, wskazujące, że cała płyta będzie zaskakującą mieszanką muzyczną. Ich teksty również świadczyły o tym, że premierowy krążek może okazać się jednym z najważniejszych w dorobku Ewy Farnej. Singiel „Ciało”, poruszał tematykę ciałopozytywności. Klip odbił się bardzo szerokim echem w mediach, na nowo prowokując dyskusję o samoakceptacji. „No Nie” był kolejnym statementem Ewy Farnej, dotykającym nie mniej ważnego zagadnienia – zdrowia psychicznego i sztuki odmawiania. Natomiast w utworze „Wersja 2.0” artystka spotkała się ze sobą z okresu dzieciństwa. Singiel stanowił część obchodów 15-lecia na scenie.
- Dla każdego umami może być czymś innym - dla mnie stało się nim macierzyństwo, które wzbogaciło moje wcześniej też smaczne i szczęśliwe życie, jednak teraz to jeszcze jeden krok naprzód, następny poziom – komentuje artystka.
Przy nagrywaniu płyty Ewa Farna współpracowała z producentami, inżynierami dźwięku i kompozytorami z całej Europy, a także plejadą polskich gwiazd, m.in. z Mery Spolsky, Margaret, Kacezetem, Mikołajem Trybulcem, Sarsą oraz Magdą Wójcik. W utworze „Smutna piosenka” zaśpiewał także Krzysztof Zalewski.
Widzowie, którzy chcieliby zadać pytanie pisarzowi bądź go w oryginalny sposób pozdrowić, proszeni są o nagranie wypowiedzi w formie krótkiego video i przesłanie na adres premiera@empik.com. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.